Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 12:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 12:42

Subiect vot: Prelungirea programului de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:191 82 41 33 9 5 5 16
- voturi pentru (DA):180 82 41 33 2 5 5 12
- voturi împotrivă (NU):3 - - - - - - 3
- abțineri:8 - - - 7 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Apostol Alin-Gabriel USR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
11. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
12. Badea Mihai-Alexandru USR DA
13. Badiu Georgel AUR Abținere
14. Barbu Costel PNL DA
15. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
16. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
19. Bălășoiu Aurel PSD DA
20. Băltărețu Viorel USR DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad - DA
24. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
25. Bîrcă Constantin PSD DA
26. Blaga Daniel-Codruț USR DA
27. Bota Călin-Ioan PNL DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bulai Iulian USR DA
34. Bulai Oana-Gianina PSD DA
35. Burciu Cristina PNL DA
36. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
37. Buzoianu Diana-Anda USR DA
38. Calista Mara-Daniela PNL DA
39. Calotă Florică Ică PNL DA
40. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
41. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
42. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR DA
44. Chirilă Virgil Alin PSD DA
45. Ciofu Cătălina PNL DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciornei Radu Tudor USR DA
48. Cîtea Vasile PSD DA
49. Coarnă Dumitru - NU
50. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
51. Cozma Adrian-Felician PNL DA
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
53. Cristea Andi-Lucian PSD DA
54. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
55. Damian Romulus-Marius PSD DA
56. Dinu Cristina-Elena PSD DA
57. Drancă Andrei-Iulian USR DA
58. Drulă Cătălin USR DA
59. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
60. Fălcoi Nicu USR DA
61. Fechet Mircea PNL DA
62. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
63. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
64. Florea Daniel PSD DA
65. Florea Oana-Consuela PSD DA
66. Floroiu Ionel PSD DA
67. Flucuș Dumitru AUR Abținere
68. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
69. Furtună Mirela PSD DA
70. Gál Károly UDMR DA
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
72. Georgescu Nicolae PSD DA
73. Gheba Daniel-Sorin USR DA
74. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
75. Giurgiu Adrian USR DA
76. Gliga Dumitrița PSD DA
77. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
78. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
79. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
80. Grosaru Andi-Gabriel - DA
81. Gudu Michael PNL DA
82. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
83. Havârneanu Filip USR DA
84. Hărătău Elena PNL DA
85. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
86. Huțu Alexandra PSD DA
87. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
88. Ichim Cristian-Paul - DA
89. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
90. Ilie Victor USR DA
91. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
92. Intotero Natalia-Elena PSD DA
93. Ion Stelian-Cristian USR DA
94. Ionescu George - DA
95. Kiss János PNL DA
96. Könczei Csaba UDMR DA
97. Lasca Mihai Ioan - NU
98. Lazăr Ion-Marian USR DA
99. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
100. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
101. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
102. Lupu Andrei-Răzvan - DA
103. Macovei Silviu Nicu PSD DA
104. Mang Ioan PSD DA
105. Manta Claudiu PSD DA
106. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
107. Mărculescu Dumitru PNL DA
108. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
109. Miftode Marius-Andrei USR DA
110. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
111. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
112. Mina Marian PSD DA
113. Mircea Florin PSD DA
114. Miruță Radu-Dinel USR DA
115. Mitrea Dumitrina AUR DA
116. Moisin Radu-Marin PNL DA
117. Molnar Ervin PNL DA
118. Molnar Radu-Iulian USR DA
119. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
120. Munteanu Remus PSD DA
121. Murariu Oana USR DA
122. Mușoiu Ștefan PSD DA
123. Nagy Szabolcs UDMR DA
124. Năcuță Sorin PNL DA
125. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
126. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
127. Neață Eugen PSD DA
128. Nechita Aurel PSD DA
129. Niță Nicu PSD DA
130. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
131. Oteșanu Daniela PSD DA
132. Paladi George-Adrian PSD DA
133. Paraschiv Rodica PSD DA
134. Pavelescu Nicolae PSD DA
135. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
136. Piper-Savu Florin PSD DA
137. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
138. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
139. Popescu Dan-Cristian PSD DA
140. Prunean Alin-Costel - DA
141. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
142. Rizea Cristina Camelia - DA
143. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
144. Roman Florin-Claudiu PNL DA
145. Roman Nicolae - Abținere
146. Rujan Dumitru PNL DA
147. Salan Viorel PSD DA
148. Sandu Viorica PSD DA
149. Sas Lóránt-Zoltan - DA
150. Scripnic Lilian AUR Abținere
151. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
152. Solomon Adrian PSD DA
153. Stancu Ionel Minoritati DA
154. Stancu Paul PSD DA
155. Stativă Irinel Ioan PSD DA
156. Stângă George-Cătălin PNL DA
157. Stoian Maria PNL DA
158. Stoica Diana USR DA
159. Șerban Gianina AUR Abținere
160. Șișcu George PNL DA
161. Șoldan Gheorghe PSD DA
162. Ștefan Ion - DA
163. Tanasă Dan AUR Abținere
164. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
165. Tătaru Nelu PNL DA
166. Terente Eugen USR DA
167. Thellmann Christine PNL DA
168. Tobă Francisc - NU
169. Toda Daniel-Liviu - DA
170. Todosiu Beniamin USR DA
171. Toma Ilie PSD DA
172. Toma Vasilică PSD DA
173. Trăilă Cristina PNL DA
174. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
175. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
176. Turcan Raluca PNL DA
177. Tușa Adriana Diana PSD DA
178. Tuță George-Cristian PNL DA
179. Țachianu Marian PSD DA
180. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
181. Țoiu Oana-Silvia USR DA
182. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
183. Varga Glad-Aurel PNL DA
184. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
185. Vexler Silviu Minoritati DA
186. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
187. Vulpescu Ioan PSD DA
188. Weber Mihai PSD DA
189. Zakarias Zoltán UDMR DA
190. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
191. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 august 2022, 10:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro