Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 11:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 11:58

Subiect vot: PL 400/2021 - AMR 25
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:194 77 36 34 14 11 6 16
- voturi pentru (DA):61 - - 34 14 - - 13
- voturi împotrivă (NU):128 77 35 - - 10 6 -
- abțineri:4 - - - - 1 - 3
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD NU
5. Alda Adrian PSD NU
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Apostol Alin-Gabriel USR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
13. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Badiu Georgel AUR DA
16. Banias Mircea Marius PNL NU
17. Barbu Costel PNL NU
18. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
19. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL NU
22. Bălășoiu Aurel PSD NU
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD NU
25. Benedek Zacharie UDMR NU
26. Benga Tudor - Vlad - DA
27. Bola Bogdan-Alexandru - DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
30. Budăi Marius-Constantin PSD NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Bulai Iulian USR DA
33. Bulai Oana-Gianina PSD NU
34. Burciu Cristina PNL NU
35. Buzoianu Diana-Anda USR DA
36. Calotă Florică Ică PNL NU
37. Cambera Oana-Alexandra - DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
39. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
40. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
41. Chelaru Mircia AUR DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Ciofu Cătălina PNL NU
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
45. Ciornei Radu Tudor USR DA
46. Ciubuc Ciprian - DA
47. Cîtea Vasile PSD NU
48. Constantin Daniel PNL NU
49. Cozma Adrian-Felician PNL NU
50. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
51. Cristian Brian USR DA
52. Damian Romulus-Marius PSD NU
53. Dehelean Silviu USR DA
54. Dinu Cristina-Elena PSD NU
55. Drancă Andrei-Iulian USR DA
56. Drulă Cătălin USR DA
57. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
58. Dunava Costel Neculai PSD NU
59. Enachi Raisa AUR DA
60. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
61. Fălcoi Nicu USR DA
62. Feodor Silviu Minoritati NU
63. Florea Daniel PSD NU
64. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
65. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
66. Furtună Mirela PSD NU
67. Gál Károly UDMR NU
68. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
69. Gheba Daniel-Sorin USR DA
70. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
71. Giurgiu Adrian USR DA
72. Gliga Dumitrița PSD NU
73. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
74. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
75. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
76. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
77. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
78. Gudu Michael PNL NU
79. Hajdu Gábor UDMR Abținere
80. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
81. Havârneanu Filip USR DA
82. Hărătău Elena PNL NU
83. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
84. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
85. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
86. Ilie Victor USR DA
87. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
88. Intotero Natalia-Elena PSD NU
89. Ion Stelian-Cristian USR DA
90. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
91. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
92. Kiss János PNL NU
93. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
94. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
95. Könczei Csaba UDMR NU
96. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
97. Lasca Mihai Ioan - DA
98. Lazăr Ion-Marian USR DA
99. Lazăr Teodor USR DA
100. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
101. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
102. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
103. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
104. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
105. Manta Claudiu PSD NU
106. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
107. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
108. Miftode Marius-Andrei USR DA
109. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
110. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
111. Miklós Zoltán UDMR NU
112. Mina Marian PSD NU
113. Mircea Florin PSD NU
114. Miruță Radu-Dinel USR DA
115. Mitrea Dumitrina AUR DA
116. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
117. Moisin Radu-Marin PNL NU
118. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
119. Molnar Radu-Iulian USR DA
120. Morar Olivia-Diana PNL NU
121. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
122. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
123. Munteanu Remus PSD NU
124. Murariu Oana USR DA
125. Nagy Szabolcs UDMR NU
126. Nagy Vasile AUR DA
127. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
128. Neață Eugen PSD NU
129. Nechita Aurel PSD NU
130. Niță Nicu PSD NU
131. Orban Ludovic - DA
132. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
133. Oteșanu Daniela PSD NU
134. Paladi George-Adrian PSD NU
135. Pambuccian Varujan Minoritati NU
136. Paraschiv Rodica PSD NU
137. Pavelescu Nicolae PSD NU
138. Piper-Savu Florin PSD NU
139. Plăiașu Gabriel - DA
140. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
141. Popescu Dan-Cristian PSD NU
142. Presură Alexandra PSD NU
143. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
144. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
145. Rizea Cristina Camelia - DA
146. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
147. Roman Florin-Claudiu PNL NU
148. Roman Nicolae - Abținere
149. Salan Viorel PSD NU
150. Sandu Viorica PSD NU
151. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
152. Scripnic Lilian AUR DA
153. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
154. Seres Dénes UDMR NU
155. Simonis Alfred - Robert PSD NU
156. Solomon Adrian PSD NU
157. Stancu Ionel Minoritati NU
158. Stativă Irinel Ioan PSD NU
159. Stănescu Vetuța PNL NU
160. Stoian Maria PNL NU
161. Stroe Ionuț-Marian PNL -
162. Szabó Ödön UDMR NU
163. Șimon Gheorghe PSD NU
164. Șișcu George PNL NU
165. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
166. Șoldan Gheorghe PSD NU
167. Ștefan Ion - DA
168. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
169. Tanasă Dan AUR DA
170. Tănase Antonel - DA
171. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
172. Tătaru Nelu PNL NU
173. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
174. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
175. Terente Eugen USR DA
176. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
177. Toda Daniel-Liviu - Abținere
178. Toma Ilie PSD NU
179. Trăilă Cristina PNL NU
180. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
181. Tudorache Daniel PSD NU
182. Tușa Adriana Diana PSD NU
183. Tuță George-Cristian PNL NU
184. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
185. Țoiu Oana-Silvia USR DA
186. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
187. Varga Glad-Aurel PNL NU
188. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
189. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
190. Vulpescu Ioan PSD NU
191. Weber Mihai PSD NU
192. Zakarias Zoltán UDMR NU
193. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
194. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 august 2022, 9:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro