Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 14:36 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 14:36

Subiect vot: Vot final - Pl-x 175/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 175/2022 pentru modificarea art. 363 alin. (6) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 57/2019 privind Codul administrativ
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:284 99 68 43 18 18 15 23
- voturi pentru (DA):222 99 68 1 18 18 15 3
- voturi împotrivă (NU):58 - - 42 - - - 16
- abțineri:4 - - - - - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - NU
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apjok Norbert - DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR NU
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR NU
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR NU
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad - NU
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR NU
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru - NU
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR NU
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR NU
45. Bulai Oana-Gianina PSD DA
46. Burciu Cristina PNL DA
47. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda USR NU
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra - NU
52. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
54. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
55. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
56. Chelaru Mircia AUR DA
57. Chichirău Cosette-Paula USR NU
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor USR NU
62. Ciubuc Ciprian - Abținere
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Coarnă Dumitru - DA
65. Constantin Daniel PNL DA
66. Cozma Adrian-Felician PNL DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Cristea Andi-Lucian PSD DA
69. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
70. Cristian Brian USR NU
71. Crîstici Ognean Minoritati DA
72. Crușoveanu Marian PNL DA
73. Csép Éva-Andrea UDMR DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Damian Romulus-Marius PSD DA
76. Dehelean Silviu USR NU
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Drancă Andrei-Iulian USR NU
79. Drulă Cătălin USR NU
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
82. Dumitru Florian-Emil PNL DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Enachi Raisa AUR DA
85. Farago Petru UDMR DA
86. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
87. Fălcoi Nicu USR NU
88. Fechet Mircea PNL DA
89. Feodor Silviu Minoritati DA
90. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
91. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Florea Oana-Consuela PSD DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Flucuș Dumitru AUR DA
96. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
97. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
98. Furtună Mirela PSD DA
99. Gál Károly UDMR DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gheba Daniel-Sorin USR NU
104. Gheorghiu Bogdan PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
107. Giugea Nicolae - Abținere
108. Giurgiu Adrian USR NU
109. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
110. Gliga Dumitrița PSD DA
111. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
112. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
113. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
115. Grosaru Andi-Gabriel - NU
116. Gudu Michael PNL DA
117. Hajdu Gábor UDMR DA
118. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
119. Havârneanu Filip USR NU
120. Hărătău Elena PNL DA
121. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
122. Horga Maria-Gabriela PNL DA
123. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
124. Huțu Alexandra PSD DA
125. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
126. Iancu Marius-Ionel PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ichim Cristian-Paul - NU
129. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
130. Ilie Victor USR NU
131. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ion Stelian-Cristian USR NU
134. Ionescu George - NU
135. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
136. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
137. Kelemen Hunor UDMR DA
138. Kiss János PNL DA
139. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
140. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
141. Könczei Csaba UDMR DA
142. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
143. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
144. Lazăr Ion-Marian USR NU
145. Lazăr Teodor USR NU
146. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
149. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
150. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
151. Lupu Andrei-Răzvan - NU
152. Macovei Silviu Nicu PSD DA
153. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
154. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
155. Mang Ioan PSD DA
156. Manta Claudiu PSD DA
157. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
158. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
159. Mărculescu Dumitru PNL DA
160. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
161. Miftode Marius-Andrei USR NU
162. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
163. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
164. Miklós Zoltán UDMR DA
165. Mina Marian PSD DA
166. Mircea Florin PSD DA
167. Miruță Radu-Dinel USR NU
168. Mitrea Dumitrina AUR DA
169. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
170. Moisin Radu-Marin PNL DA
171. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
172. Molnar Ervin PNL DA
173. Molnar Radu-Iulian USR NU
174. Morar Olivia-Diana PNL DA
175. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
176. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
177. Munteanu Remus PSD DA
178. Murariu Oana USR NU
179. Mușoiu Ștefan PSD DA
180. Nacov Gheorghe Minoritati DA
181. Nagy Szabolcs UDMR DA
182. Nagy Vasile AUR DA
183. Năcuță Sorin PNL DA
184. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
185. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
186. Neagu Denisa-Elena USR NU
187. Neață Eugen PSD DA
188. Nechita Aurel PSD DA
189. Niță Nicu PSD DA
190. Orban Ludovic - NU
191. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
192. Oteșanu Daniela PSD DA
193. Paladi George-Adrian PSD DA
194. Pambuccian Varujan Minoritati DA
195. Paraschiv Rodica PSD DA
196. Pavelescu Nicolae PSD DA
197. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
198. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
199. Piper-Savu Florin PSD DA
200. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
201. Plăiașu Gabriel - NU
202. Polak Tudor PNL DA
203. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
204. Pop Rareș Tudor USR NU
205. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
206. Popescu Dan-Cristian PSD DA
207. Popescu Pavel PNL DA
208. Presură Alexandra PSD DA
209. Prună Cristina-Mădălina USR NU
210. Prunean Alin-Costel - NU
211. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
212. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
213. Rizea Cristina Camelia - NU
214. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
215. Roman Nicolae - Abținere
216. Roșca Mircea PNL DA
217. Rujan Dumitru PNL DA
218. Salan Viorel PSD DA
219. Sandu Viorica PSD DA
220. Sas Lóránt-Zoltan - NU
221. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
222. Scripnic Lilian AUR DA
223. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
224. Seres Dénes UDMR DA
225. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
226. Simonis Alfred - Robert PSD DA
227. Solomon Adrian PSD DA
228. Stancu Ionel Minoritati DA
229. Stancu Paul PSD DA
230. Stativă Irinel Ioan PSD DA
231. Stănescu Vetuța PNL DA
232. Stângă George-Cătălin PNL DA
233. Stoian Maria PNL DA
234. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
235. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
236. Stoica Diana USR NU
237. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
238. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
239. Szabó Ödön UDMR DA
240. Șandru Cosmin PNL DA
241. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
242. Șerban Gianina AUR DA
243. Șimon Gheorghe PSD DA
244. Șișcu George PNL DA
245. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
246. Șoldan Gheorghe PSD DA
247. Șoptică Costel PNL DA
248. Ștefan Ion - NU
249. Tanasă Dan AUR DA
250. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
251. Tătaru Nelu PNL DA
252. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
253. Terente Eugen USR NU
254. Thellmann Christine PNL DA
255. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
256. Tobă Francisc - DA
257. Toda Daniel-Liviu - NU
258. Todosiu Beniamin USR NU
259. Toma Ilie PSD DA
260. Toma Vasilică PSD DA
261. Trăilă Cristina PNL DA
262. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
263. Tudorache Daniel PSD DA
264. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
265. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
266. Turcan Raluca PNL DA
267. Tușa Adriana Diana PSD DA
268. Tuță George-Cristian PNL DA
269. Țachianu Marian PSD DA
270. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
271. Țoiu Oana-Silvia USR NU
272. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
273. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
274. Varga Glad-Aurel PNL DA
275. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
276. Vexler Silviu Minoritati DA
277. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
278. Vîlceanu Dan PNL DA
279. Volosatîi Boris AUR DA
280. Vulpescu Ioan PSD DA
281. Weber Mihai PSD DA
282. Zakarias Zoltán UDMR DA
283. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
284. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 12 august 2022, 2:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro