Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 10:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 10:43

Subiect vot: PL 219/2022 - AMA 63
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:211 78 38 40 17 14 5 19
- voturi pentru (DA):137 75 37 2 - 14 5 4
- voturi împotrivă (NU):54 3 - 38 1 - - 12
- abțineri:19 - - - 16 - - 3
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR Abținere
11. Apostol Alin-Gabriel USR NU
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR NU
17. Badiu Georgel AUR Abținere
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Costel PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR NU
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR NU
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad - NU
28. Bîrcă Constantin PSD DA
29. Blaga Daniel-Codruț USR NU
30. Bola Bogdan-Alexandru - NU
31. Bota Călin-Ioan PNL DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Iulian USR NU
36. Bulai Oana-Gianina PSD NU
37. Buzoianu Diana-Anda USR NU
38. Calista Mara-Daniela PNL DA
39. Calotă Florică Ică PNL DA
40. Cambera Oana-Alexandra - NU
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
42. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
43. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
44. Chelaru Mircia AUR Abținere
45. Chichirău Cosette-Paula USR NU
46. Chirilă Virgil Alin PSD DA
47. Ciofu Cătălina PNL DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciornei Radu Tudor USR NU
50. Ciubuc Ciprian - DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Coarnă Dumitru - Abținere
53. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
54. Cozma Adrian-Felician PNL DA
55. Cristea Andi-Lucian PSD DA
56. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
57. Cristian Brian USR NU
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Dămureanu Ringo AUR Abținere
61. Dehelean Silviu USR NU
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Drancă Andrei-Iulian USR NU
64. Drulă Cătălin USR NU
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
66. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
67. Dumitru Florian-Emil PNL DA
68. Fălcoi Nicu USR NU
69. Fechet Mircea PNL DA
70. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
71. Florea Daniel PSD DA
72. Florea Oana-Consuela PSD DA
73. Floroiu Ionel PSD DA
74. Flucuș Dumitru AUR Abținere
75. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
76. Gál Károly UDMR DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
79. Georgescu Nicolae PSD DA
80. Gheba Daniel-Sorin USR NU
81. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
82. Gheorghiu Bogdan PNL DA
83. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
84. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
85. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
86. Gliga Dumitrița PSD DA
87. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
88. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
89. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
90. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
91. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
92. Hajdu Gábor UDMR DA
93. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
94. Havârneanu Filip USR NU
95. Hărătău Elena PNL DA
96. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
97. Huțu Alexandra PSD DA
98. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
99. Iancu Marius-Ionel PSD DA
100. Ichim Cristian-Paul - NU
101. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
102. Ilie Victor USR NU
103. Intotero Natalia-Elena PSD DA
104. Ion Stelian-Cristian USR NU
105. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
106. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
107. Kelemen Attila UDMR DA
108. Kiss János PNL DA
109. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
110. Könczei Csaba UDMR DA
111. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
112. Lasca Mihai Ioan - Abținere
113. Lazăr Ion-Marian USR NU
114. Lazăr Teodor USR NU
115. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
116. Longher Ghervazen Minoritati DA
117. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
118. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
119. Lupu Andrei-Răzvan - NU
120. Macovei Silviu Nicu PSD NU
121. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
122. Mang Ioan PSD DA
123. Mărculescu Dumitru PNL DA
124. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
125. Miftode Marius-Andrei USR NU
126. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
127. Miklós Zoltán UDMR DA
128. Mina Marian PSD DA
129. Mircea Florin PSD DA
130. Miruță Radu-Dinel USR NU
131. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
132. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
133. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
134. Molnar Radu-Iulian USR NU
135. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
136. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
137. Munteanu Remus PSD DA
138. Murariu Oana USR NU
139. Mușoiu Ștefan PSD DA
140. Nacov Gheorghe Minoritati DA
141. Nagy Szabolcs UDMR DA
142. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
143. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
144. Neagu Denisa-Elena USR NU
145. Nechita Aurel PSD DA
146. Niță Nicu PSD DA
147. Orban Ludovic - NU
148. Oteșanu Daniela PSD DA
149. Paladi George-Adrian PSD DA
150. Pambuccian Varujan Minoritati DA
151. Paraschiv Rodica PSD DA
152. Pavelescu Nicolae PSD DA
153. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
154. Piper-Savu Florin PSD DA
155. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
156. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
157. Popescu Dan-Cristian PSD DA
158. Popescu Pavel PNL DA
159. Prună Cristina-Mădălina USR NU
160. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
161. Rizea Cristina Camelia - NU
162. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
163. Roman Florin-Claudiu PNL DA
164. Roman Nicolae - DA
165. Rujan Dumitru PNL DA
166. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
167. Salan Viorel PSD DA
168. Sandu Viorica PSD DA
169. Sas Lóránt-Zoltan - NU
170. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
171. Scripnic Lilian AUR Abținere
172. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
173. Seres Dénes UDMR DA
174. Simonis Alfred - Robert PSD DA
175. Stancu Paul PSD NU
176. Stănescu Vetuța PNL DA
177. Stângă George-Cătălin PNL DA
178. Stoica Diana USR NU
179. Stroe Ionuț-Marian PNL -
180. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
181. Szabó Ödön UDMR DA
182. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
183. Șerban Gianina AUR Abținere
184. Șimon Gheorghe PSD DA
185. Șișcu George PNL DA
186. Șoldan Gheorghe PSD DA
187. Tanasă Dan AUR Abținere
188. Tănase Antonel - NU
189. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
190. Tătaru Nelu PNL DA
191. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
192. Terente Eugen USR NU
193. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
194. Toda Daniel-Liviu - NU
195. Todosiu Beniamin USR DA
196. Toma Ilie PSD DA
197. Toma Vasilică PSD DA
198. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
199. Tudorache Daniel PSD DA
200. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
201. Turcan Raluca PNL DA
202. Tuță George-Cristian PNL DA
203. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
204. Țoiu Oana-Silvia USR NU
205. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
206. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
207. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
208. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
209. Volosatîi Boris AUR Abținere
210. Vulpescu Ioan PSD DA
211. Zakarias Zoltán UDMR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 august 2022, 11:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro