Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 11:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 11:04

Subiect vot: PL 219/2022 - AMR 40
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:230 96 43 37 16 11 8 19
- voturi pentru (DA):67 - - 37 15 - - 15
- voturi împotrivă (NU):89 85 2 - - - - 2
- abțineri:73 11 41 - - 11 8 2
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD Abținere
3. Aelenei Dănuț - NU
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL Abținere
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL Abținere
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL Abținere
15. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Barbu Costel PNL Abținere
19. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
20. Barcari Rodica-Luminița PNL Abținere
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Bălășoiu Aurel PSD NU
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD NU
25. Bende Sándor UDMR Abținere
26. Benedek Zacharie UDMR Abținere
27. Benga Tudor - Vlad - DA
28. Bîrcă Constantin PSD NU
29. Blaga Daniel-Codruț USR DA
30. Bola Bogdan-Alexandru - DA
31. Bota Călin-Ioan PNL Abținere
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD Abținere
34. Budăi Marius-Constantin PSD NU
35. Buican Cristian PNL Abținere
36. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bulai Oana-Gianina PSD NU
39. Burciu Cristina PNL Abținere
40. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
41. Calotă Florică Ică PNL Abținere
42. Cambera Oana-Alexandra - DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD Abținere
44. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
45. Căuș Vasile-Aurel PNL Abținere
46. Chelaru Mircia AUR DA
47. Chichirău Cosette-Paula USR DA
48. Chirilă Virgil Alin PSD NU
49. Ciofu Cătălina PNL Abținere
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
51. Ciornei Radu Tudor USR DA
52. Ciubuc Ciprian - DA
53. Cîtea Vasile PSD NU
54. Coarnă Dumitru - DA
55. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
56. Cozma Adrian-Felician PNL Abținere
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
58. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
59. Cristian Brian USR DA
60. Crîstici Ognean Minoritati Abținere
61. Crușoveanu Marian PNL Abținere
62. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
63. Cupșa Ioan PNL Abținere
64. Damian Romulus-Marius PSD Abținere
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD NU
67. Drancă Andrei-Iulian USR DA
68. Drulă Cătălin USR DA
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
70. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
71. Dumitru Florian-Emil PNL Abținere
72. Dunava Costel Neculai PSD NU
73. Farago Petru UDMR Abținere
74. Fălcoi Nicu USR DA
75. Fechet Mircea PNL Abținere
76. Fifor Mihai-Viorel PSD Abținere
77. Florea Oana-Consuela PSD NU
78. Floroiu Ionel PSD NU
79. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
80. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
81. Gál Károly UDMR Abținere
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD Abținere
84. Georgescu Nicolae PSD NU
85. Gheba Daniel-Sorin USR DA
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
88. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
89. Giurgiu Adrian USR DA
90. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
91. Gliga Dumitrița PSD NU
92. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
93. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
94. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
95. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
96. Grosaru Andi-Gabriel - NU
97. Gudu Michael PNL Abținere
98. Hajdu Gábor UDMR Abținere
99. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
100. Havârneanu Filip USR DA
101. Hărătău Elena PNL Abținere
102. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
103. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
104. Huțu Alexandra PSD NU
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
106. Iancu Marius-Ionel PSD NU
107. Ibram Iusein Minoritati Abținere
108. Ichim Cristian-Paul - DA
109. Ilie Victor USR DA
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
111. Intotero Natalia-Elena PSD NU
112. Ion Stelian-Cristian USR DA
113. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
114. Kiss János PNL Abținere
115. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
116. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR Abținere
117. Lazăr Teodor USR DA
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
119. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
120. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
121. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
122. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
123. Lupu Andrei-Răzvan - DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD NU
125. Mang Ioan PSD NU
126. Manta Claudiu PSD Abținere
127. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
128. Mărculescu Dumitru PNL Abținere
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
130. Miftode Marius-Andrei USR DA
131. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
132. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
133. Miklós Zoltán UDMR Abținere
134. Mina Marian PSD NU
135. Mircea Florin PSD NU
136. Miruță Radu-Dinel USR DA
137. Mitrea Dumitrina AUR DA
138. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
139. Moisin Radu-Marin PNL Abținere
140. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
141. Molnar Radu-Iulian USR DA
142. Morar Olivia-Diana PNL Abținere
143. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
144. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
145. Munteanu Remus PSD NU
146. Murariu Oana USR DA
147. Mușoiu Ștefan PSD NU
148. Nacov Gheorghe Minoritati Abținere
149. Năcuță Sorin PNL Abținere
150. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
151. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
152. Neață Eugen PSD NU
153. Niță Nicu PSD NU
154. Orban Ludovic - DA
155. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
156. Oteșanu Daniela PSD NU
157. Paladi George-Adrian PSD NU
158. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
159. Paraschiv Rodica PSD Abținere
160. Pavelescu Nicolae PSD NU
161. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
162. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
163. Piper-Savu Florin PSD NU
164. Polak Tudor PNL Abținere
165. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
166. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
167. Popescu Dan-Cristian PSD NU
168. Popescu Vlad-Piedone PSD Abținere
169. Presură Alexandra PSD NU
170. Pușcașu Lucian-Florin AUR -
171. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
172. Rizea Cristina Camelia - DA
173. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
174. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
175. Roman Nicolae - Abținere
176. Rujan Dumitru PNL Abținere
177. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
178. Salan Viorel PSD NU
179. Sandu Viorica PSD NU
180. Sas Lóránt-Zoltan - DA
181. Sărmaș Ioan-Sabin PNL Abținere
182. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
183. Seres Dénes UDMR Abținere
184. Simonis Alfred - Robert PSD NU
185. Solomon Adrian PSD NU
186. Stancu Paul PSD NU
187. Stativă Irinel Ioan PSD NU
188. Stănescu Vetuța PNL Abținere
189. Stoian Maria PNL Abținere
190. Stoica Diana USR DA
191. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
192. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
193. Szabó Ödön UDMR Abținere
194. Șandru Cosmin PNL Abținere
195. Șerban Ciprian-Constantin PSD Abținere
196. Șerban Gianina AUR DA
197. Șimon Gheorghe PSD NU
198. Șișcu George PNL Abținere
199. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
200. Șoldan Gheorghe PSD NU
201. Tanasă Dan AUR DA
202. Tănase Antonel - DA
203. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
204. Tătaru Nelu PNL Abținere
205. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
206. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
207. Terente Eugen USR DA
208. Thellmann Christine PNL Abținere
209. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
210. Toda Daniel-Liviu - DA
211. Toma Ilie PSD NU
212. Toma Vasilică PSD NU
213. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
214. Tudorache Daniel PSD NU
215. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
216. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
217. Turcan Raluca PNL NU
218. Tușa Adriana Diana PSD NU
219. Țachianu Marian PSD NU
220. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
221. Țoiu Oana-Silvia USR DA
222. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
223. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
224. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
225. Volosatîi Boris AUR DA
226. Vulpescu Ioan PSD NU
227. Weber Mihai PSD Abținere
228. Zakarias Zoltán UDMR Abținere
229. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
230. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 august 2022, 10:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro