Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 11:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 11:04

Subiect vot: PL 219/2022 - AMR 39
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:234 94 47 40 14 11 8 20
- voturi pentru (DA):72 1 - 40 14 1 - 16
- voturi împotrivă (NU):9 3 5 - - - 1 -
- abțineri:151 90 40 - - 10 7 4
- nu au votat:2 - 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD Abținere
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD Abținere
6. Alda Adrian PSD Abținere
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL Abținere
10. Andronache Gabriel PNL -
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL Abținere
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL Abținere
16. Badea Iulian-Alexandru PSD Abținere
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Barbu Costel PNL Abținere
20. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
21. Barcari Rodica-Luminița PNL Abținere
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bălășoiu Aurel PSD Abținere
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD Abținere
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR Abținere
28. Benga Tudor - Vlad - DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL Abținere
30. Blaga Daniel-Codruț USR DA
31. Bola Bogdan-Alexandru - DA
32. Bota Călin-Ioan PNL Abținere
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD Abținere
35. Budăi Marius-Constantin PSD Abținere
36. Buican Cristian PNL Abținere
37. Buicu Corneliu-Florin PSD Abținere
38. Bulai Iulian USR DA
39. Bulai Oana-Gianina PSD Abținere
40. Burciu Cristina PNL Abținere
41. Burduja Sebastian-Ioan PNL -
42. Calotă Florică Ică PNL Abținere
43. Cambera Oana-Alexandra - DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD Abținere
45. Cătăuță Ana-Maria PSD Abținere
46. Căuș Vasile-Aurel PNL Abținere
47. Chichirău Cosette-Paula USR DA
48. Chirilă Virgil Alin PSD Abținere
49. Ciofu Cătălina PNL NU
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD Abținere
51. Ciornei Radu Tudor USR DA
52. Ciubuc Ciprian - DA
53. Cîtea Vasile PSD Abținere
54. Coarnă Dumitru - DA
55. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
56. Constantin Daniel PNL Abținere
57. Cozma Adrian-Felician PNL Abținere
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
59. Cristian Brian USR DA
60. Crîstici Ognean Minoritati Abținere
61. Crușoveanu Marian PNL Abținere
62. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
63. Cupșa Ioan PNL Abținere
64. Damian Romulus-Marius PSD Abținere
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD Abținere
67. Drancă Andrei-Iulian USR DA
68. Drulă Cătălin USR DA
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
70. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD Abținere
71. Dumitru Florian-Emil PNL Abținere
72. Dunava Costel Neculai PSD Abținere
73. Farago Petru UDMR Abținere
74. Fălcoi Nicu USR DA
75. Fechet Mircea PNL Abținere
76. Fifor Mihai-Viorel PSD Abținere
77. Florea Oana-Consuela PSD Abținere
78. Floroiu Ionel PSD Abținere
79. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
80. Folescu Cornel-Vasile PSD Abținere
81. Gál Károly UDMR Abținere
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD Abținere
84. Georgescu Nicolae PSD Abținere
85. Gheba Daniel-Sorin USR DA
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
88. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
89. Giurgiu Adrian USR DA
90. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD Abținere
91. Gliga Dumitrița PSD Abținere
92. Goleac Nicoleta-Matilda PSD Abținere
93. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
94. Grecu Ion-Cătălin PSD Abținere
95. Grindeanu Sorin Mihai PSD Abținere
96. Grosaru Andi-Gabriel - DA
97. Gudu Michael PNL Abținere
98. Hajdu Gábor UDMR Abținere
99. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
100. Havârneanu Filip USR DA
101. Hărătău Elena PNL Abținere
102. Hurduzeu Florin-Silviu PSD Abținere
103. Huțu Alexandra PSD Abținere
104. Iancu Marius-Ionel PSD Abținere
105. Ibram Iusein Minoritati Abținere
106. Ichim Cristian-Paul - DA
107. Ilie Victor USR DA
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD Abținere
109. Intotero Natalia-Elena PSD Abținere
110. Ion Stelian-Cristian USR DA
111. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
112. Kiss János PNL Abținere
113. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
114. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR Abținere
115. Lasca Mihai Ioan - Abținere
116. Lazăr Ion-Marian USR DA
117. Lazăr Teodor USR DA
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
119. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
120. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
121. Lungoci Dumitru-Lucian PSD Abținere
122. Lungu Romeo-Daniel PSD Abținere
123. Lupu Andrei-Răzvan - DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD Abținere
125. Mang Ioan PSD Abținere
126. Manta Claudiu PSD Abținere
127. Marin Laurențiu-Daniel PSD Abținere
128. Mărculescu Dumitru PNL Abținere
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD Abținere
130. Miftode Marius-Andrei USR DA
131. Mihalcea Remus-Gabriel PSD Abținere
132. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD Abținere
133. Miklós Zoltán UDMR Abținere
134. Mina Marian PSD Abținere
135. Mircea Florin PSD Abținere
136. Miruță Radu-Dinel USR DA
137. Mitrea Dumitrina AUR DA
138. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
139. Moisin Radu-Marin PNL Abținere
140. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
141. Molnar Radu-Iulian USR DA
142. Morar Olivia-Diana PNL Abținere
143. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
144. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
145. Munteanu Remus PSD Abținere
146. Murariu Oana USR DA
147. Mușoiu Ștefan PSD Abținere
148. Nacov Gheorghe Minoritati Abținere
149. Năcuță Sorin PNL Abținere
150. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
151. Neaga Florian-Claudiu PSD Abținere
152. Neagu Denisa-Elena USR DA
153. Neață Eugen PSD Abținere
154. Nechita Aurel PSD NU
155. Niță Nicu PSD Abținere
156. Orban Ludovic - DA
157. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD Abținere
158. Oteșanu Daniela PSD Abținere
159. Paladi George-Adrian PSD Abținere
160. Pambuccian Varujan Minoritati NU
161. Paraschiv Rodica PSD Abținere
162. Pavelescu Nicolae PSD Abținere
163. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
164. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD Abținere
165. Piper-Savu Florin PSD Abținere
166. Polak Tudor PNL Abținere
167. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
168. Popa Ștefan-Ovidiu PSD Abținere
169. Popescu Dan-Cristian PSD Abținere
170. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
171. Presură Alexandra PSD Abținere
172. Prună Cristina-Mădălina USR DA
173. Rafila Alexandru PSD Abținere
174. Rasaliu Marian-Iulian PSD Abținere
175. Rizea Cristina Camelia - DA
176. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
177. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
178. Roman Nicolae - Abținere
179. Rujan Dumitru PNL Abținere
180. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
181. Salan Viorel PSD Abținere
182. Sandu Viorica PSD Abținere
183. Sas Lóránt-Zoltan - DA
184. Sărmaș Ioan-Sabin PNL Abținere
185. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
186. Seres Dénes UDMR Abținere
187. Simonis Alfred - Robert PSD Abținere
188. Solomon Adrian PSD Abținere
189. Stancu Paul PSD Abținere
190. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
191. Stănescu Vetuța PNL Abținere
192. Stângă George-Cătălin PNL NU
193. Stoian Maria PNL Abținere
194. Stoica Diana USR DA
195. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
196. Suciu Vasile-Daniel PSD Abținere
197. Szabó Ödön UDMR Abținere
198. Șandru Cosmin PNL Abținere
199. Șerban Ciprian-Constantin PSD Abținere
200. Șerban Gianina AUR DA
201. Șimon Gheorghe PSD Abținere
202. Șișcu George PNL Abținere
203. Șlincu Dan-Constantin PSD Abținere
204. Șoldan Gheorghe PSD Abținere
205. Tanasă Dan AUR DA
206. Tănase Antonel - DA
207. Tănăsescu Alina-Elena PSD Abținere
208. Tătaru Nelu PNL Abținere
209. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
210. Teodoroiu Simona-Maya PSD Abținere
211. Terente Eugen USR DA
212. Thellmann Christine PNL Abținere
213. Toader Bogdan-Andrei PSD Abținere
214. Toda Daniel-Liviu - DA
215. Toma Ilie PSD Abținere
216. Toma Vasilică PSD Abținere
217. Trif Bogdan Gheorghe PSD Abținere
218. Tudorache Daniel PSD DA
219. Tuhuț Radu-Marcel PSD Abținere
220. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
221. Turcan Raluca PNL NU
222. Tușa Adriana Diana PSD Abținere
223. Tuță George-Cristian PNL Abținere
224. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD Abținere
225. Țoiu Oana-Silvia USR DA
226. Țuțuianu Marius-Horia PSD Abținere
227. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
228. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD Abținere
229. Volosatîi Boris AUR DA
230. Vulpescu Ioan PSD Abținere
231. Weber Mihai PSD Abținere
232. Zakarias Zoltán UDMR Abținere
233. Zetea Gabriel-Valer PSD Abținere
234. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 13 august 2022, 18:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro