Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 12:33 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 12:33

Subiect vot: PL 352/2022 - Timp dezbatere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:172 75 36 30 12 3 4 12
- voturi pentru (DA):172 75 36 30 12 3 4 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
13. Badea Mihai-Alexandru USR DA
14. Badiu Georgel AUR DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Banias Mircea Marius PNL DA
17. Barbu Costel PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
19. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Bîrcă Constantin PSD DA
26. Blaga Daniel-Codruț USR DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin PSD DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR DA
32. Burciu Cristina PNL DA
33. Buzoianu Diana-Anda USR DA
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Calotă Florică Ică PNL DA
36. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
37. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
38. Chichirău Cosette-Paula USR DA
39. Ciofu Cătălina PNL DA
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
41. Ciornei Radu Tudor USR DA
42. Coarnă Dumitru - DA
43. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
44. Cozma Adrian-Felician PNL DA
45. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
46. Cristian Brian USR DA
47. Damian Romulus-Marius PSD DA
48. Dinu Cristina-Elena PSD DA
49. Drancă Andrei-Iulian USR DA
50. Drulă Cătălin USR DA
51. Fălcoi Nicu USR DA
52. Fechet Mircea PNL DA
53. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
54. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
55. Florea Daniel PSD DA
56. Florea Oana-Consuela PSD DA
57. Floroiu Ionel PSD DA
58. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
59. Furtună Mirela PSD DA
60. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
61. Georgescu Nicolae PSD DA
62. Gheba Daniel-Sorin USR DA
63. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
64. Giurgiu Adrian USR DA
65. Gliga Dumitrița PSD DA
66. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
67. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
68. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
69. Grosaru Andi-Gabriel - DA
70. Gudu Michael PNL DA
71. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
72. Havârneanu Filip USR DA
73. Hărătău Elena PNL DA
74. Huțu Alexandra PSD DA
75. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
76. Ichim Cristian-Paul - DA
77. Ilie Victor USR DA
78. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
79. Intotero Natalia-Elena PSD DA
80. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
81. Kiss János PNL DA
82. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
83. Lazăr Ion-Marian USR DA
84. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
85. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
86. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
87. Lupu Andrei-Răzvan - DA
88. Macovei Silviu Nicu PSD DA
89. Mang Ioan PSD DA
90. Manta Claudiu PSD DA
91. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
92. Mărculescu Dumitru PNL DA
93. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
94. Miftode Marius-Andrei USR DA
95. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
96. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
97. Mina Marian PSD DA
98. Mircea Florin PSD DA
99. Mitrea Dumitrina AUR DA
100. Moisin Radu-Marin PNL DA
101. Molnar Radu-Iulian USR DA
102. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
103. Munteanu Remus PSD DA
104. Murariu Oana USR DA
105. Mușoiu Ștefan PSD DA
106. Nagy Szabolcs UDMR DA
107. Năcuță Sorin PNL DA
108. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
109. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
110. Neață Eugen PSD DA
111. Nechita Aurel PSD DA
112. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
113. Oteșanu Daniela PSD DA
114. Paladi George-Adrian PSD DA
115. Paraschiv Rodica PSD DA
116. Pavelescu Nicolae PSD DA
117. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
118. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
119. Popescu Dan-Cristian PSD DA
120. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
121. Prunean Alin-Costel - DA
122. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
123. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
124. Rizea Cristina Camelia - DA
125. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
126. Roman Florin-Claudiu PNL DA
127. Salan Viorel PSD DA
128. Sandu Viorica PSD DA
129. Sas Lóránt-Zoltan - DA
130. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
131. Scripnic Lilian AUR DA
132. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
133. Simonis Alfred - Robert PSD DA
134. Stancu Ionel Minoritati DA
135. Stancu Paul PSD DA
136. Stativă Irinel Ioan PSD DA
137. Stângă George-Cătălin PNL DA
138. Stoian Maria PNL DA
139. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
140. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
141. Șerban Gianina AUR DA
142. Șimon Gheorghe PSD DA
143. Șișcu George PNL DA
144. Șoldan Gheorghe PSD DA
145. Tanasă Dan AUR DA
146. Tătaru Nelu PNL DA
147. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
148. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
149. Terente Eugen USR DA
150. Thellmann Christine PNL DA
151. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
152. Tobă Francisc - DA
153. Toda Daniel-Liviu - DA
154. Toma Ilie PSD DA
155. Toma Vasilică PSD DA
156. Trăilă Cristina PNL DA
157. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
158. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
159. Tușa Adriana Diana PSD DA
160. Tuță George-Cristian PNL DA
161. Țachianu Marian PSD DA
162. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
163. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
164. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
165. Varga Glad-Aurel PNL DA
166. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
167. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
168. Vulpescu Ioan PSD DA
169. Weber Mihai PSD DA
170. Zakarias Zoltán UDMR DA
171. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
172. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 august 2022, 10:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro