Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 10:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 10:11

Subiect vot: PL 484/2021 - Retrimitere la comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:199 82 40 31 13 11 8 14
- voturi pentru (DA):56 5 2 31 13 - - 5
- voturi împotrivă (NU):137 77 38 - - 11 8 3
- abțineri:6 - - - - - - 6
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - NU
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
14. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Badiu Georgel AUR DA
17. Banias Mircea Marius PNL NU
18. Barbu Costel PNL NU
19. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălășoiu Aurel PSD NU
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD NU
24. Benedek Zacharie UDMR NU
25. Benga Tudor - Vlad - Abținere
26. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
27. Bîrcă Constantin PSD NU
28. Blaga Daniel-Codruț USR DA
29. Bota Călin-Ioan PNL NU
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Budăi Marius-Constantin PSD NU
32. Buican Cristian PNL NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
34. Bulai Iulian USR DA
35. Bulai Oana-Gianina PSD DA
36. Buzoianu Diana-Anda USR DA
37. Calista Mara-Daniela PNL NU
38. Calotă Florică Ică PNL NU
39. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
40. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chirilă Virgil Alin PSD NU
43. Ciofu Cătălina PNL NU
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
45. Ciornei Radu Tudor USR DA
46. Ciubuc Ciprian - NU
47. Cîtea Vasile PSD NU
48. Coarnă Dumitru - Abținere
49. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
50. Constantin Daniel PNL NU
51. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
52. Cristian Brian USR DA
53. Csép Éva-Andrea UDMR NU
54. Dinu Cristina-Elena PSD NU
55. Drancă Andrei-Iulian USR DA
56. Drulă Cătălin USR DA
57. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
58. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
59. Dumitru Florian-Emil PNL NU
60. Farago Petru UDMR NU
61. Fălcoi Nicu USR DA
62. Feodor Silviu Minoritati NU
63. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
64. Florea Daniel PSD NU
65. Florea Oana-Consuela PSD NU
66. Floroiu Ionel PSD NU
67. Flucuș Dumitru AUR DA
68. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
69. Gál Károly UDMR NU
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
71. Gavrilă Anamaria - Abținere
72. Georgescu Nicolae PSD NU
73. Gheba Daniel-Sorin USR DA
74. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
75. Gheorghiu Bogdan PNL DA
76. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
77. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
78. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
79. Gliga Dumitrița PSD NU
80. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
81. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
82. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
83. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
84. Gudu Michael PNL NU
85. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
86. Havârneanu Filip USR DA
87. Hărătău Elena PNL NU
88. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
89. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
90. Huțu Alexandra PSD NU
91. Iancu Marius-Ionel PSD NU
92. Ichim Cristian-Paul - DA
93. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
94. Ilie Victor USR DA
95. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
96. Intotero Natalia-Elena PSD NU
97. Ion Stelian-Cristian USR DA
98. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
99. Kiss János PNL NU
100. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
101. Könczei Csaba UDMR NU
102. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
103. Lasca Mihai Ioan - Abținere
104. Lazăr Ion-Marian USR DA
105. Lazăr Teodor USR DA
106. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
107. Longher Ghervazen Minoritati NU
108. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
109. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
110. Lupu Andrei-Răzvan - DA
111. Macovei Silviu Nicu PSD DA
112. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
113. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
114. Mang Ioan PSD NU
115. Manta Claudiu PSD NU
116. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
117. Mărculescu Dumitru PNL NU
118. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
119. Miftode Marius-Andrei USR DA
120. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
121. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
122. Mina Marian PSD NU
123. Mircea Florin PSD NU
124. Mitrea Dumitrina AUR DA
125. Moisin Radu-Marin PNL NU
126. Molnar Radu-Iulian USR DA
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
128. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
129. Munteanu Remus PSD NU
130. Murariu Oana USR DA
131. Năcuță Sorin PNL NU
132. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
133. Neață Eugen PSD NU
134. Nechita Aurel PSD DA
135. Niță Nicu PSD NU
136. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
137. Oteșanu Daniela PSD NU
138. Paladi George-Adrian PSD NU
139. Pambuccian Varujan Minoritati NU
140. Paraschiv Rodica PSD NU
141. Pavelescu Nicolae PSD NU
142. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
143. Piper-Savu Florin PSD NU
144. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
145. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
146. Popescu Dan-Cristian PSD NU
147. Rizea Cristina Camelia - DA
148. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
149. Roman Florin-Claudiu PNL NU
150. Rujan Dumitru PNL NU
151. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
152. Salan Viorel PSD NU
153. Sandu Viorica PSD NU
154. Sas Lóránt-Zoltan - DA
155. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
156. Scripnic Lilian AUR DA
157. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
158. Seres Dénes UDMR NU
159. Simonis Alfred - Robert PSD NU
160. Stancu Ionel Minoritati NU
161. Stancu Paul PSD NU
162. Stativă Irinel Ioan PSD NU
163. Stănescu Vetuța PNL NU
164. Stângă George-Cătălin PNL NU
165. Stoian Maria PNL NU
166. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
167. Szabó Ödön UDMR NU
168. Șandru Cosmin PNL NU
169. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
170. Șerban Gianina AUR DA
171. Șișcu George PNL NU
172. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
173. Șoldan Gheorghe PSD NU
174. Șoptică Costel PNL NU
175. Tanasă Dan AUR DA
176. Tănase Antonel - Abținere
177. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
178. Tătaru Nelu PNL NU
179. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
180. Terente Eugen USR DA
181. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
182. Toda Daniel-Liviu - DA
183. Toma Ilie PSD NU
184. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
185. Tudorache Daniel PSD NU
186. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
187. Turcan Raluca PNL NU
188. Tușa Adriana Diana PSD DA
189. Țachianu Marian PSD NU
190. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
191. Țoiu Oana-Silvia USR DA
192. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
193. Varga Glad-Aurel PNL NU
194. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
195. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
196. Vulpescu Ioan PSD NU
197. Weber Mihai PSD NU
198. Zakarias Zoltán UDMR NU
199. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 10 august 2022, 20:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro