Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 12:01 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 12:01

Subiect vot: PL 400/2021 - AMA 20
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:196 78 38 36 12 10 7 15
- voturi pentru (DA):133 78 37 - - 10 7 1
- voturi împotrivă (NU):46 - - 36 - - - 10
- abțineri:17 - 1 - 12 - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albotă Emil-Florin PSD DA
3. Alda Adrian PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta - NU
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușceac Antonio AUR Abținere
8. Apostol Alin-Gabriel USR NU
9. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
10. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
11. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
12. Badea Mihai-Alexandru USR NU
13. Badiu Georgel AUR Abținere
14. Barbu Costel PNL DA
15. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
16. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
17. Barna Ilie Dan USR NU
18. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
19. Bălășoiu Aurel PSD DA
20. Băltărețu Viorel USR NU
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad - NU
24. Blaga Daniel-Codruț USR NU
25. Bola Bogdan-Alexandru - NU
26. Botez Mihai-Cătălin USR NU
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bulai Oana-Gianina PSD DA
31. Burciu Cristina PNL DA
32. Calista Mara-Daniela PNL DA
33. Calotă Florică Ică PNL DA
34. Cambera Oana-Alexandra - NU
35. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
36. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
37. Chelaru Mircia AUR Abținere
38. Chichirău Cosette-Paula USR NU
39. Ciofu Cătălina PNL DA
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
41. Ciornei Radu Tudor USR NU
42. Ciubuc Ciprian - Abținere
43. Cîtea Vasile PSD DA
44. Constantin Daniel PNL DA
45. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
46. Cristian Brian USR NU
47. Damian Romulus-Marius PSD DA
48. Dehelean Silviu USR NU
49. Dinu Cristina-Elena PSD DA
50. Drancă Andrei-Iulian USR NU
51. Drulă Cătălin USR NU
52. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
53. Dunava Costel Neculai PSD DA
54. Enachi Raisa AUR Abținere
55. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
56. Fălcoi Nicu USR NU
57. Feodor Silviu Minoritati DA
58. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
59. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
60. Furtună Mirela PSD DA
61. Gál Károly UDMR DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
63. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
64. Gheba Daniel-Sorin USR NU
65. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
66. Giurgiu Adrian USR NU
67. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
68. Gliga Dumitrița PSD DA
69. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
70. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
71. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
72. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
73. Gudu Michael PNL DA
74. Hajdu Gábor UDMR DA
75. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
76. Havârneanu Filip USR NU
77. Hărătău Elena PNL DA
78. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
79. Horga Maria-Gabriela PNL DA
80. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
81. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
82. Ilie Victor USR NU
83. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
84. Intotero Natalia-Elena PSD DA
85. Ion Stelian-Cristian USR NU
86. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
87. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
88. Kiss János PNL DA
89. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
90. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
91. Könczei Csaba UDMR DA
92. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
93. Lasca Mihai Ioan - Abținere
94. Lazăr Ion-Marian USR NU
95. Lazăr Teodor USR NU
96. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
97. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
98. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
99. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
100. Manta Claudiu PSD DA
101. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
102. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
103. Mărculescu Dumitru PNL DA
104. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
105. Miftode Marius-Andrei USR NU
106. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
107. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
108. Miklós Zoltán UDMR DA
109. Mina Marian PSD DA
110. Mircea Florin PSD DA
111. Miruță Radu-Dinel USR NU
112. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
113. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
114. Moisin Radu-Marin PNL DA
115. Molnar Ervin PNL DA
116. Molnar Radu-Iulian USR NU
117. Morar Olivia-Diana PNL DA
118. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
119. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
120. Munteanu Remus PSD DA
121. Murariu Oana USR NU
122. Nagy Szabolcs UDMR DA
123. Nagy Vasile AUR Abținere
124. Năcuță Sorin PNL DA
125. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
126. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
127. Neagu Denisa-Elena USR NU
128. Neață Eugen PSD DA
129. Nechita Aurel PSD DA
130. Niță Nicu PSD DA
131. Orban Ludovic - NU
132. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
133. Oteșanu Daniela PSD DA
134. Paladi George-Adrian PSD DA
135. Pambuccian Varujan Minoritati DA
136. Panait Radu USR NU
137. Paraschiv Rodica PSD DA
138. Pavelescu Nicolae PSD DA
139. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
140. Piper-Savu Florin PSD DA
141. Plăiașu Gabriel - NU
142. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
143. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
144. Popescu Dan-Cristian PSD DA
145. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
146. Presură Alexandra PSD DA
147. Rizea Cristina Camelia - NU
148. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
149. Roman Florin-Claudiu PNL DA
150. Salan Viorel PSD DA
151. Sandu Viorica PSD DA
152. Scripnic Lilian AUR Abținere
153. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
154. Seres Dénes UDMR DA
155. Simonis Alfred - Robert PSD DA
156. Solomon Adrian PSD DA
157. Stancu Ionel Minoritati DA
158. Stancu Paul PSD DA
159. Stativă Irinel Ioan PSD DA
160. Stângă George-Cătălin PNL DA
161. Stoian Maria PNL DA
162. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
163. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
164. Șerban Gianina AUR Abținere
165. Șimon Gheorghe PSD DA
166. Șișcu George PNL DA
167. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
168. Șoldan Gheorghe PSD DA
169. Ștefan Ion - DA
170. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
171. Tanasă Dan AUR Abținere
172. Tănase Antonel - NU
173. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
174. Tătaru Nelu PNL DA
175. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
176. Terente Eugen USR NU
177. Toda Daniel-Liviu - Abținere
178. Todosiu Beniamin USR NU
179. Toma Ilie PSD DA
180. Trăilă Cristina PNL DA
181. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
182. Tudorache Daniel PSD DA
183. Turcan Raluca PNL DA
184. Tușa Adriana Diana PSD DA
185. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
186. Țoiu Oana-Silvia USR NU
187. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
188. Varga Glad-Aurel PNL DA
189. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
190. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
191. Vîlceanu Dan PNL DA
192. Vulpescu Ioan PSD DA
193. Weber Mihai PSD DA
194. Zakarias Zoltán UDMR DA
195. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
196. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 10 august 2022, 20:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro