Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 15:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 15:06

Subiect vot: Vot final - PL-x 224/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 224/2022 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.26/2022 pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul investițiilor publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:285 101 65 43 19 18 15 24
- voturi pentru (DA):252 101 64 43 - 18 15 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:32 - 1 - 18 - - 13
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apjok Norbert - DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad - DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bulai Oana-Gianina PSD DA
46. Burciu Cristina PNL DA
47. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda USR DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra - DA
52. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
54. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
55. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
56. Chelaru Mircia AUR Abținere
57. Chichirău Cosette-Paula USR DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor USR DA
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Coarnă Dumitru - Abținere
64. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
65. Constantin Daniel PNL DA
66. Cozma Adrian-Felician PNL DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Cristea Andi-Lucian PSD DA
69. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
70. Cristian Brian USR DA
71. Crîstici Ognean Minoritati DA
72. Crușoveanu Marian PNL DA
73. Csép Éva-Andrea UDMR DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Damian Romulus-Marius PSD DA
76. Dehelean Silviu USR DA
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Drancă Andrei-Iulian USR DA
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
82. Dumitru Florian-Emil PNL DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Enachi Raisa AUR Abținere
85. Farago Petru UDMR DA
86. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
87. Fălcoi Nicu USR DA
88. Fechet Mircea PNL DA
89. Feodor Silviu Minoritati DA
90. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
91. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Florea Oana-Consuela PSD DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Flucuș Dumitru AUR Abținere
96. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
97. Furtună Mirela PSD DA
98. Gál Károly UDMR DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gheba Daniel-Sorin USR DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
104. Gheorghiu Bogdan PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
107. Giugea Nicolae - Abținere
108. Giurgiu Adrian USR DA
109. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
110. Gliga Dumitrița PSD DA
111. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
112. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
113. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
115. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
116. Gudu Michael PNL DA
117. Hajdu Gábor UDMR DA
118. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
119. Havârneanu Filip USR DA
120. Hărătău Elena PNL DA
121. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
122. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
123. Huțu Alexandra PSD DA
124. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
125. Iancu Marius-Ionel PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Ichim Cristian-Paul - DA
128. Ilie Victor USR DA
129. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ion Stelian-Cristian USR DA
132. Ionescu George - Abținere
133. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
134. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
135. Kelemen Hunor UDMR DA
136. Kiss János PNL DA
137. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
138. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
139. Könczei Csaba UDMR DA
140. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
141. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
142. Lasca Mihai Ioan - Abținere
143. Lazăr Ion-Marian USR DA
144. Lazăr Teodor USR DA
145. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
146. Longher Ghervazen Minoritati DA
147. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
148. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
149. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
150. Lupu Andrei-Răzvan - DA
151. Macovei Silviu Nicu PSD DA
152. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
153. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
154. Mang Ioan PSD DA
155. Manta Claudiu PSD DA
156. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
157. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
158. Mărculescu Dumitru PNL DA
159. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
160. Miftode Marius-Andrei USR DA
161. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
163. Miklós Zoltán UDMR DA
164. Mina Marian PSD DA
165. Mircea Florin PSD DA
166. Miruță Radu-Dinel USR DA
167. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
168. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
169. Moisin Radu-Marin PNL DA
170. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
171. Molnar Ervin PNL DA
172. Molnar Radu-Iulian USR DA
173. Morar Olivia-Diana PNL DA
174. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
175. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
176. Munteanu Remus PSD DA
177. Murariu Oana USR DA
178. Mușoiu Ștefan PSD DA
179. Nacov Gheorghe Minoritati DA
180. Nagy Szabolcs UDMR DA
181. Nagy Vasile AUR Abținere
182. Năcuță Sorin PNL DA
183. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
184. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
185. Neagu Denisa-Elena USR DA
186. Neață Eugen PSD DA
187. Nechita Aurel PSD DA
188. Niță Nicu PSD DA
189. Orban Ludovic - Abținere
190. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
191. Oteșanu Daniela PSD DA
192. Paladi George-Adrian PSD DA
193. Pambuccian Varujan Minoritati DA
194. Paraschiv Rodica PSD DA
195. Pavelescu Nicolae PSD DA
196. Păunescu Silviu-Titus AUR -
197. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
198. Piper-Savu Florin PSD DA
199. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
200. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
201. Pop Rareș Tudor USR DA
202. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
203. Popescu Dan-Cristian PSD DA
204. Popescu Pavel PNL DA
205. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
206. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
207. Presură Alexandra PSD DA
208. Prună Cristina-Mădălina USR DA
209. Prunean Alin-Costel - DA
210. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
211. Rafila Alexandru PSD DA
212. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
213. Rizea Cristina Camelia - DA
214. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
215. Roman Florin-Claudiu PNL DA
216. Roman Nicolae - Abținere
217. Roșca Mircea PNL DA
218. Rujan Dumitru PNL DA
219. Salan Viorel PSD DA
220. Sandu Viorica PSD DA
221. Sas Lóránt-Zoltan - DA
222. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
223. Scripnic Lilian AUR Abținere
224. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
225. Seres Dénes UDMR DA
226. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
227. Simonis Alfred - Robert PSD DA
228. Solomon Adrian PSD DA
229. Stancu Ionel Minoritati DA
230. Stancu Paul PSD DA
231. Stativă Irinel Ioan PSD DA
232. Stănescu Vetuța PNL DA
233. Stângă George-Cătălin PNL DA
234. Stoian Maria PNL DA
235. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
236. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
237. Stoica Diana USR DA
238. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
239. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
240. Szabó Ödön UDMR DA
241. Șandru Cosmin PNL DA
242. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
243. Șerban Gianina AUR Abținere
244. Șimon Gheorghe PSD DA
245. Șișcu George PNL DA
246. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
247. Șoldan Gheorghe PSD DA
248. Șoptică Costel PNL DA
249. Șovăială Constantin - Abținere
250. Ștefan Ion - Abținere
251. Tanasă Dan AUR Abținere
252. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
253. Tătaru Nelu PNL DA
254. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
255. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
256. Terente Eugen USR DA
257. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
258. Tobă Francisc - DA
259. Toda Daniel-Liviu - DA
260. Todosiu Beniamin USR DA
261. Toma Ilie PSD DA
262. Toma Vasilică PSD DA
263. Trăilă Cristina PNL DA
264. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
265. Tudorache Daniel PSD DA
266. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
267. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
268. Turcan Raluca PNL DA
269. Tușa Adriana Diana PSD DA
270. Tuță George-Cristian PNL DA
271. Țachianu Marian PSD DA
272. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
273. Țoiu Oana-Silvia USR DA
274. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
275. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
276. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
277. Vexler Silviu Minoritati DA
278. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
279. Vîlceanu Dan PNL DA
280. Volosatîi Boris AUR Abținere
281. Vulpescu Ioan PSD DA
282. Weber Mihai PSD DA
283. Zakarias Zoltán UDMR DA
284. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
285. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 25 septembrie 2022, 17:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro