Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 14:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 14:22

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 57/2022 privind modificarea anexei la Hotărarea Camerei Deputaților nr.69/2020 pentru aprobarea componenței nominale a Comisiei de validare a mandatelor de deputat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:275 98 65 41 19 18 12 22
- voturi pentru (DA):254 98 65 41 1 18 11 20
- voturi împotrivă (NU):20 - - - 18 - - 2
- abțineri:1 - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apjok Norbert - DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR NU
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Costel PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
24. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
25. Barna Ilie Dan USR DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad - DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru - DA
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda USR DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică PNL DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chirilă Virgil Alin PSD DA
57. Ciofu Cătălina PNL DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciornei Radu Tudor USR DA
60. Ciubuc Ciprian - DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Coarnă Dumitru - NU
63. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
64. Constantin Daniel PNL DA
65. Cozma Adrian-Felician PNL DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Cristea Andi-Lucian PSD DA
68. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
69. Cristian Brian USR DA
70. Crușoveanu Marian PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Damian Romulus-Marius PSD DA
73. Dehelean Silviu USR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Drancă Andrei-Iulian USR DA
76. Drulă Cătălin USR DA
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
79. Dumitru Florian-Emil PNL DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Enachi Raisa AUR NU
82. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
83. Fălcoi Nicu USR DA
84. Fechet Mircea PNL DA
85. Feodor Silviu Minoritati DA
86. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
87. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
88. Florea Daniel PSD DA
89. Florea Oana-Consuela PSD DA
90. Floroiu Ionel PSD DA
91. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
92. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Gál Károly UDMR DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gheba Daniel-Sorin USR DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
102. Giugea Nicolae - DA
103. Giurgiu Adrian USR DA
104. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
105. Gliga Dumitrița PSD DA
106. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
107. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
108. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
109. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
110. Grosaru Andi-Gabriel - NU
111. Gudu Michael PNL DA
112. Hajdu Gábor UDMR DA
113. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
114. Havârneanu Filip USR DA
115. Hărătău Elena PNL DA
116. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
117. Horga Maria-Gabriela PNL DA
118. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
119. Huțu Alexandra PSD DA
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
121. Iancu Marius-Ionel PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ilie Victor USR DA
124. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ion Stelian-Cristian USR DA
127. Ionescu George - DA
128. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
129. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
130. Kelemen Attila UDMR DA
131. Kelemen Hunor UDMR DA
132. Kiss János PNL DA
133. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
134. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
135. Könczei Csaba UDMR DA
136. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
137. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
138. Lazăr Ion-Marian USR DA
139. Lazăr Teodor USR DA
140. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
141. Longher Ghervazen Minoritati DA
142. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
143. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
144. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
145. Lupu Andrei-Răzvan - DA
146. Macovei Silviu Nicu PSD DA
147. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
148. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
149. Mang Ioan PSD DA
150. Manta Claudiu PSD DA
151. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
152. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
153. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
154. Miftode Marius-Andrei USR DA
155. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Miklós Zoltán UDMR DA
158. Mina Marian PSD DA
159. Mircea Florin PSD DA
160. Miruță Radu-Dinel USR DA
161. Mitrea Dumitrina AUR NU
162. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
163. Moisin Radu-Marin PNL DA
164. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
165. Molnar Ervin PNL DA
166. Molnar Radu-Iulian USR DA
167. Morar Olivia-Diana PNL DA
168. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
169. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
170. Munteanu Remus PSD DA
171. Murariu Oana USR DA
172. Mușoiu Ștefan PSD DA
173. Nagy Szabolcs UDMR DA
174. Nagy Vasile AUR NU
175. Năcuță Sorin PNL DA
176. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
177. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
178. Neagu Denisa-Elena USR DA
179. Neață Eugen PSD DA
180. Nechita Aurel PSD DA
181. Niță Nicu PSD DA
182. Orban Ludovic - DA
183. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
184. Oteșanu Daniela PSD DA
185. Paladi George-Adrian PSD DA
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Paraschiv Rodica PSD DA
188. Pavelescu Nicolae PSD DA
189. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
190. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
191. Piper-Savu Florin PSD DA
192. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
193. Plăiașu Gabriel - DA
194. Polak Tudor PNL DA
195. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
196. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
197. Popescu Dan-Cristian PSD DA
198. Popescu Pavel PNL DA
199. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
200. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
201. Presură Alexandra PSD DA
202. Prună Cristina-Mădălina USR DA
203. Prunean Alin-Costel - DA
204. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
205. Rizea Cristina Camelia - DA
206. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
207. Roman Nicolae - DA
208. Roșca Mircea PNL DA
209. Rujan Dumitru PNL DA
210. Salan Viorel PSD DA
211. Sandu Viorica PSD DA
212. Sas Lóránt-Zoltan - DA
213. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
214. Scripnic Lilian AUR NU
215. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
218. Simonis Alfred - Robert PSD DA
219. Solomon Adrian PSD DA
220. Stancu Ionel Minoritati DA
221. Stancu Paul PSD DA
222. Stativă Irinel Ioan PSD DA
223. Stănescu Vetuța PNL DA
224. Stângă George-Cătălin PNL DA
225. Stoian Maria PNL DA
226. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
227. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
228. Stoica Diana USR DA
229. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
230. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
231. Szabó Ödön UDMR DA
232. Șandru Cosmin PNL DA
233. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
234. Șerban Gianina AUR NU
235. Șimon Gheorghe PSD DA
236. Șișcu George PNL DA
237. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
238. Șoldan Gheorghe PSD DA
239. Șoptică Costel PNL DA
240. Ștefan Ion - DA
241. Tanasă Dan AUR NU
242. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
243. Tătaru Nelu PNL DA
244. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
245. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
246. Terente Eugen USR DA
247. Thellmann Christine PNL DA
248. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
249. Tobă Francisc - DA
250. Toda Daniel-Liviu - DA
251. Todosiu Beniamin USR DA
252. Toma Ilie PSD DA
253. Toma Vasilică PSD DA
254. Trăilă Cristina PNL DA
255. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
256. Tudorache Daniel PSD DA
257. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
258. Turcan Raluca PNL DA
259. Tușa Adriana Diana PSD DA
260. Tuță George-Cristian PNL DA
261. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
262. Țoiu Oana-Silvia USR DA
263. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
264. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
265. Varga Glad-Aurel PNL DA
266. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
267. Vexler Silviu Minoritati DA
268. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
269. Vîlceanu Dan PNL DA
270. Volosatîi Boris AUR NU
271. Vulpescu Ioan PSD DA
272. Weber Mihai PSD DA
273. Zakarias Zoltán UDMR DA
274. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
275. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 6 octombrie 2022, 4:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro