Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 14:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 14:52

Subiect vot: Vot final - PL-x 546/2019 - Vot final adoptare
Adoptare PL 546/2019 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.25/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.185/2017 privind asigurarea calității în sistemul de sănătate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:271 100 62 42 15 17 14 21
- voturi pentru (DA):244 100 62 41 - 17 14 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:17 - - 1 5 - - 11
- nu au votat:10 - - - 10 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR -
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Apostol Alin-Gabriel USR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barbu Costel PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
44. Buzoianu Diana-Anda USR DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică PNL DA
47. Cambera Oana-Alexandra - DA
48. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
50. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
51. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
52. Chelaru Mircia AUR Abținere
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciornei Radu Tudor USR DA
58. Ciubuc Ciprian - DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Coarnă Dumitru - Abținere
61. Coleșa Ilie-Alin AUR -
62. Constantin Daniel PNL DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristea Andi-Lucian PSD DA
65. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
66. Cristian Brian USR DA
67. Crîstici Ognean Minoritati DA
68. Crușoveanu Marian PNL DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Damian Romulus-Marius PSD DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Drancă Andrei-Iulian USR DA
75. Drulă Cătălin USR DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
78. Dumitru Florian-Emil PNL DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Enachi Raisa AUR -
81. Farago Petru UDMR DA
82. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
83. Fălcoi Nicu USR DA
84. Feodor Silviu Minoritati DA
85. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Daniel PSD DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Flucuș Dumitru AUR Abținere
91. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
92. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Gál Károly UDMR DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
97. Gheba Daniel-Sorin USR DA
98. Gheorghiu Bogdan PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
101. Giugea Nicolae - Abținere
102. Giurgiu Adrian USR DA
103. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
104. Gliga Dumitrița PSD DA
105. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
106. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR -
107. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
108. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
109. Grosaru Andi-Gabriel - DA
110. Gudu Michael PNL DA
111. Hajdu Gábor UDMR DA
112. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
113. Havârneanu Filip USR DA
114. Hărătău Elena PNL DA
115. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
116. Horga Maria-Gabriela PNL DA
117. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
118. Huțu Alexandra PSD DA
119. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Ichim Cristian-Paul - DA
123. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
124. Ilie Victor USR DA
125. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ion Stelian-Cristian USR DA
128. Ionescu George - Abținere
129. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
130. Kelemen Hunor UDMR DA
131. Kiss János PNL DA
132. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
133. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
134. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
135. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
136. Lazăr Ion-Marian USR DA
137. Lazăr Teodor USR DA
138. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
139. Longher Ghervazen Minoritati DA
140. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
141. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
142. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
143. Lupu Andrei-Răzvan - DA
144. Macovei Silviu Nicu PSD DA
145. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
146. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
147. Mang Ioan PSD DA
148. Manta Claudiu PSD DA
149. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
150. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
151. Mărculescu Dumitru PNL DA
152. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
153. Miftode Marius-Andrei USR DA
154. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
156. Miklós Zoltán UDMR DA
157. Mina Marian PSD DA
158. Mircea Florin PSD DA
159. Miruță Radu-Dinel USR DA
160. Mitrea Dumitrina AUR -
161. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
162. Moisin Radu-Marin PNL DA
163. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
164. Molnar Ervin PNL DA
165. Molnar Radu-Iulian USR DA
166. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
167. Munteanu Remus PSD DA
168. Murariu Oana USR DA
169. Mușoiu Ștefan PSD DA
170. Nacov Gheorghe Minoritati DA
171. Nagy Szabolcs UDMR DA
172. Nagy Vasile AUR -
173. Năcuță Sorin PNL DA
174. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
175. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
176. Neagu Denisa-Elena USR DA
177. Neață Eugen PSD DA
178. Nechita Aurel PSD DA
179. Niță Nicu PSD DA
180. Orban Ludovic - Abținere
181. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
182. Oteșanu Daniela PSD DA
183. Paladi George-Adrian PSD DA
184. Pambuccian Varujan Minoritati DA
185. Paraschiv Rodica PSD DA
186. Pavelescu Nicolae PSD DA
187. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
188. Piper-Savu Florin PSD DA
189. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
190. Plăiașu Gabriel - Abținere
191. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
192. Pop Rareș Tudor USR DA
193. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
194. Popescu Dan-Cristian PSD DA
195. Popescu Pavel PNL DA
196. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
197. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
198. Presură Alexandra PSD DA
199. Prună Cristina-Mădălina USR DA
200. Prunean Alin-Costel - DA
201. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
202. Rafila Alexandru PSD DA
203. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
204. Rizea Cristina Camelia - DA
205. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
206. Roman Nicolae - Abținere
207. Roșca Mircea PNL DA
208. Rujan Dumitru PNL DA
209. Salan Viorel PSD DA
210. Sandu Viorica PSD DA
211. Sas Lóránt-Zoltan - DA
212. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
213. Scripnic Lilian AUR -
214. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
217. Simonis Alfred - Robert PSD DA
218. Solomon Adrian PSD DA
219. Stancu Ionel Minoritati DA
220. Stancu Paul PSD DA
221. Stativă Irinel Ioan PSD DA
222. Stănescu Vetuța PNL DA
223. Stângă George-Cătălin PNL DA
224. Stoian Maria PNL DA
225. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
226. Stoica Ciprian-Titi AUR -
227. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
228. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
229. Szabó Ödön UDMR DA
230. Șandru Cosmin PNL DA
231. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
232. Șerban Gianina AUR -
233. Șimon Gheorghe PSD DA
234. Șișcu George PNL DA
235. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
236. Șoldan Gheorghe PSD DA
237. Șoptică Costel PNL DA
238. Tanasă Dan AUR -
239. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
240. Tătaru Nelu PNL DA
241. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
242. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
243. Terente Eugen USR DA
244. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
245. Tobă Francisc - Abținere
246. Toda Daniel-Liviu - DA
247. Todosiu Beniamin USR DA
248. Toma Ilie PSD DA
249. Toma Vasilică PSD DA
250. Trăilă Cristina PNL DA
251. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
252. Tudorache Daniel PSD DA
253. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
254. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
255. Tușa Adriana Diana PSD DA
256. Tuță George-Cristian PNL DA
257. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
258. Țoiu Oana-Silvia USR DA
259. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
260. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
261. Varga Glad-Aurel PNL DA
262. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
263. Vexler Silviu Minoritati DA
264. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
265. Vîlceanu Dan PNL DA
266. Volosatîi Boris AUR Abținere
267. Vulpescu Ioan PSD DA
268. Weber Mihai PSD DA
269. Zakarias Zoltán UDMR DA
270. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 17 august 2022, 11:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro