Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 15:00 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 15:00

Subiect vot: Vot final - PL-x 352/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 352/2022 privind cerințele de accesibilitate aplicabile produselor și serviciilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:280 100 67 41 19 17 13 23
- voturi pentru (DA):275 100 67 40 19 17 13 19
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - -
- abțineri:4 - - - - - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apjok Norbert - DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad - DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bola Bogdan-Alexandru - DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra - DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chirilă Virgil Alin PSD DA
57. Ciofu Cătălina PNL DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciornei Radu Tudor USR DA
60. Ciubuc Ciprian - DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Coarnă Dumitru - DA
63. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
64. Constantin Daniel PNL DA
65. Cozma Adrian-Felician PNL DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Cristea Andi-Lucian PSD DA
68. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
69. Cristian Brian USR DA
70. Crîstici Ognean Minoritati DA
71. Crușoveanu Marian PNL DA
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Damian Romulus-Marius PSD DA
75. Dehelean Silviu USR DA
76. Dinu Cristina-Elena PSD DA
77. Drancă Andrei-Iulian USR DA
78. Drulă Cătălin USR DA
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
81. Dumitru Florian-Emil PNL DA
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Enachi Raisa AUR DA
84. Farago Petru UDMR DA
85. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
86. Fălcoi Nicu USR DA
87. Fechet Mircea PNL DA
88. Feodor Silviu Minoritati DA
89. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
90. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Florea Oana-Consuela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Flucuș Dumitru AUR DA
95. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Gál Károly UDMR DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gheba Daniel-Sorin USR DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghiu Bogdan PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
106. Giugea Nicolae - Abținere
107. Giurgiu Adrian USR DA
108. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
109. Gliga Dumitrița PSD DA
110. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
111. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
112. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
115. Gudu Michael PNL DA
116. Hajdu Gábor UDMR DA
117. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
118. Havârneanu Filip USR DA
119. Hărătău Elena PNL DA
120. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
121. Horga Maria-Gabriela PNL DA
122. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
123. Huțu Alexandra PSD DA
124. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
125. Iancu Marius-Ionel PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Ichim Cristian-Paul - DA
128. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
129. Ilie Victor USR DA
130. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ion Stelian-Cristian USR NU
133. Ionescu George - DA
134. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
135. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
136. Kelemen Hunor UDMR DA
137. Kiss János PNL DA
138. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
139. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
140. Könczei Csaba UDMR DA
141. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
142. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
143. Lasca Mihai Ioan - Abținere
144. Lazăr Ion-Marian USR DA
145. Lazăr Teodor USR DA
146. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
149. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
150. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
151. Macovei Silviu Nicu PSD DA
152. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
153. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
154. Mang Ioan PSD DA
155. Manta Claudiu PSD DA
156. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
157. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
158. Mărculescu Dumitru PNL DA
159. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
160. Miftode Marius-Andrei USR DA
161. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
163. Miklós Zoltán UDMR DA
164. Mina Marian PSD DA
165. Mircea Florin PSD DA
166. Miruță Radu-Dinel USR DA
167. Mitrea Dumitrina AUR DA
168. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
169. Moisin Radu-Marin PNL DA
170. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
171. Molnar Radu-Iulian USR DA
172. Morar Olivia-Diana PNL DA
173. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
174. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
175. Munteanu Remus PSD DA
176. Murariu Oana USR DA
177. Mușoiu Ștefan PSD DA
178. Nacov Gheorghe Minoritati DA
179. Nagy Szabolcs UDMR DA
180. Nagy Vasile AUR DA
181. Năcuță Sorin PNL DA
182. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
183. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
184. Neagu Denisa-Elena USR DA
185. Neață Eugen PSD DA
186. Nechita Aurel PSD DA
187. Niță Nicu PSD DA
188. Orban Ludovic - DA
189. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
190. Oteșanu Daniela PSD DA
191. Paladi George-Adrian PSD DA
192. Paraschiv Rodica PSD DA
193. Pavelescu Nicolae PSD DA
194. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
195. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
196. Piper-Savu Florin PSD DA
197. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
198. Plăiașu Gabriel - DA
199. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
200. Pop Rareș Tudor USR DA
201. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
202. Popescu Dan-Cristian PSD DA
203. Popescu Pavel PNL DA
204. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
205. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
206. Presură Alexandra PSD DA
207. Prună Cristina-Mădălina USR DA
208. Prunean Alin-Costel - DA
209. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
210. Rafila Alexandru PSD DA
211. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
212. Rizea Cristina Camelia - DA
213. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
214. Roman Florin-Claudiu PNL DA
215. Roman Nicolae - Abținere
216. Roșca Mircea PNL DA
217. Rujan Dumitru PNL DA
218. Salan Viorel PSD DA
219. Sandu Viorica PSD DA
220. Sas Lóránt-Zoltan - DA
221. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
222. Scripnic Lilian AUR DA
223. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
224. Seres Dénes UDMR DA
225. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
226. Simonis Alfred - Robert PSD DA
227. Solomon Adrian PSD DA
228. Stancu Ionel Minoritati DA
229. Stancu Paul PSD DA
230. Stativă Irinel Ioan PSD DA
231. Stănescu Vetuța PNL DA
232. Stângă George-Cătălin PNL DA
233. Stoian Maria PNL DA
234. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
235. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
236. Stoica Diana USR DA
237. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
238. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
239. Szabó Ödön UDMR DA
240. Șandru Cosmin PNL DA
241. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
242. Șerban Gianina AUR DA
243. Șimon Gheorghe PSD DA
244. Șișcu George PNL DA
245. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
246. Șoldan Gheorghe PSD DA
247. Șoptică Costel PNL DA
248. Tanasă Dan AUR DA
249. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
250. Tătaru Nelu PNL DA
251. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
252. Terente Eugen USR DA
253. Thellmann Christine PNL DA
254. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
255. Tobă Francisc - DA
256. Toda Daniel-Liviu - DA
257. Todosiu Beniamin USR DA
258. Toma Ilie PSD DA
259. Toma Vasilică PSD DA
260. Trăilă Cristina PNL DA
261. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
262. Tudorache Daniel PSD DA
263. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
264. Turcan Raluca PNL DA
265. Tușa Adriana Diana PSD DA
266. Tuță George-Cristian PNL DA
267. Țachianu Marian PSD DA
268. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
269. Țoiu Oana-Silvia USR DA
270. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
271. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
272. Vexler Silviu Minoritati DA
273. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
274. Vîlceanu Dan PNL DA
275. Volosatîi Boris AUR DA
276. Vulpescu Ioan PSD DA
277. Weber Mihai PSD DA
278. Zakarias Zoltán UDMR DA
279. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 16 august 2022, 19:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro