Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 10:50 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 10:50

Subiect vot: PL 219/2022 - AMA 240
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:226 87 43 40 18 15 6 17
- voturi pentru (DA):5 2 1 - - - 1 1
- voturi împotrivă (NU):214 85 40 40 18 12 5 14
- abțineri:7 - 2 - - 3 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - NU
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Andrușceac Antonio AUR NU
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Ardelean Ben-Oni PNL NU
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
16. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
17. Badea Mihai-Alexandru USR NU
18. Badiu Georgel AUR NU
19. Banias Mircea Marius PNL NU
20. Barbu Costel PNL NU
21. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
22. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
23. Barna Ilie Dan USR NU
24. Bălășoiu Aurel PSD NU
25. Băltărețu Viorel USR NU
26. Bejinariu Eugen PSD NU
27. Bende Sándor UDMR NU
28. Benedek Zacharie UDMR NU
29. Benga Tudor - Vlad - NU
30. Bîrcă Constantin PSD NU
31. Blaga Daniel-Codruț USR NU
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
34. Budăi Marius-Constantin PSD NU
35. Buican Cristian PNL NU
36. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
37. Bulai Iulian USR NU
38. Bulai Oana-Gianina PSD NU
39. Buzoianu Diana-Anda USR NU
40. Calista Mara-Daniela PNL NU
41. Calotă Florică Ică PNL NU
42. Cambera Oana-Alexandra - NU
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
44. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
45. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
46. Chelaru Mircia AUR NU
47. Chichirău Cosette-Paula USR NU
48. Chirilă Virgil Alin PSD NU
49. Ciofu Cătălina PNL NU
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
51. Ciornei Radu Tudor USR NU
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Coarnă Dumitru - Abținere
54. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
55. Constantin Daniel PNL NU
56. Cristea Andi-Lucian PSD NU
57. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
58. Cristian Brian USR NU
59. Crușoveanu Marian PNL NU
60. Csép Éva-Andrea UDMR NU
61. Cupșa Ioan PNL NU
62. Damian Romulus-Marius PSD NU
63. Dămureanu Ringo AUR NU
64. Dehelean Silviu USR NU
65. Dinu Cristina-Elena PSD NU
66. Drancă Andrei-Iulian USR NU
67. Drulă Cătălin USR NU
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
69. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
70. Dumitru Florian-Emil PNL NU
71. Farago Petru UDMR NU
72. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
73. Fălcoi Nicu USR NU
74. Fechet Mircea PNL NU
75. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
76. Florea Daniel PSD NU
77. Florea Oana-Consuela PSD NU
78. Floroiu Ionel PSD NU
79. Flucuș Dumitru AUR NU
80. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
81. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
82. Gál Károly UDMR NU
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
84. Gavrilă Anamaria - Abținere
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
86. Gheba Daniel-Sorin USR NU
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
89. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
90. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
91. Gliga Dumitrița PSD NU
92. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
93. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
94. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
95. Grosaru Andi-Gabriel - DA
96. Gudu Michael PNL NU
97. Hajdu Gábor UDMR Abținere
98. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
99. Havârneanu Filip USR NU
100. Hărătău Elena PNL NU
101. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
102. Huțu Alexandra PSD NU
103. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
104. Iancu Marius-Ionel PSD NU
105. Ichim Cristian-Paul - NU
106. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
107. Ilie Victor USR NU
108. Intotero Natalia-Elena PSD NU
109. Ion Stelian-Cristian USR NU
110. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
111. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
112. Kelemen Attila UDMR NU
113. Kiss János PNL NU
114. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
115. Könczei Csaba UDMR NU
116. Ladányi László-Zsolt UDMR Abținere
117. Lazăr Ion-Marian USR NU
118. Lazăr Teodor USR NU
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
120. Longher Ghervazen Minoritati NU
121. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
122. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
123. Lupu Andrei-Răzvan - NU
124. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
125. Mang Ioan PSD NU
126. Manta Claudiu PSD NU
127. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
128. Mărculescu Dumitru PNL NU
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
130. Miftode Marius-Andrei USR NU
131. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
132. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
133. Miklós Zoltán UDMR NU
134. Mina Marian PSD NU
135. Mircea Florin PSD NU
136. Miruță Radu-Dinel USR NU
137. Mitrea Dumitrina AUR NU
138. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
139. Moisin Radu-Marin PNL NU
140. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
141. Molnar Radu-Iulian USR NU
142. Morar Olivia-Diana PNL NU
143. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
144. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
145. Munteanu Remus PSD NU
146. Murariu Oana USR NU
147. Nacov Gheorghe Minoritati NU
148. Nagy Szabolcs UDMR Abținere
149. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
150. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
151. Neagu Denisa-Elena USR NU
152. Neață Eugen PSD NU
153. Nechita Aurel PSD DA
154. Niță Nicu PSD NU
155. Orban Ludovic - NU
156. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
157. Paladi George-Adrian PSD NU
158. Pambuccian Varujan Minoritati DA
159. Paraschiv Rodica PSD NU
160. Pavelescu Nicolae PSD NU
161. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
162. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
163. Piper-Savu Florin PSD NU
164. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
165. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
166. Popescu Pavel PNL NU
167. Presură Alexandra PSD NU
168. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
169. Rizea Cristina Camelia - NU
170. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
171. Roman Florin-Claudiu PNL NU
172. Roman Nicolae - NU
173. Rujan Dumitru PNL NU
174. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
175. Salan Viorel PSD NU
176. Sandu Viorica PSD NU
177. Sas Lóránt-Zoltan - NU
178. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
179. Scripnic Lilian AUR NU
180. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
181. Seres Dénes UDMR NU
182. Simonis Alfred - Robert PSD NU
183. Solomon Adrian PSD NU
184. Stancu Paul PSD NU
185. Stativă Irinel Ioan PSD NU
186. Stănescu Vetuța PNL NU
187. Stângă George-Cătălin PNL NU
188. Stoica Diana USR NU
189. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
190. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
191. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
192. Șerban Gianina AUR NU
193. Șimon Gheorghe PSD NU
194. Șișcu George PNL NU
195. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
196. Șoldan Gheorghe PSD NU
197. Tanasă Dan AUR NU
198. Tănase Antonel - NU
199. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
200. Tătaru Nelu PNL NU
201. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
202. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
203. Terente Eugen USR NU
204. Thellmann Christine PNL NU
205. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
206. Toda Daniel-Liviu - NU
207. Todosiu Beniamin USR NU
208. Toma Ilie PSD NU
209. Toma Vasilică PSD NU
210. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
211. Tudorache Daniel PSD NU
212. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
213. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
214. Turcan Raluca PNL Abținere
215. Tuță George-Cristian PNL NU
216. Țachianu Marian PSD NU
217. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
218. Țoiu Oana-Silvia USR NU
219. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
220. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
221. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
222. Vulpescu Ioan PSD NU
223. Weber Mihai PSD NU
224. Zakarias Zoltán UDMR NU
225. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
226. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 19 august 2022, 5:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro