Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 11:59 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 11:59

Subiect vot: PL 400/2021 - AMA 19
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:199 77 40 37 13 11 6 15
- voturi pentru (DA):134 76 37 1 - 11 6 3
- voturi împotrivă (NU):62 1 3 36 13 - - 9
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albotă Emil-Florin PSD DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta - NU
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușceac Antonio AUR NU
9. Apostol Alin-Gabriel USR NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR NU
15. Badiu Georgel AUR NU
16. Banias Mircea Marius PNL DA
17. Barbu Costel PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
19. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
20. Barna Ilie Dan USR NU
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR NU
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad - NU
27. Bola Bogdan-Alexandru - NU
28. Botez Mihai-Cătălin USR NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bulai Iulian USR NU
34. Bulai Oana-Gianina PSD DA
35. Burciu Cristina PNL DA
36. Buzoianu Diana-Anda USR NU
37. Calotă Florică Ică PNL DA
38. Cambera Oana-Alexandra - DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
40. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
41. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
42. Chelaru Mircia AUR NU
43. Chichirău Cosette-Paula USR NU
44. Ciofu Cătălina PNL DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciornei Radu Tudor USR NU
47. Ciubuc Ciprian - DA
48. Cîtea Vasile PSD DA
49. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
50. Cristian Brian USR NU
51. Damian Romulus-Marius PSD DA
52. Dehelean Silviu USR NU
53. Dinu Cristina-Elena PSD DA
54. Drancă Andrei-Iulian USR NU
55. Drulă Cătălin USR NU
56. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
57. Dunava Costel Neculai PSD DA
58. Enachi Raisa AUR NU
59. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
60. Fălcoi Nicu USR NU
61. Feodor Silviu Minoritati DA
62. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
63. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
64. Furtună Mirela PSD DA
65. Gál Károly UDMR DA
66. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
67. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
68. Georgescu Nicolae PSD DA
69. Gheba Daniel-Sorin USR NU
70. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
71. Giurgiu Adrian USR NU
72. Gliga Dumitrița PSD DA
73. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
74. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
75. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
76. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
77. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
78. Gudu Michael PNL DA
79. Hajdu Gábor UDMR DA
80. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
81. Havârneanu Filip USR NU
82. Hărătău Elena PNL DA
83. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
84. Horga Maria-Gabriela PNL DA
85. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
86. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
87. Ilie Victor USR NU
88. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
89. Intotero Natalia-Elena PSD DA
90. Ion Stelian-Cristian USR NU
91. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
92. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
93. Kiss János PNL DA
94. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
95. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
96. Könczei Csaba UDMR DA
97. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
98. Lasca Mihai Ioan - NU
99. Lazăr Ion-Marian USR NU
100. Lazăr Teodor USR NU
101. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
102. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
103. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
104. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
105. Manta Claudiu PSD DA
106. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
107. Mărculescu Dumitru PNL DA
108. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
109. Miftode Marius-Andrei USR NU
110. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
111. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
112. Miklós Zoltán UDMR DA
113. Mina Marian PSD DA
114. Mircea Florin PSD DA
115. Miruță Radu-Dinel USR NU
116. Mitrea Dumitrina AUR NU
117. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
118. Moisin Radu-Marin PNL DA
119. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
120. Molnar Radu-Iulian USR NU
121. Morar Olivia-Diana PNL DA
122. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
123. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
124. Munteanu Remus PSD DA
125. Murariu Oana USR NU
126. Mușoiu Ștefan PSD DA
127. Nagy Szabolcs UDMR DA
128. Nagy Vasile AUR NU
129. Năcuță Sorin PNL DA
130. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
131. Neagu Denisa-Elena USR NU
132. Neață Eugen PSD DA
133. Nechita Aurel PSD DA
134. Niță Nicu PSD DA
135. Orban Ludovic - NU
136. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
137. Oteșanu Daniela PSD DA
138. Paladi George-Adrian PSD DA
139. Panait Radu USR NU
140. Paraschiv Rodica PSD DA
141. Pavelescu Nicolae PSD DA
142. Piper-Savu Florin PSD DA
143. Plăiașu Gabriel - NU
144. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
145. Popescu Dan-Cristian PSD DA
146. Presură Alexandra PSD DA
147. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
148. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
149. Rizea Cristina Camelia - DA
150. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
151. Roman Florin-Claudiu PNL DA
152. Salan Viorel PSD DA
153. Sandu Viorica PSD DA
154. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
155. Scripnic Lilian AUR NU
156. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
157. Seres Dénes UDMR DA
158. Simonis Alfred - Robert PSD DA
159. Solomon Adrian PSD DA
160. Stancu Ionel Minoritati DA
161. Stancu Paul PSD DA
162. Stativă Irinel Ioan PSD DA
163. Stănescu Vetuța PNL DA
164. Stângă George-Cătălin PNL NU
165. Stoian Maria PNL DA
166. Stoica Diana USR DA
167. Szabó Ödön UDMR DA
168. Șimon Gheorghe PSD DA
169. Șișcu George PNL DA
170. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
171. Ștefan Ion - -
172. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
173. Tanasă Dan AUR NU
174. Tănase Antonel - NU
175. Tătaru Nelu PNL DA
176. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
177. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
178. Terente Eugen USR NU
179. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
180. Toda Daniel-Liviu - Abținere
181. Toma Ilie PSD DA
182. Trăilă Cristina PNL DA
183. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
184. Tudorache Daniel PSD DA
185. Turcan Raluca PNL DA
186. Tușa Adriana Diana PSD DA
187. Tuță George-Cristian PNL DA
188. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
189. Țoiu Oana-Silvia USR NU
190. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
191. Varga Glad-Aurel PNL DA
192. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
193. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
194. Vîlceanu Dan PNL DA
195. Vulpescu Ioan PSD DA
196. Weber Mihai PSD DA
197. Zakarias Zoltán UDMR DA
198. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
199. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 6 octombrie 2022, 3:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro