Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 12:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 12:44

Subiect vot: PL 234/2022 - Timp dezbatere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:188 81 40 32 13 4 5 13
- voturi pentru (DA):177 81 40 23 12 4 5 12
- voturi împotrivă (NU):9 - - 9 - - - -
- abțineri:2 - - - 1 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Costel PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
28. Bîrcă Constantin PSD DA
29. Blaga Daniel-Codruț USR DA
30. Bota Călin-Ioan PNL DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Iulian USR NU
37. Bulai Oana-Gianina PSD DA
38. Burciu Cristina PNL DA
39. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
40. Buzoianu Diana-Anda USR NU
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
44. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
45. Chirilă Virgil Alin PSD DA
46. Ciofu Cătălina PNL DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciornei Radu Tudor USR DA
49. Cîtea Vasile PSD DA
50. Coarnă Dumitru - DA
51. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
52. Constantin Daniel PNL DA
53. Cozma Adrian-Felician PNL DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Cristea Andi-Lucian PSD DA
56. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
57. Cristian Brian USR DA
58. Dămureanu Ringo AUR DA
59. Dinu Cristina-Elena PSD DA
60. Drulă Cătălin USR DA
61. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
62. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
63. Fălcoi Nicu USR DA
64. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
65. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
66. Florea Daniel PSD DA
67. Florea Oana-Consuela PSD DA
68. Floroiu Ionel PSD DA
69. Flucuș Dumitru AUR DA
70. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
71. Furtună Mirela PSD DA
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
73. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
74. Georgescu Nicolae PSD DA
75. Gheba Daniel-Sorin USR DA
76. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
77. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
78. Giurgiu Adrian USR DA
79. Gliga Dumitrița PSD DA
80. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
81. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
82. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
83. Grosaru Andi-Gabriel - DA
84. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
85. Havârneanu Filip USR DA
86. Hărătău Elena PNL DA
87. Huțu Alexandra PSD DA
88. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
89. Ichim Cristian-Paul - DA
90. Ilie Victor USR DA
91. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
92. Intotero Natalia-Elena PSD DA
93. Ion Stelian-Cristian USR NU
94. Kiss János PNL DA
95. Könczei Csaba UDMR DA
96. Lasca Mihai Ioan - DA
97. Lazăr Ion-Marian USR DA
98. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
99. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
100. Lupu Andrei-Răzvan - DA
101. Macovei Silviu Nicu PSD DA
102. Mang Ioan PSD DA
103. Manta Claudiu PSD DA
104. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
105. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
106. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
107. Miftode Marius-Andrei USR DA
108. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
109. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
110. Mina Marian PSD DA
111. Mircea Florin PSD DA
112. Miruță Radu-Dinel USR DA
113. Mitrea Dumitrina AUR DA
114. Moisin Radu-Marin PNL DA
115. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
116. Molnar Radu-Iulian USR DA
117. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
118. Munteanu Remus PSD DA
119. Murariu Oana USR NU
120. Mușoiu Ștefan PSD DA
121. Nagy Szabolcs UDMR DA
122. Năcuță Sorin PNL DA
123. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
124. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
125. Neață Eugen PSD DA
126. Nechita Aurel PSD DA
127. Niță Nicu PSD DA
128. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
129. Oteșanu Daniela PSD DA
130. Paladi George-Adrian PSD DA
131. Paraschiv Rodica PSD DA
132. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
133. Piper-Savu Florin PSD DA
134. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
135. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
136. Popescu Dan-Cristian PSD DA
137. Prunean Alin-Costel - DA
138. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
139. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
140. Rizea Cristina Camelia - DA
141. Roman Florin-Claudiu PNL DA
142. Roman Nicolae - Abținere
143. Rujan Dumitru PNL DA
144. Salan Viorel PSD DA
145. Sandu Viorica PSD DA
146. Sas Lóránt-Zoltan - DA
147. Scripnic Lilian AUR DA
148. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
149. Stancu Ionel Minoritati DA
150. Stancu Paul PSD DA
151. Stativă Irinel Ioan PSD DA
152. Stângă George-Cătălin PNL DA
153. Stoian Maria PNL DA
154. Stoica Diana USR NU
155. Șerban Gianina AUR DA
156. Șimon Gheorghe PSD DA
157. Șoldan Gheorghe PSD DA
158. Tanasă Dan AUR DA
159. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
160. Tătaru Nelu PNL DA
161. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
162. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
163. Terente Eugen USR DA
164. Thellmann Christine PNL DA
165. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
166. Tobă Francisc - DA
167. Toda Daniel-Liviu - DA
168. Toma Ilie PSD DA
169. Toma Vasilică PSD DA
170. Trăilă Cristina PNL DA
171. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
172. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
173. Turcan Raluca PNL DA
174. Tușa Adriana Diana PSD DA
175. Tuță George-Cristian PNL DA
176. Țachianu Marian PSD DA
177. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
178. Țoiu Oana-Silvia USR NU
179. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
180. Varga Glad-Aurel PNL DA
181. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
182. Vexler Silviu Minoritati DA
183. Volosatîi Boris AUR DA
184. Vulpescu Ioan PSD DA
185. Weber Mihai PSD DA
186. Zakarias Zoltán UDMR DA
187. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
188. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 13 august 2022, 19:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro