Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 13:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 13:55

Subiect vot: PL 150/2022 - Prelungire termen constituțional
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:212 93 35 36 16 7 10 15
- voturi pentru (DA):211 93 35 36 16 7 9 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apjok Norbert - DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Costel PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR DA
29. Bola Bogdan-Alexandru - DA
30. Bota Călin-Ioan PNL DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Iulian USR DA
36. Bulai Oana-Gianina PSD DA
37. Burciu Cristina PNL DA
38. Buzoianu Diana-Anda USR DA
39. Calotă Florică Ică PNL DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
41. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
42. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
43. Chelaru Mircia AUR DA
44. Chirilă Virgil Alin PSD DA
45. Ciofu Cătălina PNL DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciornei Radu Tudor USR DA
48. Ciubuc Ciprian - DA
49. Cîtea Vasile PSD DA
50. Coarnă Dumitru - DA
51. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
53. Cristea Andi-Lucian PSD DA
54. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
55. Cristian Brian USR DA
56. Crîstici Ognean Minoritati DA
57. Damian Romulus-Marius PSD DA
58. Dehelean Silviu USR DA
59. Dinu Cristina-Elena PSD DA
60. Drancă Andrei-Iulian USR DA
61. Drulă Cătălin USR DA
62. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
63. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
64. Dunava Costel Neculai PSD DA
65. Enachi Raisa AUR DA
66. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
67. Fălcoi Nicu USR DA
68. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
69. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
70. Florea Daniel PSD DA
71. Florea Oana-Consuela PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
74. Furtună Mirela PSD DA
75. Gál Károly UDMR DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
77. Gheba Daniel-Sorin USR DA
78. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
79. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
80. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
81. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
82. Gliga Dumitrița PSD DA
83. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
84. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
85. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
86. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
87. Grosaru Andi-Gabriel - DA
88. Gudu Michael PNL DA
89. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
90. Havârneanu Filip USR DA
91. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
92. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
93. Ilie Victor USR DA
94. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
95. Intotero Natalia-Elena PSD DA
96. Ion Stelian-Cristian USR DA
97. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
98. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
99. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
100. Könczei Csaba UDMR DA
101. Lazăr Ion-Marian USR DA
102. Lazăr Teodor USR DA
103. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
104. Longher Ghervazen Minoritati DA
105. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
106. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
107. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
108. Macovei Silviu Nicu PSD DA
109. Mang Ioan PSD DA
110. Manta Claudiu PSD DA
111. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
112. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
113. Mărculescu Dumitru PNL DA
114. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
115. Miftode Marius-Andrei USR DA
116. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
117. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
118. Mina Marian PSD DA
119. Mircea Florin PSD DA
120. Miruță Radu-Dinel USR DA
121. Mitrea Dumitrina AUR DA
122. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
123. Moisin Radu-Marin PNL DA
124. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
125. Molnar Ervin PNL DA
126. Molnar Radu-Iulian USR DA
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
128. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
129. Munteanu Remus PSD DA
130. Murariu Oana USR DA
131. Nacov Gheorghe Minoritati DA
132. Nagy Szabolcs UDMR DA
133. Nagy Vasile AUR DA
134. Năcuță Sorin PNL DA
135. Neagu Denisa-Elena USR DA
136. Neață Eugen PSD DA
137. Nechita Aurel PSD DA
138. Niță Nicu PSD DA
139. Orban Ludovic - DA
140. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
141. Oteșanu Daniela PSD DA
142. Paladi George-Adrian PSD DA
143. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
144. Paraschiv Rodica PSD DA
145. Pavelescu Nicolae PSD DA
146. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
147. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
148. Piper-Savu Florin PSD DA
149. Plăiașu Gabriel - DA
150. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
151. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
152. Popescu Dan-Cristian PSD DA
153. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
154. Presură Alexandra PSD DA
155. Prunean Alin-Costel - DA
156. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
157. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
158. Rizea Cristina Camelia - DA
159. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
160. Roman Florin-Claudiu PNL DA
161. Roman Nicolae - DA
162. Rujan Dumitru PNL DA
163. Salan Viorel PSD DA
164. Sandu Viorica PSD DA
165. Scripnic Lilian AUR DA
166. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
167. Seres Dénes UDMR DA
168. Simonis Alfred - Robert PSD DA
169. Stancu Ionel Minoritati DA
170. Stancu Paul PSD DA
171. Stativă Irinel Ioan PSD DA
172. Stângă George-Cătălin PNL DA
173. Stoian Maria PNL DA
174. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
175. Stoica Diana USR DA
176. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
177. Szabó Ödön UDMR DA
178. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
179. Șimon Gheorghe PSD DA
180. Șișcu George PNL DA
181. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
182. Șoldan Gheorghe PSD DA
183. Șoptică Costel PNL DA
184. Tanasă Dan AUR DA
185. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
186. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
187. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
188. Terente Eugen USR DA
189. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
190. Tobă Francisc - DA
191. Todosiu Beniamin USR DA
192. Toma Ilie PSD DA
193. Toma Vasilică PSD DA
194. Trăilă Cristina PNL DA
195. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
196. Tudorache Daniel PSD DA
197. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
198. Turcan Raluca PNL DA
199. Tușa Adriana Diana PSD DA
200. Tuță George-Cristian PNL DA
201. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
202. Țoiu Oana-Silvia USR DA
203. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
204. Varga Glad-Aurel PNL DA
205. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
206. Vexler Silviu Minoritati DA
207. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
208. Volosatîi Boris AUR DA
209. Vulpescu Ioan PSD DA
210. Weber Mihai PSD DA
211. Zakarias Zoltán UDMR DA
212. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 25 septembrie 2022, 17:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro