Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 14:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 14:23

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 59/2022 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor - Strategia UE pentru textile sustenabile și circulare COM(2022)141
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:279 98 66 41 20 18 13 23
- voturi pentru (DA):276 98 66 41 20 18 12 21
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:3 - - - - - 1 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apjok Norbert - DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Costel PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Bălășoiu Aurel PSD DA
28. Băltărețu Viorel USR DA
29. Bejinariu Eugen PSD DA
30. Bende Sándor UDMR DA
31. Benedek Zacharie UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad - DA
33. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
35. Bîrcă Constantin PSD DA
36. Blaga Daniel-Codruț USR DA
37. Bode Lucian Nicolae PNL DA
38. Bola Bogdan-Alexandru - DA
39. Bota Călin-Ioan PNL DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Oana-Gianina PSD DA
46. Burciu Cristina PNL DA
47. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda USR DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra - DA
52. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
54. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
55. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
56. Chelaru Mircia AUR DA
57. Chichirău Cosette-Paula USR DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor USR DA
62. Ciubuc Ciprian - DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Coarnă Dumitru - Abținere
65. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
66. Constantin Daniel PNL DA
67. Cozma Adrian-Felician PNL DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Cristea Andi-Lucian PSD DA
70. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
71. Cristian Brian USR DA
72. Crușoveanu Marian PNL DA
73. Csép Éva-Andrea UDMR DA
74. Damian Romulus-Marius PSD DA
75. Dehelean Silviu USR DA
76. Dinu Cristina-Elena PSD DA
77. Drancă Andrei-Iulian USR DA
78. Drulă Cătălin USR DA
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
81. Dumitru Florian-Emil PNL DA
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Enachi Raisa AUR DA
84. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
85. Fălcoi Nicu USR DA
86. Fechet Mircea PNL DA
87. Feodor Silviu Minoritati DA
88. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Daniel PSD DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Flucuș Dumitru AUR DA
94. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
95. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Gál Károly UDMR DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gheba Daniel-Sorin USR DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghiu Bogdan PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
106. Giugea Nicolae - DA
107. Giurgiu Adrian USR DA
108. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
109. Gliga Dumitrița PSD DA
110. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
111. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
112. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
115. Gudu Michael PNL DA
116. Hajdu Gábor UDMR DA
117. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
118. Havârneanu Filip USR DA
119. Hărătău Elena PNL DA
120. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
121. Horga Maria-Gabriela PNL DA
122. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
123. Huțu Alexandra PSD DA
124. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
125. Iancu Marius-Ionel PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
128. Ilie Victor USR DA
129. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ion Stelian-Cristian USR DA
132. Ionescu George - DA
133. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
134. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
135. Kelemen Attila UDMR DA
136. Kelemen Hunor UDMR DA
137. Kiss János PNL DA
138. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
139. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
140. Könczei Csaba UDMR DA
141. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
142. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
143. Lazăr Ion-Marian USR DA
144. Lazăr Teodor USR DA
145. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
146. Longher Ghervazen Minoritati DA
147. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
148. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
149. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
150. Lupu Andrei-Răzvan - DA
151. Macovei Silviu Nicu PSD DA
152. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
153. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
154. Mang Ioan PSD DA
155. Manta Claudiu PSD DA
156. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
157. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
158. Mărculescu Dumitru PNL DA
159. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
160. Miftode Marius-Andrei USR DA
161. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
163. Miklós Zoltán UDMR DA
164. Mina Marian PSD DA
165. Mircea Florin PSD DA
166. Miruță Radu-Dinel USR DA
167. Mitrea Dumitrina AUR DA
168. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
169. Moisin Radu-Marin PNL DA
170. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
171. Molnar Radu-Iulian USR DA
172. Morar Olivia-Diana PNL DA
173. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
174. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
175. Munteanu Remus PSD DA
176. Murariu Oana USR DA
177. Mușoiu Ștefan PSD DA
178. Nagy Szabolcs UDMR DA
179. Nagy Vasile AUR DA
180. Năcuță Sorin PNL DA
181. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
182. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
183. Neagu Denisa-Elena USR DA
184. Neață Eugen PSD DA
185. Nechita Aurel PSD DA
186. Niță Nicu PSD DA
187. Orban Ludovic - DA
188. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
189. Oteșanu Daniela PSD DA
190. Paladi George-Adrian PSD DA
191. Pambuccian Varujan Minoritati DA
192. Paraschiv Rodica PSD DA
193. Pavelescu Nicolae PSD DA
194. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
195. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
196. Piper-Savu Florin PSD DA
197. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
198. Plăiașu Gabriel - DA
199. Polak Tudor PNL DA
200. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
201. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
202. Popescu Dan-Cristian PSD DA
203. Popescu Pavel PNL DA
204. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
205. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
206. Presură Alexandra PSD DA
207. Prună Cristina-Mădălina USR DA
208. Prunean Alin-Costel - DA
209. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
210. Rizea Cristina Camelia - DA
211. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
212. Roman Nicolae - DA
213. Roșca Mircea PNL DA
214. Rujan Dumitru PNL DA
215. Salan Viorel PSD DA
216. Sandu Viorica PSD DA
217. Sas Lóránt-Zoltan - DA
218. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
219. Scripnic Lilian AUR DA
220. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
223. Simonis Alfred - Robert PSD DA
224. Solomon Adrian PSD DA
225. Stancu Ionel Minoritati DA
226. Stancu Paul PSD DA
227. Stativă Irinel Ioan PSD DA
228. Stănescu Vetuța PNL DA
229. Stângă George-Cătălin PNL DA
230. Stoian Maria PNL DA
231. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
232. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
233. Stoica Diana USR DA
234. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
235. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
236. Szabó Ödön UDMR DA
237. Șandru Cosmin PNL DA
238. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
239. Șerban Gianina AUR DA
240. Șimon Gheorghe PSD DA
241. Șișcu George PNL DA
242. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
243. Șoldan Gheorghe PSD DA
244. Șoptică Costel PNL DA
245. Ștefan Ion - DA
246. Tanasă Dan AUR DA
247. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
248. Tătaru Nelu PNL DA
249. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
250. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
251. Terente Eugen USR DA
252. Thellmann Christine PNL DA
253. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
254. Tobă Francisc - DA
255. Toda Daniel-Liviu - DA
256. Todosiu Beniamin USR DA
257. Toma Ilie PSD DA
258. Toma Vasilică PSD DA
259. Trăilă Cristina PNL DA
260. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
261. Tudorache Daniel PSD DA
262. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
263. Tușa Adriana Diana PSD DA
264. Tuță George-Cristian PNL DA
265. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
266. Țoiu Oana-Silvia USR DA
267. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
268. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
269. Varga Glad-Aurel PNL DA
270. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
271. Vexler Silviu Minoritati DA
272. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
273. Vîlceanu Dan PNL DA
274. Volosatîi Boris AUR DA
275. Vulpescu Ioan PSD DA
276. Weber Mihai PSD DA
277. Zakarias Zoltán UDMR DA
278. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 12 august 2022, 14:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro