Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 10:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 10:20

Subiect vot: PL 415/2022 - Timp dezbatere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:188 75 38 33 11 10 7 14
- voturi pentru (DA):186 75 38 33 10 10 7 13
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Aelenei Dănuț - DA
3. Albotă Emil-Florin PSD DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta - DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Apjok Norbert - DA
9. Apostol Alin-Gabriel USR DA
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
11. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
12. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
13. Badea Mihai-Alexandru USR DA
14. Badiu Georgel AUR DA
15. Banias Mircea Marius PNL DA
16. Barbu Costel PNL DA
17. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Bălășoiu Aurel PSD DA
20. Băltărețu Viorel USR DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
24. Bîrcă Constantin PSD DA
25. Blaga Daniel-Codruț USR DA
26. Bola Bogdan-Alexandru - DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR DA
32. Bulai Oana-Gianina PSD DA
33. Buzoianu Diana-Anda USR DA
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Calotă Florică Ică PNL DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
37. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
38. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
39. Chichirău Cosette-Paula USR DA
40. Chirilă Virgil Alin PSD DA
41. Ciofu Cătălina PNL DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Cîtea Vasile PSD DA
44. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
45. Constantin Daniel PNL DA
46. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
47. Cristian Brian USR DA
48. Dehelean Silviu USR DA
49. Dinu Cristina-Elena PSD DA
50. Drancă Andrei-Iulian USR DA
51. Drulă Cătălin USR DA
52. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
53. Dumitru Florian-Emil PNL DA
54. Farago Petru UDMR DA
55. Fălcoi Nicu USR DA
56. Feodor Silviu Minoritati DA
57. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
58. Florea Daniel PSD DA
59. Florea Oana-Consuela PSD DA
60. Floroiu Ionel PSD DA
61. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
62. Gál Károly UDMR DA
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
64. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
65. Georgescu Nicolae PSD DA
66. Gheba Daniel-Sorin USR DA
67. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
68. Gheorghiu Bogdan PNL DA
69. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
70. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
71. Gliga Dumitrița PSD DA
72. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
73. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
74. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
75. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
76. Grosaru Andi-Gabriel - DA
77. Gudu Michael PNL DA
78. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
79. Havârneanu Filip USR DA
80. Hărătău Elena PNL DA
81. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
82. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
83. Huțu Alexandra PSD DA
84. Iancu Marius-Ionel PSD DA
85. Ichim Cristian-Paul - DA
86. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
87. Ilie Victor USR DA
88. Intotero Natalia-Elena PSD DA
89. Ion Stelian-Cristian USR DA
90. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
91. Kiss János PNL DA
92. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
93. Könczei Csaba UDMR DA
94. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
95. Lazăr Ion-Marian USR DA
96. Lazăr Teodor USR DA
97. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
98. Longher Ghervazen Minoritati DA
99. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
100. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
101. Macovei Silviu Nicu PSD DA
102. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
103. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
104. Mang Ioan PSD DA
105. Manta Claudiu PSD DA
106. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
107. Mărculescu Dumitru PNL DA
108. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
109. Miftode Marius-Andrei USR DA
110. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
111. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
112. Mina Marian PSD DA
113. Mircea Florin PSD DA
114. Miruță Radu-Dinel USR DA
115. Mitrea Dumitrina AUR DA
116. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
117. Moisin Radu-Marin PNL DA
118. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
119. Molnar Radu-Iulian USR DA
120. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
121. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
122. Munteanu Remus PSD DA
123. Murariu Oana USR DA
124. Năcuță Sorin PNL DA
125. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
126. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
127. Neagu Denisa-Elena USR DA
128. Nechita Aurel PSD DA
129. Niță Nicu PSD DA
130. Orban Ludovic - DA
131. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
132. Oteșanu Daniela PSD DA
133. Paladi George-Adrian PSD DA
134. Pambuccian Varujan Minoritati DA
135. Paraschiv Rodica PSD DA
136. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
137. Piper-Savu Florin PSD DA
138. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
139. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
140. Popescu Dan-Cristian PSD DA
141. Popescu Pavel PNL DA
142. Rizea Cristina Camelia - DA
143. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
144. Roman Nicolae - DA
145. Rujan Dumitru PNL DA
146. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
147. Salan Viorel PSD DA
148. Sandu Viorica PSD DA
149. Sas Lóránt-Zoltan - DA
150. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
151. Scripnic Lilian AUR NU
152. Seres Dénes UDMR DA
153. Simonis Alfred - Robert PSD DA
154. Stancu Paul PSD DA
155. Stănescu Vetuța PNL DA
156. Stângă George-Cătălin PNL DA
157. Stoian Maria PNL DA
158. Stoica Diana USR DA
159. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
160. Szabó Ödön UDMR DA
161. Șandru Cosmin PNL DA
162. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
163. Șerban Gianina AUR DA
164. Șoldan Gheorghe PSD DA
165. Șoptică Costel PNL DA
166. Tanasă Dan AUR DA
167. Tănase Antonel - Abținere
168. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
169. Tătaru Nelu PNL DA
170. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
171. Terente Eugen USR DA
172. Toda Daniel-Liviu - DA
173. Toma Ilie PSD DA
174. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
175. Tudorache Daniel PSD DA
176. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
177. Turcan Raluca PNL DA
178. Tuță George-Cristian PNL DA
179. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
180. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
181. Varga Glad-Aurel PNL DA
182. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
183. Volosatîi Boris AUR DA
184. Vulpescu Ioan PSD DA
185. Weber Mihai PSD DA
186. Zakarias Zoltán UDMR DA
187. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
188. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 august 2022, 16:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro