Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 15:01 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 15:01

Subiect vot: Vot final - PL-x 234/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 234/2022 pentru modificarea anexei nr.2 la Ordonanța Guvernului nr.15/2002 privind aplicarea tarifului de utilizare și a tarifului de trecere pe rețeaua de drumuri naționale din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:280 99 68 40 19 18 13 23
- voturi pentru (DA):203 98 68 1 - 18 13 5
- voturi împotrivă (NU):28 - - - 19 - - 9
- abțineri:48 - - 39 - - - 9
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apjok Norbert - DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR Abținere
24. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR Abținere
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad - Abținere
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru - DA
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR Abținere
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra - NU
51. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chelaru Mircia AUR NU
56. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
57. Chirilă Virgil Alin PSD DA
58. Ciofu Cătălina PNL DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
61. Ciubuc Ciprian - NU
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Coarnă Dumitru - NU
64. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
65. Constantin Daniel PNL DA
66. Cozma Adrian-Felician PNL DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Cristea Andi-Lucian PSD DA
69. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
70. Cristian Brian USR Abținere
71. Crîstici Ognean Minoritati DA
72. Crușoveanu Marian PNL DA
73. Csép Éva-Andrea UDMR DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Damian Romulus-Marius PSD DA
76. Dehelean Silviu USR Abținere
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
79. Drulă Cătălin USR Abținere
80. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
81. Dumitru Florian-Emil PNL DA
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Enachi Raisa AUR NU
84. Farago Petru UDMR DA
85. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
86. Fălcoi Nicu USR Abținere
87. Fechet Mircea PNL DA
88. Feodor Silviu Minoritati DA
89. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
90. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Florea Oana-Consuela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Flucuș Dumitru AUR NU
95. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Gál Károly UDMR DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
100. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghiu Bogdan PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Ghiță Daniel-Florin PSD -
105. Giurgiu Adrian USR Abținere
106. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
107. Gliga Dumitrița PSD DA
108. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
109. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
110. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
111. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
112. Grosaru Andi-Gabriel - DA
113. Gudu Michael PNL DA
114. Hajdu Gábor UDMR DA
115. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
116. Havârneanu Filip USR Abținere
117. Hărătău Elena PNL DA
118. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
119. Horga Maria-Gabriela PNL DA
120. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
121. Huțu Alexandra PSD DA
122. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
123. Iancu Marius-Ionel PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ichim Cristian-Paul - NU
126. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
127. Ilie Victor USR Abținere
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
131. Ionescu George - Abținere
132. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
133. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
134. Kelemen Hunor UDMR DA
135. Kiss János PNL DA
136. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
137. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
138. Könczei Csaba UDMR DA
139. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
140. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
141. Lasca Mihai Ioan - NU
142. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
143. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
144. Longher Ghervazen Minoritati DA
145. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
146. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
147. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
148. Lupu Andrei-Răzvan - NU
149. Macovei Silviu Nicu PSD DA
150. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
151. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
152. Mang Ioan PSD DA
153. Manta Claudiu PSD DA
154. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
155. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
156. Mărculescu Dumitru PNL DA
157. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
158. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
159. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Miklós Zoltán UDMR DA
162. Mina Marian PSD DA
163. Mircea Florin PSD DA
164. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
165. Mitrea Dumitrina AUR NU
166. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
167. Moisin Radu-Marin PNL DA
168. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
169. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
170. Morar Olivia-Diana PNL DA
171. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
172. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
173. Munteanu Remus PSD DA
174. Murariu Oana USR Abținere
175. Mușoiu Ștefan PSD DA
176. Nacov Gheorghe Minoritati DA
177. Nagy Szabolcs UDMR DA
178. Nagy Vasile AUR NU
179. Năcuță Sorin PNL DA
180. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
181. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
182. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
183. Neață Eugen PSD DA
184. Nechita Aurel PSD DA
185. Niță Nicu PSD DA
186. Orban Ludovic - Abținere
187. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
188. Oteșanu Daniela PSD DA
189. Paladi George-Adrian PSD DA
190. Paraschiv Rodica PSD DA
191. Pavelescu Nicolae PSD DA
192. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
193. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
194. Piper-Savu Florin PSD DA
195. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
196. Plăiașu Gabriel - Abținere
197. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
198. Pop Rareș Tudor USR Abținere
199. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
200. Popescu Dan-Cristian PSD DA
201. Popescu Pavel PNL DA
202. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
203. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
204. Presură Alexandra PSD DA
205. Prună Cristina-Mădălina USR DA
206. Prunean Alin-Costel - NU
207. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
208. Rafila Alexandru PSD DA
209. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
210. Rizea Cristina Camelia - NU
211. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
212. Roman Florin-Claudiu PNL DA
213. Roman Nicolae - Abținere
214. Roșca Mircea PNL DA
215. Rujan Dumitru PNL DA
216. Salan Viorel PSD DA
217. Sandu Viorica PSD DA
218. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
219. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
220. Scripnic Lilian AUR NU
221. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
222. Seres Dénes UDMR DA
223. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
224. Simonis Alfred - Robert PSD DA
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Stancu Ionel Minoritati DA
227. Stancu Paul PSD DA
228. Stativă Irinel Ioan PSD DA
229. Stănescu Vetuța PNL DA
230. Stângă George-Cătălin PNL DA
231. Stoian Maria PNL DA
232. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
233. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
234. Stoica Diana USR Abținere
235. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
236. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
237. Szabó Ödön UDMR DA
238. Șandru Cosmin PNL DA
239. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
240. Șerban Gianina AUR NU
241. Șimon Gheorghe PSD DA
242. Șișcu George PNL DA
243. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
244. Șoldan Gheorghe PSD DA
245. Șoptică Costel PNL DA
246. Tanasă Dan AUR NU
247. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
248. Tătaru Nelu PNL DA
249. Teniță Dragoș-Cătălin USR Abținere
250. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
251. Terente Eugen USR Abținere
252. Thellmann Christine PNL DA
253. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
254. Tobă Francisc - DA
255. Toda Daniel-Liviu - NU
256. Todosiu Beniamin USR Abținere
257. Toma Ilie PSD DA
258. Toma Vasilică PSD DA
259. Trăilă Cristina PNL DA
260. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
261. Tudorache Daniel PSD DA
262. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
263. Turcan Raluca PNL DA
264. Tușa Adriana Diana PSD DA
265. Tuță George-Cristian PNL DA
266. Țachianu Marian PSD DA
267. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
268. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
269. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
270. Varga Glad-Aurel PNL DA
271. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
272. Vexler Silviu Minoritati DA
273. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
274. Vîlceanu Dan PNL DA
275. Volosatîi Boris AUR NU
276. Vulpescu Ioan PSD DA
277. Weber Mihai PSD DA
278. Zakarias Zoltán UDMR DA
279. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 12 august 2022, 16:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro