Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 14:25 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 14:25

Subiect vot: Vot final - PL-x 194/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 194/2022 pentru modificarea și completarea Legii nr.85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenței și de insolvență și a altor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:284 98 69 42 19 19 14 23
- voturi pentru (DA):281 98 69 42 19 19 14 20
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apjok Norbert - DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Costel PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Băltărețu Viorel USR DA
30. Bejinariu Eugen PSD DA
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benedek Zacharie UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad - DA
34. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
36. Bîrcă Constantin PSD DA
37. Blaga Daniel-Codruț USR DA
38. Bode Lucian Nicolae PNL DA
39. Bola Bogdan-Alexandru - DA
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR DA
46. Bulai Oana-Gianina PSD DA
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
49. Buzoianu Diana-Anda USR DA
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra - DA
53. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
55. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
57. Chelaru Mircia AUR DA
58. Chichirău Cosette-Paula USR DA
59. Chirilă Virgil Alin PSD DA
60. Ciofu Cătălina PNL DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciornei Radu Tudor USR DA
63. Ciubuc Ciprian - DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Coarnă Dumitru - Abținere
66. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
67. Constantin Daniel PNL DA
68. Cozma Adrian-Felician PNL DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Cristea Andi-Lucian PSD DA
71. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
72. Cristian Brian USR DA
73. Crîstici Ognean Minoritati DA
74. Crușoveanu Marian PNL DA
75. Csép Éva-Andrea UDMR DA
76. Damian Romulus-Marius PSD DA
77. Dehelean Silviu USR DA
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Drancă Andrei-Iulian USR DA
80. Drulă Cătălin USR DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitru Florian-Emil PNL DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Enachi Raisa AUR DA
85. Farago Petru UDMR DA
86. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
87. Fălcoi Nicu USR DA
88. Fechet Mircea PNL DA
89. Feodor Silviu Minoritati DA
90. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
91. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Florea Oana-Consuela PSD DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Flucuș Dumitru AUR DA
96. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
97. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
98. Furtună Mirela PSD DA
99. Gál Károly UDMR DA
100. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gheba Daniel-Sorin USR DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
104. Gheorghiu Bogdan PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
107. Giurgiu Adrian USR DA
108. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
109. Gliga Dumitrița PSD DA
110. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
111. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
112. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
115. Gudu Michael PNL DA
116. Hajdu Gábor UDMR DA
117. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
118. Havârneanu Filip USR DA
119. Hărătău Elena PNL DA
120. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
121. Horga Maria-Gabriela PNL DA
122. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
123. Huțu Alexandra PSD DA
124. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
125. Iancu Marius-Ionel PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Ichim Cristian-Paul - DA
128. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
129. Ilie Victor USR DA
130. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ion Stelian-Cristian USR DA
133. Ionescu George - DA
134. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
135. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
136. Kelemen Attila UDMR DA
137. Kelemen Hunor UDMR DA
138. Kiss János PNL DA
139. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
140. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
141. Könczei Csaba UDMR DA
142. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
143. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
144. Lazăr Ion-Marian USR DA
145. Lazăr Teodor USR DA
146. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
149. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
150. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
151. Lupu Andrei-Răzvan - DA
152. Macovei Silviu Nicu PSD DA
153. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
154. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
155. Mang Ioan PSD DA
156. Manta Claudiu PSD DA
157. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
158. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
159. Mărculescu Dumitru PNL DA
160. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
161. Miftode Marius-Andrei USR DA
162. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
163. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
164. Miklós Zoltán UDMR DA
165. Mina Marian PSD DA
166. Mircea Florin PSD DA
167. Miruță Radu-Dinel USR DA
168. Mitrea Dumitrina AUR DA
169. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
170. Moisin Radu-Marin PNL DA
171. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
172. Molnar Ervin PNL DA
173. Molnar Radu-Iulian USR DA
174. Morar Olivia-Diana PNL DA
175. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
176. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
177. Munteanu Remus PSD DA
178. Murariu Oana USR DA
179. Mușoiu Ștefan PSD DA
180. Nacov Gheorghe Minoritati DA
181. Nagy Szabolcs UDMR DA
182. Nagy Vasile AUR DA
183. Năcuță Sorin PNL DA
184. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
185. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
186. Neagu Denisa-Elena USR DA
187. Neață Eugen PSD DA
188. Nechita Aurel PSD DA
189. Niță Nicu PSD DA
190. Orban Ludovic - DA
191. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
192. Oteșanu Daniela PSD DA
193. Paladi George-Adrian PSD DA
194. Pambuccian Varujan Minoritati DA
195. Paraschiv Rodica PSD DA
196. Pavelescu Nicolae PSD DA
197. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
198. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
199. Piper-Savu Florin PSD DA
200. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
201. Plăiașu Gabriel - DA
202. Polak Tudor PNL DA
203. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
204. Pop Rareș Tudor USR DA
205. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
206. Popescu Dan-Cristian PSD DA
207. Popescu Pavel PNL DA
208. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
209. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
210. Presură Alexandra PSD DA
211. Prună Cristina-Mădălina USR DA
212. Prunean Alin-Costel - DA
213. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
214. Rizea Cristina Camelia - DA
215. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
216. Roman Florin-Claudiu PNL DA
217. Roman Nicolae - Abținere
218. Roșca Mircea PNL DA
219. Rujan Dumitru PNL DA
220. Salan Viorel PSD DA
221. Sandu Viorica PSD DA
222. Sas Lóránt-Zoltan - DA
223. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
224. Scripnic Lilian AUR DA
225. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
226. Seres Dénes UDMR DA
227. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
228. Simonis Alfred - Robert PSD DA
229. Solomon Adrian PSD DA
230. Stancu Ionel Minoritati DA
231. Stancu Paul PSD DA
232. Stativă Irinel Ioan PSD DA
233. Stănescu Vetuța PNL DA
234. Stângă George-Cătălin PNL DA
235. Stoian Maria PNL DA
236. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
237. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
238. Stoica Diana USR DA
239. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
240. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
241. Szabó Ödön UDMR DA
242. Șandru Cosmin PNL DA
243. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
244. Șimon Gheorghe PSD DA
245. Șișcu George PNL DA
246. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
247. Șoldan Gheorghe PSD DA
248. Șoptică Costel PNL DA
249. Ștefan Ion - DA
250. Tanasă Dan AUR DA
251. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
252. Tătaru Nelu PNL DA
253. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
254. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
255. Terente Eugen USR DA
256. Thellmann Christine PNL DA
257. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
258. Tobă Francisc - DA
259. Toda Daniel-Liviu - DA
260. Toma Ilie PSD DA
261. Toma Vasilică PSD DA
262. Trăilă Cristina PNL DA
263. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
264. Tudorache Daniel PSD DA
265. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
266. Turcan Raluca PNL DA
267. Tușa Adriana Diana PSD DA
268. Tuță George-Cristian PNL DA
269. Țachianu Marian PSD DA
270. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
271. Țoiu Oana-Silvia USR DA
272. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
273. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
274. Varga Glad-Aurel PNL DA
275. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
276. Vexler Silviu Minoritati DA
277. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
278. Vîlceanu Dan PNL DA
279. Volosatîi Boris AUR DA
280. Vulpescu Ioan PSD DA
281. Weber Mihai PSD DA
282. Zakarias Zoltán UDMR DA
283. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
284. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 19 august 2022, 6:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro