Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 14:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 14:53

Subiect vot: Vot final - PL-x 408/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 408/2022 privind gestionarea și utilizarea fondurilor Interreg și a contribuției publice naționale, pentru obiectivul „Cooperare teritorială europeană", în perioada 2021-2027
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:275 98 63 41 18 18 14 23
- voturi pentru (DA):196 98 62 1 - 18 14 3
- voturi împotrivă (NU):40 - - 39 - - - 1
- abțineri:24 - 1 1 3 - - 19
- nu au votat:15 - - - 15 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR -
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR -
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR NU
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR NU
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barbu Costel PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR NU
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR NU
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad - NU
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR NU
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR NU
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR NU
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică PNL DA
46. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
49. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
50. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
51. Chelaru Mircia AUR Abținere
52. Chichirău Cosette-Paula USR DA
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciornei Radu Tudor USR NU
57. Ciubuc Ciprian - Abținere
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Coarnă Dumitru - Abținere
60. Coleșa Ilie-Alin AUR -
61. Constantin Daniel PNL DA
62. Cozma Adrian-Felician PNL DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
65. Cristian Brian USR NU
66. Crîstici Ognean Minoritati DA
67. Crușoveanu Marian PNL DA
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Damian Romulus-Marius PSD DA
71. Dehelean Silviu USR NU
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Drancă Andrei-Iulian USR NU
74. Drulă Cătălin USR NU
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
77. Dumitru Florian-Emil PNL DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Enachi Raisa AUR -
80. Farago Petru UDMR DA
81. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
82. Fălcoi Nicu USR NU
83. Fechet Mircea PNL DA
84. Feodor Silviu Minoritati DA
85. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Daniel PSD DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Flucuș Dumitru AUR -
91. Focșa Dumitru-Viorel AUR -
92. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Gál Károly UDMR DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gheba Daniel-Sorin USR NU
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
103. Giugea Nicolae - Abținere
104. Giurgiu Adrian USR NU
105. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
106. Gliga Dumitrița PSD DA
107. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
108. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR -
109. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
110. Grosaru Andi-Gabriel - DA
111. Gudu Michael PNL DA
112. Hajdu Gábor UDMR DA
113. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
114. Havârneanu Filip USR NU
115. Hărătău Elena PNL DA
116. Horga Maria-Gabriela PNL DA
117. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
118. Huțu Alexandra PSD DA
119. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Ichim Cristian-Paul - Abținere
123. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
124. Ilie Victor USR NU
125. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ion Stelian-Cristian USR NU
128. Ionescu George - Abținere
129. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
130. Ivănuță Cristian-Daniel AUR -
131. Kelemen Hunor UDMR DA
132. Kiss János PNL DA
133. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
134. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
135. Könczei Csaba UDMR DA
136. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
137. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
138. Lazăr Ion-Marian USR NU
139. Lazăr Teodor USR NU
140. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
141. Longher Ghervazen Minoritati DA
142. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
143. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
144. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
145. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
146. Macovei Silviu Nicu PSD DA
147. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
148. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
149. Mang Ioan PSD DA
150. Manta Claudiu PSD DA
151. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
152. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
153. Mărculescu Dumitru PNL DA
154. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
155. Miftode Marius-Andrei USR NU
156. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Miklós Zoltán UDMR DA
159. Mina Marian PSD DA
160. Mircea Florin PSD DA
161. Miruță Radu-Dinel USR NU
162. Mitrea Dumitrina AUR -
163. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
164. Moisin Radu-Marin PNL DA
165. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
166. Molnar Radu-Iulian USR NU
167. Morar Olivia-Diana PNL DA
168. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
169. Muncaciu Sorin-Titus AUR -
170. Munteanu Remus PSD DA
171. Murariu Oana USR NU
172. Mușoiu Ștefan PSD DA
173. Nacov Gheorghe Minoritati DA
174. Nagy Szabolcs UDMR DA
175. Nagy Vasile AUR -
176. Năcuță Sorin PNL DA
177. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
178. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
179. Neagu Denisa-Elena USR NU
180. Neață Eugen PSD DA
181. Nechita Aurel PSD DA
182. Niță Nicu PSD DA
183. Orban Ludovic - Abținere
184. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
185. Oteșanu Daniela PSD DA
186. Paladi George-Adrian PSD DA
187. Pambuccian Varujan Minoritati DA
188. Paraschiv Rodica PSD DA
189. Pavelescu Nicolae PSD DA
190. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
191. Piper-Savu Florin PSD DA
192. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
193. Plăiașu Gabriel - Abținere
194. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
195. Pop Rareș Tudor USR NU
196. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
197. Popescu Dan-Cristian PSD DA
198. Popescu Pavel PNL DA
199. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
200. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
201. Presură Alexandra PSD DA
202. Prunean Alin-Costel - Abținere
203. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
204. Rafila Alexandru PSD DA
205. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
206. Rizea Cristina Camelia - Abținere
207. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
208. Roman Nicolae - Abținere
209. Roșca Mircea PNL DA
210. Rujan Dumitru PNL DA
211. Salan Viorel PSD DA
212. Sandu Viorica PSD DA
213. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
214. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
215. Scripnic Lilian AUR -
216. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
219. Simonis Alfred - Robert PSD DA
220. Solomon Adrian PSD DA
221. Stancu Ionel Minoritati DA
222. Stancu Paul PSD DA
223. Stativă Irinel Ioan PSD DA
224. Stănescu Vetuța PNL DA
225. Stângă George-Cătălin PNL DA
226. Stoian Maria PNL DA
227. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
228. Stoica Ciprian-Titi AUR -
229. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
230. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
231. Szabó Ödön UDMR DA
232. Șandru Cosmin PNL DA
233. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
234. Șerban Gianina AUR -
235. Șimon Gheorghe PSD DA
236. Șișcu George PNL DA
237. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
238. Șoldan Gheorghe PSD DA
239. Șoptică Costel PNL DA
240. Ștefan Ion - DA
241. Tanasă Dan AUR -
242. Tătaru Nelu PNL DA
243. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
244. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
245. Terente Eugen USR NU
246. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
247. Tobă Francisc - Abținere
248. Toda Daniel-Liviu - Abținere
249. Todosiu Beniamin USR NU
250. Toma Ilie PSD DA
251. Toma Vasilică PSD DA
252. Trăilă Cristina PNL DA
253. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
254. Tudorache Daniel PSD DA
255. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
256. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR Abținere
257. Turcan Raluca PNL DA
258. Tușa Adriana Diana PSD DA
259. Tuță George-Cristian PNL DA
260. Țachianu Marian PSD DA
261. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
262. Țoiu Oana-Silvia USR NU
263. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
264. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
265. Varga Glad-Aurel PNL DA
266. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
267. Vexler Silviu Minoritati DA
268. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
269. Vîlceanu Dan PNL DA
270. Volosatîi Boris AUR Abținere
271. Vulpescu Ioan PSD DA
272. Weber Mihai PSD DA
273. Zakarias Zoltán UDMR DA
274. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
275. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 6 octombrie 2022, 2:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro