Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 12:36 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 12:36

Subiect vot: PL 190/2022 - Timp dezbatere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:174 76 41 27 10 4 4 12
- voturi pentru (DA):172 76 40 27 10 4 4 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - 1 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Badiu Georgel AUR DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barbu Costel PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR DA
33. Bulai Oana-Gianina PSD DA
34. Burciu Cristina PNL DA
35. Buzoianu Diana-Anda USR DA
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Calotă Florică Ică PNL DA
38. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
40. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
41. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
42. Chirilă Virgil Alin PSD DA
43. Ciofu Cătălina PNL DA
44. Coarnă Dumitru - DA
45. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
46. Constantin Daniel PNL DA
47. Cozma Adrian-Felician PNL DA
48. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
49. Cristian Brian USR DA
50. Damian Romulus-Marius PSD DA
51. Dehelean Silviu USR DA
52. Dinu Cristina-Elena PSD DA
53. Drancă Andrei-Iulian USR DA
54. Drulă Cătălin USR DA
55. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
56. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
57. Fălcoi Nicu USR DA
58. Fechet Mircea PNL DA
59. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
60. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
61. Florea Daniel PSD DA
62. Florea Oana-Consuela PSD DA
63. Flucuș Dumitru AUR DA
64. Furtună Mirela PSD DA
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
66. Georgescu Nicolae PSD DA
67. Gheba Daniel-Sorin USR DA
68. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
69. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
70. Giurgiu Adrian USR DA
71. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
72. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
73. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
74. Grosaru Andi-Gabriel - DA
75. Gudu Michael PNL DA
76. Havârneanu Filip USR DA
77. Hărătău Elena PNL DA
78. Huțu Alexandra PSD DA
79. Ichim Cristian-Paul - DA
80. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
81. Ilie Victor USR DA
82. Intotero Natalia-Elena PSD DA
83. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
84. Kiss János PNL DA
85. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
86. Könczei Csaba UDMR DA
87. Lazăr Ion-Marian USR DA
88. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
89. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
90. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
91. Lupu Andrei-Răzvan - DA
92. Macovei Silviu Nicu PSD DA
93. Mang Ioan PSD DA
94. Manta Claudiu PSD DA
95. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
96. Mărculescu Dumitru PNL DA
97. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
98. Miftode Marius-Andrei USR DA
99. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
100. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
101. Mina Marian PSD DA
102. Mircea Florin PSD DA
103. Miruță Radu-Dinel USR DA
104. Moisin Radu-Marin PNL DA
105. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
106. Munteanu Remus PSD DA
107. Murariu Oana USR DA
108. Mușoiu Ștefan PSD DA
109. Nagy Szabolcs UDMR DA
110. Năcuță Sorin PNL DA
111. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
112. Neagu Denisa-Elena USR DA
113. Neață Eugen PSD DA
114. Nechita Aurel PSD DA
115. Niță Nicu PSD DA
116. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
117. Oteșanu Daniela PSD DA
118. Paladi George-Adrian PSD DA
119. Paraschiv Rodica PSD DA
120. Pavelescu Nicolae PSD DA
121. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
122. Piper-Savu Florin PSD DA
123. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
124. Popescu Dan-Cristian PSD DA
125. Prunean Alin-Costel - DA
126. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
127. Rizea Cristina Camelia - DA
128. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
129. Roman Florin-Claudiu PNL DA
130. Roman Nicolae - Abținere
131. Salan Viorel PSD DA
132. Sandu Viorica PSD DA
133. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
134. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
135. Simonis Alfred - Robert PSD DA
136. Solomon Adrian PSD DA
137. Stancu Ionel Minoritati DA
138. Stancu Paul PSD DA
139. Stativă Irinel Ioan PSD DA
140. Stângă George-Cătălin PNL DA
141. Stoian Maria PNL DA
142. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
143. Șerban Gianina AUR DA
144. Șimon Gheorghe PSD DA
145. Șișcu George PNL DA
146. Șoldan Gheorghe PSD DA
147. Tanasă Dan AUR DA
148. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
149. Tătaru Nelu PNL DA
150. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
151. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
152. Terente Eugen USR DA
153. Thellmann Christine PNL DA
154. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
155. Tobă Francisc - DA
156. Toda Daniel-Liviu - DA
157. Toma Ilie PSD DA
158. Toma Vasilică PSD DA
159. Trăilă Cristina PNL DA
160. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
161. Turcan Raluca PNL DA
162. Tușa Adriana Diana PSD DA
163. Tuță George-Cristian PNL DA
164. Țachianu Marian PSD DA
165. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
166. Varga Glad-Aurel PNL DA
167. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
168. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
169. Volosatîi Boris AUR DA
170. Vulpescu Ioan PSD DA
171. Weber Mihai PSD DA
172. Zakarias Zoltán UDMR DA
173. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
174. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 august 2022, 10:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro