Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 14:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 14:24

Subiect vot: Vot final - PL-x 172/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 172/2022 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.19/2022 privind unele măsuri referitoare la garanțiile de bună execuție constituite în cadrul contractelor de achiziție publică și al contractelor sectoriale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:285 99 70 39 20 18 15 24
- voturi pentru (DA):205 99 70 - - 18 15 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:80 - - 39 20 - - 21
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apjok Norbert - DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
19. Badiu Georgel AUR Abținere
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Costel PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR Abținere
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Băltărețu Viorel USR Abținere
30. Bejinariu Eugen PSD DA
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benedek Zacharie UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad - Abținere
34. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
36. Bîrcă Constantin PSD DA
37. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
38. Bode Lucian Nicolae PNL DA
39. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Oana-Gianina PSD DA
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
53. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
55. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
57. Chelaru Mircia AUR Abținere
58. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
59. Chirilă Virgil Alin PSD DA
60. Ciofu Cătălina PNL DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
63. Ciubuc Ciprian - Abținere
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Coarnă Dumitru - Abținere
66. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
67. Constantin Daniel PNL DA
68. Cozma Adrian-Felician PNL DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Cristea Andi-Lucian PSD DA
71. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
72. Cristian Brian USR Abținere
73. Crîstici Ognean Minoritati DA
74. Crușoveanu Marian PNL DA
75. Csép Éva-Andrea UDMR DA
76. Damian Romulus-Marius PSD DA
77. Dehelean Silviu USR Abținere
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
80. Drulă Cătălin USR Abținere
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
83. Dumitru Florian-Emil PNL DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Enachi Raisa AUR Abținere
86. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
87. Fălcoi Nicu USR Abținere
88. Fechet Mircea PNL DA
89. Feodor Silviu Minoritati DA
90. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
91. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Florea Oana-Consuela PSD DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Flucuș Dumitru AUR Abținere
96. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
97. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
98. Furtună Mirela PSD DA
99. Gál Károly UDMR DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
105. Gheorghiu Bogdan PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
108. Giugea Nicolae - Abținere
109. Giurgiu Adrian USR Abținere
110. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
111. Gliga Dumitrița PSD DA
112. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
113. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
114. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
117. Gudu Michael PNL DA
118. Hajdu Gábor UDMR DA
119. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
120. Havârneanu Filip USR Abținere
121. Hărătău Elena PNL DA
122. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
123. Horga Maria-Gabriela PNL DA
124. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
125. Huțu Alexandra PSD DA
126. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
127. Iancu Marius-Ionel PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ichim Cristian-Paul - Abținere
130. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
131. Ilie Victor USR Abținere
132. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
135. Ionescu George - Abținere
136. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
137. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
138. Kelemen Attila UDMR DA
139. Kelemen Hunor UDMR DA
140. Kiss János PNL DA
141. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
142. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
143. Könczei Csaba UDMR DA
144. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
145. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
146. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
147. Lazăr Teodor USR Abținere
148. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
149. Longher Ghervazen Minoritati DA
150. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
151. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
152. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
153. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
154. Macovei Silviu Nicu PSD DA
155. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
156. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
157. Mang Ioan PSD DA
158. Manta Claudiu PSD DA
159. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
160. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
161. Mărculescu Dumitru PNL DA
162. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
163. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
164. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
165. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
166. Miklós Zoltán UDMR DA
167. Mina Marian PSD DA
168. Mircea Florin PSD DA
169. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
170. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
171. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
172. Moisin Radu-Marin PNL DA
173. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
174. Molnar Ervin PNL DA
175. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
176. Morar Olivia-Diana PNL DA
177. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
178. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
179. Munteanu Remus PSD DA
180. Murariu Oana USR Abținere
181. Mușoiu Ștefan PSD DA
182. Nacov Gheorghe Minoritati DA
183. Nagy Szabolcs UDMR DA
184. Nagy Vasile AUR Abținere
185. Năcuță Sorin PNL DA
186. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
187. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
188. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
189. Neață Eugen PSD DA
190. Nechita Aurel PSD DA
191. Niță Nicu PSD DA
192. Orban Ludovic - Abținere
193. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
194. Oteșanu Daniela PSD DA
195. Paladi George-Adrian PSD DA
196. Pambuccian Varujan Minoritati DA
197. Paraschiv Rodica PSD DA
198. Pavelescu Nicolae PSD DA
199. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
200. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
201. Piper-Savu Florin PSD DA
202. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
203. Plăiașu Gabriel - Abținere
204. Polak Tudor PNL DA
205. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
206. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
207. Popescu Dan-Cristian PSD DA
208. Popescu Pavel PNL DA
209. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
210. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
211. Presură Alexandra PSD DA
212. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
213. Prunean Alin-Costel - DA
214. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
215. Rizea Cristina Camelia - Abținere
216. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
217. Roman Florin-Claudiu PNL DA
218. Roman Nicolae - Abținere
219. Roșca Mircea PNL DA
220. Rujan Dumitru PNL DA
221. Salan Viorel PSD DA
222. Sandu Viorica PSD DA
223. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
224. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
225. Scripnic Lilian AUR Abținere
226. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
227. Seres Dénes UDMR DA
228. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
229. Simonis Alfred - Robert PSD DA
230. Solomon Adrian PSD DA
231. Stancu Ionel Minoritati DA
232. Stancu Paul PSD DA
233. Stativă Irinel Ioan PSD DA
234. Stănescu Vetuța PNL DA
235. Stângă George-Cătălin PNL DA
236. Stoian Maria PNL DA
237. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
238. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
239. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
240. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
241. Szabó Ödön UDMR DA
242. Șandru Cosmin PNL DA
243. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
244. Șerban Gianina AUR Abținere
245. Șimon Gheorghe PSD DA
246. Șișcu George PNL DA
247. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
248. Șoldan Gheorghe PSD DA
249. Șoptică Costel PNL DA
250. Ștefan Ion - Abținere
251. Tanasă Dan AUR Abținere
252. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
253. Tătaru Nelu PNL DA
254. Teniță Dragoș-Cătălin USR Abținere
255. Terente Eugen USR Abținere
256. Thellmann Christine PNL DA
257. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
258. Tobă Francisc - Abținere
259. Toda Daniel-Liviu - Abținere
260. Toma Ilie PSD DA
261. Toma Vasilică PSD DA
262. Trăilă Cristina PNL DA
263. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
264. Tudorache Daniel PSD DA
265. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
266. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR Abținere
267. Turcan Raluca PNL DA
268. Tușa Adriana Diana PSD DA
269. Tuță George-Cristian PNL DA
270. Țachianu Marian PSD DA
271. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
272. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
273. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
274. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
275. Varga Glad-Aurel PNL DA
276. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
277. Vexler Silviu Minoritati DA
278. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
279. Vîlceanu Dan PNL DA
280. Volosatîi Boris AUR Abținere
281. Vulpescu Ioan PSD DA
282. Weber Mihai PSD DA
283. Zakarias Zoltán UDMR DA
284. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
285. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 12 august 2022, 3:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro