Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 10:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 10:44

Subiect vot: PL 219/2022 - AMA 66
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:225 84 45 40 17 14 6 19
- voturi pentru (DA):150 82 43 - - 14 6 5
- voturi împotrivă (NU):73 2 - 40 17 - - 14
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:2 - 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR NU
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR NU
18. Badiu Georgel AUR NU
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR NU
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR NU
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad - NU
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR NU
32. Bola Bogdan-Alexandru - NU
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR NU
39. Bulai Oana-Gianina PSD NU
40. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
41. Buzoianu Diana-Anda USR NU
42. Calista Mara-Daniela PNL -
43. Calotă Florică Ică PNL DA
44. Cambera Oana-Alexandra - NU
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
46. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
47. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
48. Chelaru Mircia AUR NU
49. Chichirău Cosette-Paula USR NU
50. Chirilă Virgil Alin PSD DA
51. Ciofu Cătălina PNL DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciornei Radu Tudor USR NU
54. Ciubuc Ciprian - DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Coarnă Dumitru - NU
57. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
58. Constantin Daniel PNL DA
59. Cozma Adrian-Felician PNL DA
60. Cristea Andi-Lucian PSD DA
61. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
62. Cristian Brian USR NU
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Dămureanu Ringo AUR NU
66. Dehelean Silviu USR NU
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drancă Andrei-Iulian USR NU
69. Drulă Cătălin USR NU
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
72. Dumitru Florian-Emil PNL DA
73. Fălcoi Nicu USR NU
74. Fechet Mircea PNL DA
75. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Flucuș Dumitru AUR NU
79. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
80. Gál Károly UDMR DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilă Anamaria - NU
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gheba Daniel-Sorin USR NU
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
87. Gheorghiu Bogdan PNL DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
90. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
91. Gliga Dumitrița PSD DA
92. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
93. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
94. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
95. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel - DA
97. Hajdu Gábor UDMR DA
98. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
99. Havârneanu Filip USR NU
100. Hărătău Elena PNL DA
101. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
102. Huțu Alexandra PSD DA
103. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
104. Iancu Marius-Ionel PSD DA
105. Ichim Cristian-Paul - NU
106. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
107. Ilie Victor USR NU
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ion Stelian-Cristian USR NU
110. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
111. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
112. Kelemen Attila UDMR DA
113. Kiss János PNL DA
114. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
115. Könczei Csaba UDMR DA
116. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
117. Lazăr Ion-Marian USR NU
118. Lazăr Teodor USR NU
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
120. Longher Ghervazen Minoritati DA
121. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
122. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
123. Lupu Andrei-Răzvan - NU
124. Macovei Silviu Nicu PSD NU
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
126. Mang Ioan PSD DA
127. Manta Claudiu PSD DA
128. Mărculescu Dumitru PNL DA
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
130. Miftode Marius-Andrei USR NU
131. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
132. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
133. Miklós Zoltán UDMR DA
134. Mina Marian PSD DA
135. Mircea Florin PSD DA
136. Miruță Radu-Dinel USR NU
137. Mitrea Dumitrina AUR NU
138. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
139. Moisin Radu-Marin PNL DA
140. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
141. Molnar Radu-Iulian USR NU
142. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
143. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
144. Munteanu Remus PSD DA
145. Murariu Oana USR NU
146. Nacov Gheorghe Minoritati DA
147. Nagy Szabolcs UDMR DA
148. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
149. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
150. Neagu Denisa-Elena USR NU
151. Nechita Aurel PSD DA
152. Niță Nicu PSD DA
153. Orban Ludovic - NU
154. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
155. Oteșanu Daniela PSD DA
156. Paladi George-Adrian PSD DA
157. Pambuccian Varujan Minoritati DA
158. Paraschiv Rodica PSD DA
159. Pavelescu Nicolae PSD DA
160. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
161. Piper-Savu Florin PSD DA
162. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
163. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
164. Popescu Dan-Cristian PSD DA
165. Popescu Pavel PNL DA
166. Presură Alexandra PSD DA
167. Prună Cristina-Mădălina USR NU
168. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
169. Rizea Cristina Camelia - NU
170. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
171. Roman Florin-Claudiu PNL DA
172. Roman Nicolae - DA
173. Rujan Dumitru PNL DA
174. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
175. Salan Viorel PSD DA
176. Sandu Viorica PSD DA
177. Sas Lóránt-Zoltan - NU
178. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
179. Scripnic Lilian AUR NU
180. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
181. Seres Dénes UDMR DA
182. Simonis Alfred - Robert PSD DA
183. Stancu Paul PSD DA
184. Stănescu Vetuța PNL DA
185. Stângă George-Cătălin PNL DA
186. Stoica Diana USR NU
187. Stroe Ionuț-Marian PNL -
188. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
189. Szabó Ödön UDMR DA
190. Șandru Cosmin PNL DA
191. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
192. Șerban Gianina AUR NU
193. Șișcu George PNL DA
194. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
195. Șoptică Costel PNL DA
196. Tanasă Dan AUR NU
197. Tănase Antonel - NU
198. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
199. Tătaru Nelu PNL DA
200. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
201. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
202. Terente Eugen USR NU
203. Thellmann Christine PNL DA
204. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
205. Toda Daniel-Liviu - NU
206. Toma Ilie PSD DA
207. Toma Vasilică PSD DA
208. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
209. Tudorache Daniel PSD DA
210. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
211. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
212. Turcan Raluca PNL DA
213. Țachianu Marian PSD DA
214. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
215. Țoiu Oana-Silvia USR NU
216. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
217. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
218. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
219. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
220. Volosatîi Boris AUR NU
221. Vulpescu Ioan PSD DA
222. Weber Mihai PSD DA
223. Zakarias Zoltán UDMR DA
224. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
225. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 16 august 2022, 18:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro