Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 11:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 11:06

Subiect vot: PL 219/2022 - AMR 1-55
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:238 99 43 42 16 11 8 19
- voturi pentru (DA):32 - - 31 - - - 1
- voturi împotrivă (NU):163 98 33 10 - 11 8 3
- abțineri:43 1 10 1 16 - - 15
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - NU
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL Abținere
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Andrușceac Antonio AUR Abținere
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL Abținere
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
15. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR Abținere
18. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
19. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălășoiu Aurel PSD NU
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD NU
24. Bende Sándor UDMR NU
25. Benedek Zacharie UDMR NU
26. Bîrcă Constantin PSD NU
27. Blaga Daniel-Codruț USR DA
28. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
31. Budăi Marius-Constantin PSD NU
32. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
33. Bulai Iulian USR Abținere
34. Bulai Oana-Gianina PSD NU
35. Burciu Cristina PNL NU
36. Buzoianu Diana-Anda USR DA
37. Calista Mara-Daniela PNL NU
38. Calotă Florică Ică PNL NU
39. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
41. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
42. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
43. Chelaru Mircia AUR Abținere
44. Chichirău Cosette-Paula USR NU
45. Chirilă Virgil Alin PSD NU
46. Ciofu Cătălina PNL NU
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
48. Ciornei Radu Tudor USR DA
49. Ciubuc Ciprian - NU
50. Cîtea Vasile PSD NU
51. Coarnă Dumitru - Abținere
52. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
53. Cozma Adrian-Felician PNL NU
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
55. Cristea Andi-Lucian PSD NU
56. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
57. Cristian Brian USR DA
58. Crîstici Ognean Minoritati NU
59. Crușoveanu Marian PNL NU
60. Csép Éva-Andrea UDMR NU
61. Cupșa Ioan PNL NU
62. Damian Romulus-Marius PSD Abținere
63. Dehelean Silviu USR NU
64. Dinu Cristina-Elena PSD NU
65. Drancă Andrei-Iulian USR NU
66. Drulă Cătălin USR NU
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
68. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
69. Dumitru Florian-Emil PNL NU
70. Dunava Costel Neculai PSD NU
71. Farago Petru UDMR NU
72. Fălcoi Nicu USR DA
73. Fechet Mircea PNL NU
74. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
75. Florea Daniel PSD NU
76. Florea Oana-Consuela PSD NU
77. Floroiu Ionel PSD NU
78. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
79. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
80. Gál Károly UDMR NU
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
82. Gavrilă Anamaria - Abținere
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
84. Georgescu Nicolae PSD NU
85. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
87. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
88. Giurgiu Adrian USR DA
89. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
90. Gliga Dumitrița PSD NU
91. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
92. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
93. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
94. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
95. Grosaru Andi-Gabriel - NU
96. Gudu Michael PNL NU
97. Hajdu Gábor UDMR NU
98. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
99. Havârneanu Filip USR DA
100. Hărătău Elena PNL Abținere
101. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
102. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
103. Huțu Alexandra PSD NU
104. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
105. Iancu Marius-Ionel PSD NU
106. Ibram Iusein Minoritati NU
107. Ichim Cristian-Paul - Abținere
108. Ilie Victor USR DA
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
110. Intotero Natalia-Elena PSD NU
111. Ion Stelian-Cristian USR DA
112. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
113. Kiss János PNL NU
114. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
115. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
116. Lazăr Ion-Marian USR DA
117. Lazăr Teodor USR DA
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
119. Longher Ghervazen Minoritati NU
120. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
121. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
122. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
123. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
124. Macovei Silviu Nicu PSD NU
125. Mang Ioan PSD NU
126. Manta Claudiu PSD NU
127. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
128. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
129. Miftode Marius-Andrei USR DA
130. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
131. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
132. Miklós Zoltán UDMR NU
133. Mina Marian PSD NU
134. Mircea Florin PSD NU
135. Miruță Radu-Dinel USR NU
136. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
137. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
138. Moisin Radu-Marin PNL Abținere
139. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
140. Molnar Radu-Iulian USR DA
141. Morar Olivia-Diana PNL Abținere
142. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
143. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
144. Munteanu Remus PSD NU
145. Murariu Oana USR DA
146. Mușoiu Ștefan PSD NU
147. Nacov Gheorghe Minoritati NU
148. Năcuță Sorin PNL NU
149. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
150. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
151. Neagu Denisa-Elena USR NU
152. Neață Eugen PSD NU
153. Nechita Aurel PSD NU
154. Niță Nicu PSD NU
155. Orban Ludovic - DA
156. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
157. Oteșanu Daniela PSD NU
158. Paladi George-Adrian PSD NU
159. Pambuccian Varujan Minoritati NU
160. Panait Radu USR DA
161. Paraschiv Rodica PSD NU
162. Pavelescu Nicolae PSD NU
163. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
164. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
165. Piper-Savu Florin PSD NU
166. Polak Tudor PNL NU
167. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
168. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
169. Popescu Dan-Cristian PSD NU
170. Popescu Pavel PNL NU
171. Presură Alexandra PSD NU
172. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
173. Prună Cristina-Mădălina USR NU
174. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
175. Rafila Alexandru PSD NU
176. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
177. Rizea Cristina Camelia - Abținere
178. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
179. Roman Florin-Claudiu PNL NU
180. Roman Nicolae - Abținere
181. Rujan Dumitru PNL NU
182. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
183. Salan Viorel PSD NU
184. Sandu Viorica PSD NU
185. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
186. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
187. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
188. Seres Dénes UDMR NU
189. Simonis Alfred - Robert PSD NU
190. Solomon Adrian PSD NU
191. Stancu Paul PSD NU
192. Stativă Irinel Ioan PSD NU
193. Stănescu Vetuța PNL NU
194. Stângă George-Cătălin PNL NU
195. Stoian Maria PNL NU
196. Stoica Diana USR DA
197. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
198. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
199. Szabó Ödön UDMR NU
200. Șandru Cosmin PNL Abținere
201. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
202. Șerban Gianina AUR Abținere
203. Șimon Gheorghe PSD NU
204. Șișcu George PNL NU
205. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
206. Șoldan Gheorghe PSD NU
207. Tanasă Dan AUR Abținere
208. Tănase Antonel - Abținere
209. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
210. Tătaru Nelu PNL NU
211. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
212. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
213. Terente Eugen USR DA
214. Thellmann Christine PNL Abținere
215. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
216. Toda Daniel-Liviu - Abținere
217. Todosiu Beniamin USR NU
218. Toma Ilie PSD NU
219. Toma Vasilică PSD NU
220. Trăilă Cristina PNL NU
221. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
222. Tudorache Daniel PSD NU
223. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
224. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
225. Turcan Raluca PNL Abținere
226. Tușa Adriana Diana PSD NU
227. Țachianu Marian PSD NU
228. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
229. Țoiu Oana-Silvia USR DA
230. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
231. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
232. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
233. Volosatîi Boris AUR Abținere
234. Vulpescu Ioan PSD NU
235. Weber Mihai PSD NU
236. Zakarias Zoltán UDMR NU
237. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
238. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 19 august 2022, 4:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro