Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 10:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 10:53

Subiect vot: PL 219/2022 - AMA 219
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:243 93 51 42 19 14 6 18
- voturi pentru (DA):158 90 48 - - 13 6 1
- voturi împotrivă (NU):82 3 2 42 19 1 - 15
- abțineri:3 - 1 - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR NU
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR NU
18. Badiu Georgel AUR NU
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR NU
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR NU
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Bende Sándor UDMR NU
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad - NU
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR NU
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR NU
40. Bulai Oana-Gianina PSD DA
41. Burciu Cristina PNL DA
42. Buzoianu Diana-Anda USR NU
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Cambera Oana-Alexandra - NU
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
47. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
48. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
49. Chelaru Mircia AUR NU
50. Chichirău Cosette-Paula USR NU
51. Chirilă Virgil Alin PSD DA
52. Ciofu Cătălina PNL DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
54. Ciornei Radu Tudor USR NU
55. Ciubuc Ciprian - NU
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Coarnă Dumitru - Abținere
58. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
59. Constantin Daniel PNL DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Cristea Andi-Lucian PSD DA
62. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
63. Cristian Brian USR NU
64. Crușoveanu Marian PNL DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Damian Romulus-Marius PSD DA
68. Dămureanu Ringo AUR NU
69. Dehelean Silviu USR NU
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Drancă Andrei-Iulian USR NU
72. Drulă Cătălin USR NU
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
75. Dumitru Florian-Emil PNL DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
78. Fălcoi Nicu USR NU
79. Fechet Mircea PNL DA
80. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
81. Florea Daniel PSD DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Flucuș Dumitru AUR NU
85. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
86. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
87. Gál Károly UDMR DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilă Anamaria - Abținere
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gheba Daniel-Sorin USR NU
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
96. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
97. Gliga Dumitrița PSD DA
98. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
99. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
100. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
101. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
102. Gudu Michael PNL DA
103. Hajdu Gábor UDMR DA
104. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
105. Havârneanu Filip USR NU
106. Hărătău Elena PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
109. Huțu Alexandra PSD DA
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ichim Cristian-Paul - NU
113. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
114. Ilie Victor USR NU
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR NU
117. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
118. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
119. Kelemen Attila UDMR DA
120. Kiss János PNL DA
121. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
122. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
123. Könczei Csaba UDMR DA
124. Lazăr Ion-Marian USR NU
125. Lazăr Teodor USR NU
126. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
127. Longher Ghervazen Minoritati DA
128. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
129. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
130. Lupu Andrei-Răzvan - NU
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
133. Mang Ioan PSD DA
134. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
135. Mărculescu Dumitru PNL DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Miftode Marius-Andrei USR NU
138. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
139. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
140. Miklós Zoltán UDMR DA
141. Mina Marian PSD DA
142. Mircea Florin PSD DA
143. Miruță Radu-Dinel USR NU
144. Mitrea Dumitrina AUR NU
145. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
146. Moisin Radu-Marin PNL DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
148. Molnar Radu-Iulian USR NU
149. Morar Olivia-Diana PNL DA
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
151. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
152. Munteanu Remus PSD DA
153. Murariu Oana USR NU
154. Mușoiu Ștefan PSD DA
155. Nacov Gheorghe Minoritati DA
156. Nagy Szabolcs UDMR DA
157. Năcuță Sorin PNL DA
158. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
159. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
160. Neagu Denisa-Elena USR NU
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Orban Ludovic - NU
165. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
166. Oteșanu Daniela PSD DA
167. Paladi George-Adrian PSD DA
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Panait Radu USR NU
170. Paraschiv Rodica PSD DA
171. Pavelescu Nicolae PSD DA
172. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
173. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
174. Piper-Savu Florin PSD DA
175. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
176. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
177. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
178. Popescu Dan-Cristian PSD DA
179. Popescu Pavel PNL DA
180. Presură Alexandra PSD DA
181. Prună Cristina-Mădălina USR NU
182. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
183. Rizea Cristina Camelia - NU
184. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
185. Roman Nicolae - NU
186. Rujan Dumitru PNL DA
187. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
188. Salan Viorel PSD DA
189. Sandu Viorica PSD DA
190. Sas Lóránt-Zoltan - NU
191. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
192. Scripnic Lilian AUR NU
193. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Simonis Alfred - Robert PSD DA
196. Solomon Adrian PSD DA
197. Stancu Paul PSD DA
198. Stativă Irinel Ioan PSD DA
199. Stănescu Vetuța PNL DA
200. Stoian Maria PNL DA
201. Stoica Diana USR NU
202. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
203. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
204. Șandru Cosmin PNL DA
205. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
206. Șerban Gianina AUR NU
207. Șimon Gheorghe PSD DA
208. Șișcu George PNL DA
209. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
210. Șoldan Gheorghe PSD DA
211. Șoptică Costel PNL NU
212. Tanasă Dan AUR NU
213. Tănase Antonel - NU
214. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
215. Tătaru Nelu PNL DA
216. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
217. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
218. Terente Eugen USR NU
219. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
220. Toda Daniel-Liviu - NU
221. Todosiu Beniamin USR NU
222. Toma Ilie PSD DA
223. Toma Vasilică PSD DA
224. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
225. Tudorache Daniel PSD DA
226. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
227. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
228. Turcan Raluca PNL DA
229. Tușa Adriana Diana PSD DA
230. Tuță George-Cristian PNL DA
231. Țachianu Marian PSD DA
232. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
233. Țoiu Oana-Silvia USR NU
234. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
235. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
236. Varga Glad-Aurel PNL DA
237. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
238. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
239. Volosatîi Boris AUR NU
240. Vulpescu Ioan PSD DA
241. Zakarias Zoltán UDMR DA
242. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
243. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 12 august 2022, 3:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro