Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 15:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 15:04

Subiect vot: Vot final - PL-x 165/2020 - Vot final adoptare
Adoptare PL 165/2020 pentru modificarea și completarea Legii nr.132/2017 privind asigurarea obligatorie de răspundere civilă auto pentru prejudicii produse terților prin accidente de vehicule și tramvaie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:283 100 67 42 19 18 14 23
- voturi pentru (DA):208 99 66 4 - 18 14 7
- voturi împotrivă (NU):24 1 - 1 18 - - 4
- abțineri:50 - 1 37 - - - 12
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR Abținere
24. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad - Abținere
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR Abținere
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda USR DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
51. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chelaru Mircia AUR NU
56. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
57. Chirilă Virgil Alin PSD DA
58. Ciofu Cătălina PNL DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
61. Ciubuc Ciprian - NU
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Coarnă Dumitru - NU
64. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
65. Constantin Daniel PNL DA
66. Cozma Adrian-Felician PNL DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Cristea Andi-Lucian PSD DA
69. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
70. Cristian Brian USR Abținere
71. Crîstici Ognean Minoritati DA
72. Crușoveanu Marian PNL DA
73. Csép Éva-Andrea UDMR DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Damian Romulus-Marius PSD DA
76. Dehelean Silviu USR Abținere
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
79. Drulă Cătălin USR Abținere
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
82. Dumitru Florian-Emil PNL DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Enachi Raisa AUR NU
85. Farago Petru UDMR DA
86. Fălcoi Nicu USR Abținere
87. Fechet Mircea PNL DA
88. Feodor Silviu Minoritati DA
89. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
90. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Florea Oana-Consuela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Flucuș Dumitru AUR NU
95. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Gál Károly UDMR DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
103. Gheorghiu Bogdan PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
106. Giugea Nicolae - Abținere
107. Giurgiu Adrian USR Abținere
108. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
109. Gliga Dumitrița PSD DA
110. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
111. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
112. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Grosaru Andi-Gabriel - NU
115. Gudu Michael PNL DA
116. Hajdu Gábor UDMR DA
117. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
118. Havârneanu Filip USR Abținere
119. Hărătău Elena PNL DA
120. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
121. Horga Maria-Gabriela PNL DA
122. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
123. Huțu Alexandra PSD DA
124. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
125. Iancu Marius-Ionel PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Ichim Cristian-Paul - DA
128. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
129. Ilie Victor USR Abținere
130. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
133. Ionescu George - Abținere
134. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
135. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
136. Kelemen Hunor UDMR DA
137. Kiss János PNL DA
138. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
139. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
140. Könczei Csaba UDMR DA
141. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
142. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
143. Lasca Mihai Ioan - NU
144. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
145. Lazăr Teodor USR Abținere
146. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
149. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
150. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
151. Lupu Andrei-Răzvan - DA
152. Macovei Silviu Nicu PSD DA
153. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
154. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
155. Mang Ioan PSD DA
156. Manta Claudiu PSD DA
157. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
158. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
159. Mărculescu Dumitru PNL DA
160. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
161. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
162. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
163. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
164. Miklós Zoltán UDMR DA
165. Mina Marian PSD DA
166. Mircea Florin PSD DA
167. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
168. Mitrea Dumitrina AUR NU
169. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
170. Moisin Radu-Marin PNL DA
171. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
172. Molnar Ervin PNL DA
173. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
174. Morar Olivia-Diana PNL DA
175. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
176. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
177. Munteanu Remus PSD DA
178. Murariu Oana USR Abținere
179. Mușoiu Ștefan PSD DA
180. Nacov Gheorghe Minoritati DA
181. Nagy Szabolcs UDMR DA
182. Nagy Vasile AUR NU
183. Năcuță Sorin PNL DA
184. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
185. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
186. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
187. Neață Eugen PSD DA
188. Nechita Aurel PSD DA
189. Niță Nicu PSD DA
190. Orban Ludovic - Abținere
191. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
192. Oteșanu Daniela PSD DA
193. Paladi George-Adrian PSD DA
194. Paraschiv Rodica PSD DA
195. Pavelescu Nicolae PSD DA
196. Păunescu Silviu-Titus AUR -
197. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
198. Piper-Savu Florin PSD DA
199. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
200. Plăiașu Gabriel - Abținere
201. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
202. Pop Rareș Tudor USR NU
203. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
204. Popescu Dan-Cristian PSD DA
205. Popescu Pavel PNL DA
206. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
207. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
208. Presură Alexandra PSD DA
209. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
210. Prunean Alin-Costel - DA
211. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
212. Rafila Alexandru PSD DA
213. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
214. Rizea Cristina Camelia - DA
215. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
216. Roman Florin-Claudiu PNL DA
217. Roman Nicolae - Abținere
218. Roșca Mircea PNL DA
219. Rujan Dumitru PNL DA
220. Salan Viorel PSD DA
221. Sandu Viorica PSD DA
222. Sas Lóránt-Zoltan - DA
223. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
224. Scripnic Lilian AUR NU
225. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
226. Seres Dénes UDMR DA
227. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
228. Simonis Alfred - Robert PSD DA
229. Solomon Adrian PSD DA
230. Stancu Ionel Minoritati DA
231. Stancu Paul PSD DA
232. Stativă Irinel Ioan PSD DA
233. Stănescu Vetuța PNL DA
234. Stângă George-Cătălin PNL DA
235. Stoian Maria PNL DA
236. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
237. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
238. Stoica Diana USR Abținere
239. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
240. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
241. Szabó Ödön UDMR DA
242. Șandru Cosmin PNL DA
243. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
244. Șerban Gianina AUR NU
245. Șimon Gheorghe PSD DA
246. Șișcu George PNL DA
247. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
248. Șoldan Gheorghe PSD DA
249. Șoptică Costel PNL DA
250. Tanasă Dan AUR NU
251. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
252. Tătaru Nelu PNL DA
253. Teniță Dragoș-Cătălin USR Abținere
254. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
255. Terente Eugen USR Abținere
256. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
257. Tobă Francisc - Abținere
258. Toda Daniel-Liviu - DA
259. Todosiu Beniamin USR Abținere
260. Toma Ilie PSD DA
261. Trăilă Cristina PNL DA
262. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
263. Tudorache Daniel PSD DA
264. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
265. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
266. Turcan Raluca PNL DA
267. Tușa Adriana Diana PSD DA
268. Tuță George-Cristian PNL DA
269. Țachianu Marian PSD DA
270. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
271. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
272. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
273. Varga Glad-Aurel PNL DA
274. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
275. Vexler Silviu Minoritati DA
276. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
277. Vîlceanu Dan PNL DA
278. Volosatîi Boris AUR NU
279. Vulpescu Ioan PSD DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Zakarias Zoltán UDMR DA
282. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
283. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 12 august 2022, 3:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro