Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 15:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 15:08

Subiect vot: Vot final - PL-x 356/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 356/2022 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 34/2013 privind organizarea, administrarea și exploatarea pajiștilor permanente și pentru modificarea și completarea Legii fondului funciar nr.18/1991
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:278 99 65 39 19 18 15 23
- voturi pentru (DA):266 99 65 39 19 18 15 11
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:11 - - - - - - 11
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apjok Norbert - DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad - DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda USR DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra - DA
51. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chelaru Mircia AUR DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chirilă Virgil Alin PSD DA
58. Ciofu Cătălina PNL DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciornei Radu Tudor USR DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
63. Constantin Daniel PNL DA
64. Cozma Adrian-Felician PNL DA
65. Cristea Andi-Lucian PSD DA
66. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
67. Cristian Brian USR DA
68. Crîstici Ognean Minoritati DA
69. Crușoveanu Marian PNL DA
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Damian Romulus-Marius PSD DA
73. Dehelean Silviu USR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Drancă Andrei-Iulian USR DA
76. Drulă Cătălin USR DA
77. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
78. Dumitru Florian-Emil PNL DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Enachi Raisa AUR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
83. Fălcoi Nicu USR DA
84. Fechet Mircea PNL DA
85. Feodor Silviu Minoritati DA
86. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
87. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
88. Florea Daniel PSD DA
89. Florea Oana-Consuela PSD DA
90. Floroiu Ionel PSD DA
91. Flucuș Dumitru AUR DA
92. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Gál Károly UDMR DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gheba Daniel-Sorin USR DA
99. Gheorghiu Bogdan PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
102. Giugea Nicolae - Abținere
103. Giurgiu Adrian USR DA
104. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
105. Gliga Dumitrița PSD DA
106. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
107. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
108. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
109. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
110. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
111. Gudu Michael PNL DA
112. Hajdu Gábor UDMR DA
113. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
114. Havârneanu Filip USR DA
115. Hărătău Elena PNL DA
116. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
117. Horga Maria-Gabriela PNL DA
118. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
119. Huțu Alexandra PSD DA
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
121. Iancu Marius-Ionel PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ichim Cristian-Paul - DA
124. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
125. Ilie Victor USR DA
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ion Stelian-Cristian USR DA
129. Ionescu George - DA
130. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
131. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
132. Kelemen Hunor UDMR DA
133. Kiss János PNL DA
134. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
135. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
136. Könczei Csaba UDMR DA
137. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
138. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
139. Lasca Mihai Ioan - Abținere
140. Lazăr Ion-Marian USR DA
141. Lazăr Teodor USR DA
142. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
145. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
146. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
147. Lupu Andrei-Răzvan - DA
148. Macovei Silviu Nicu PSD DA
149. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
150. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
151. Mang Ioan PSD DA
152. Manta Claudiu PSD DA
153. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
154. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
155. Mărculescu Dumitru PNL DA
156. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
157. Miftode Marius-Andrei USR DA
158. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Miklós Zoltán UDMR DA
161. Mina Marian PSD DA
162. Mircea Florin PSD DA
163. Miruță Radu-Dinel USR DA
164. Mitrea Dumitrina AUR DA
165. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
166. Moisin Radu-Marin PNL DA
167. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
168. Molnar Ervin PNL DA
169. Molnar Radu-Iulian USR DA
170. Morar Olivia-Diana PNL DA
171. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
172. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
173. Munteanu Remus PSD DA
174. Mușoiu Ștefan PSD DA
175. Nacov Gheorghe Minoritati DA
176. Nagy Szabolcs UDMR DA
177. Nagy Vasile AUR DA
178. Năcuță Sorin PNL DA
179. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
180. Neață Eugen PSD DA
181. Nechita Aurel PSD DA
182. Niță Nicu PSD DA
183. Orban Ludovic - Abținere
184. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
185. Oteșanu Daniela PSD DA
186. Paladi George-Adrian PSD DA
187. Pambuccian Varujan Minoritati DA
188. Paraschiv Rodica PSD DA
189. Pavelescu Nicolae PSD DA
190. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
191. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
192. Piper-Savu Florin PSD DA
193. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
194. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
195. Pop Rareș Tudor USR DA
196. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
197. Popescu Dan-Cristian PSD DA
198. Popescu Pavel PNL DA
199. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
200. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
201. Presură Alexandra PSD DA
202. Prunean Alin-Costel - DA
203. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
204. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
205. Rizea Cristina Camelia - DA
206. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
207. Roman Florin-Claudiu PNL DA
208. Roman Nicolae - Abținere
209. Roșca Mircea PNL DA
210. Rujan Dumitru PNL DA
211. Salan Viorel PSD DA
212. Sandu Viorica PSD DA
213. Sas Lóránt-Zoltan - DA
214. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
215. Scripnic Lilian AUR DA
216. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
219. Simonis Alfred - Robert PSD DA
220. Solomon Adrian PSD DA
221. Stancu Ionel Minoritati DA
222. Stancu Paul PSD DA
223. Stativă Irinel Ioan PSD DA
224. Stănescu Vetuța PNL DA
225. Stângă George-Cătălin PNL DA
226. Stoian Maria PNL DA
227. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
228. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
229. Stoica Diana USR DA
230. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
231. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șandru Cosmin PNL DA
234. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
235. Șerban Gianina AUR DA
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șișcu George PNL DA
238. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
239. Șoldan Gheorghe PSD DA
240. Șoptică Costel PNL DA
241. Șovăială Constantin - Abținere
242. Ștefan Ion - Abținere
243. Tanasă Dan AUR DA
244. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
245. Tătaru Nelu PNL DA
246. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
247. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
248. Terente Eugen USR DA
249. Thellmann Christine PNL DA
250. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
251. Tobă Francisc - NU
252. Toda Daniel-Liviu - DA
253. Todosiu Beniamin USR DA
254. Toma Ilie PSD DA
255. Toma Vasilică PSD DA
256. Trăilă Cristina PNL DA
257. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
258. Tudorache Daniel PSD DA
259. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
260. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
261. Turcan Raluca PNL DA
262. Tușa Adriana Diana PSD DA
263. Tuță George-Cristian PNL DA
264. Țachianu Marian PSD DA
265. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
266. Țoiu Oana-Silvia USR DA
267. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
268. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
269. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
270. Vexler Silviu Minoritati DA
271. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
272. Vîlceanu Dan PNL DA
273. Volosatîi Boris AUR DA
274. Vulpescu Ioan PSD DA
275. Weber Mihai PSD DA
276. Zakarias Zoltán UDMR DA
277. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 19 august 2022, 4:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro