Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 10:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 10:49

Subiect vot: PL 219/2022 - AMA 238
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:234 90 49 40 17 13 6 19
- voturi pentru (DA):6 1 3 - - - 2 -
- voturi împotrivă (NU):223 89 44 40 17 13 4 16
- abțineri:5 - 2 - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - NU
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Andrușceac Antonio AUR NU
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Ardelean Ben-Oni PNL NU
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
16. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
17. Badea Mihai-Alexandru USR NU
18. Badiu Georgel AUR NU
19. Banias Mircea Marius PNL NU
20. Barbu Costel PNL NU
21. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
22. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
23. Barna Ilie Dan USR NU
24. Bălășoiu Aurel PSD NU
25. Bejinariu Eugen PSD NU
26. Benedek Zacharie UDMR NU
27. Benga Tudor - Vlad - NU
28. Bîrcă Constantin PSD NU
29. Blaga Daniel-Codruț USR NU
30. Bola Bogdan-Alexandru - NU
31. Bota Călin-Ioan PNL NU
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
34. Budăi Marius-Constantin PSD NU
35. Buican Cristian PNL NU
36. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
37. Bulai Iulian USR NU
38. Bulai Oana-Gianina PSD NU
39. Burduja Sebastian-Ioan PNL NU
40. Buzoianu Diana-Anda USR NU
41. Calista Mara-Daniela PNL NU
42. Calotă Florică Ică PNL NU
43. Cambera Oana-Alexandra - NU
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
45. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
46. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
47. Chelaru Mircia AUR NU
48. Chichirău Cosette-Paula USR NU
49. Chirilă Virgil Alin PSD NU
50. Ciofu Cătălina PNL NU
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
52. Ciornei Radu Tudor USR NU
53. Ciubuc Ciprian - NU
54. Cîtea Vasile PSD NU
55. Coarnă Dumitru - Abținere
56. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
57. Constantin Daniel PNL NU
58. Cozma Adrian-Felician PNL NU
59. Cristea Andi-Lucian PSD NU
60. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
61. Cristian Brian USR NU
62. Crușoveanu Marian PNL NU
63. Csép Éva-Andrea UDMR NU
64. Cupșa Ioan PNL NU
65. Damian Romulus-Marius PSD NU
66. Dămureanu Ringo AUR NU
67. Dehelean Silviu USR NU
68. Dinu Cristina-Elena PSD NU
69. Drancă Andrei-Iulian USR NU
70. Drulă Cătălin USR NU
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
72. Dumitru Florian-Emil PNL NU
73. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
74. Fălcoi Nicu USR NU
75. Fechet Mircea PNL NU
76. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
77. Florea Daniel PSD NU
78. Florea Oana-Consuela PSD NU
79. Floroiu Ionel PSD NU
80. Flucuș Dumitru AUR NU
81. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
82. Gál Károly UDMR NU
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
84. Gavrilă Anamaria - Abținere
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
86. Georgescu Nicolae PSD NU
87. Gheba Daniel-Sorin USR NU
88. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
90. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
91. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
92. Gliga Dumitrița PSD NU
93. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
94. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
95. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
96. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
97. Grosaru Andi-Gabriel - NU
98. Gudu Michael PNL NU
99. Hajdu Gábor UDMR NU
100. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
101. Havârneanu Filip USR NU
102. Hărătău Elena PNL NU
103. Horga Maria-Gabriela PNL NU
104. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
105. Huțu Alexandra PSD NU
106. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
107. Iancu Marius-Ionel PSD NU
108. Ichim Cristian-Paul - NU
109. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
110. Ilie Victor USR NU
111. Intotero Natalia-Elena PSD NU
112. Ion Stelian-Cristian USR NU
113. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
114. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
115. Kelemen Attila UDMR NU
116. Kiss János PNL NU
117. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
118. Könczei Csaba UDMR NU
119. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
120. Lazăr Ion-Marian USR NU
121. Lazăr Teodor USR NU
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
123. Longher Ghervazen Minoritati NU
124. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
125. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
126. Lupu Andrei-Răzvan - NU
127. Macovei Silviu Nicu PSD NU
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
129. Mang Ioan PSD NU
130. Manta Claudiu PSD NU
131. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
132. Mărculescu Dumitru PNL NU
133. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
134. Miftode Marius-Andrei USR NU
135. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
136. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
137. Miklós Zoltán UDMR NU
138. Mina Marian PSD NU
139. Mircea Florin PSD NU
140. Miruță Radu-Dinel USR NU
141. Mitrea Dumitrina AUR NU
142. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
143. Moisin Radu-Marin PNL NU
144. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
145. Molnar Radu-Iulian USR NU
146. Morar Olivia-Diana PNL Abținere
147. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
148. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
149. Murariu Oana USR NU
150. Mușoiu Ștefan PSD NU
151. Nacov Gheorghe Minoritati NU
152. Nagy Szabolcs UDMR NU
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
154. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
155. Neagu Denisa-Elena USR NU
156. Neață Eugen PSD NU
157. Nechita Aurel PSD DA
158. Niță Nicu PSD NU
159. Orban Ludovic - NU
160. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
161. Paladi George-Adrian PSD NU
162. Pambuccian Varujan Minoritati DA
163. Paraschiv Rodica PSD NU
164. Pavelescu Nicolae PSD NU
165. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
166. Piper-Savu Florin PSD NU
167. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
168. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
169. Popescu Dan-Cristian PSD NU
170. Popescu Pavel PNL NU
171. Presură Alexandra PSD NU
172. Prună Cristina-Mădălina USR NU
173. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
174. Rizea Cristina Camelia - NU
175. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
176. Roman Florin-Claudiu PNL NU
177. Roman Nicolae - NU
178. Rujan Dumitru PNL NU
179. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
180. Salan Viorel PSD NU
181. Sandu Viorica PSD NU
182. Sas Lóránt-Zoltan - NU
183. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
184. Scripnic Lilian AUR NU
185. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
186. Seres Dénes UDMR NU
187. Simonis Alfred - Robert PSD NU
188. Solomon Adrian PSD NU
189. Stancu Paul PSD NU
190. Stativă Irinel Ioan PSD NU
191. Stănescu Vetuța PNL NU
192. Stângă George-Cătălin PNL NU
193. Stoica Diana USR NU
194. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
195. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
196. Șandru Cosmin PNL NU
197. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
198. Șerban Gianina AUR NU
199. Șimon Gheorghe PSD NU
200. Șișcu George PNL NU
201. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
202. Șoldan Gheorghe PSD NU
203. Șoptică Costel PNL DA
204. Tanasă Dan AUR NU
205. Tănase Antonel - Abținere
206. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
207. Tătaru Nelu PNL NU
208. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
209. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
210. Terente Eugen USR NU
211. Thellmann Christine PNL NU
212. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
213. Toda Daniel-Liviu - NU
214. Todosiu Beniamin USR NU
215. Toma Ilie PSD NU
216. Toma Vasilică PSD NU
217. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
218. Tudorache Daniel PSD NU
219. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
220. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
221. Turcan Raluca PNL DA
222. Țachianu Marian PSD NU
223. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
224. Țoiu Oana-Silvia USR NU
225. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
226. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
227. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
228. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
229. Volosatîi Boris AUR NU
230. Vulpescu Ioan PSD NU
231. Weber Mihai PSD NU
232. Zakarias Zoltán UDMR NU
233. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
234. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 19 august 2022, 4:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro