Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 15:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 15:09

Subiect vot: Vot final - PL-x 333/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 333/2022 privind instituirea Zilei naționale a sportului cu balonul oval
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:280 97 66 42 19 18 15 23
- voturi pentru (DA):198 97 66 2 - 16 14 3
- voturi împotrivă (NU):40 - - 1 19 2 - 18
- abțineri:42 - - 39 - - 1 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apjok Norbert - DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR Abținere
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR Abținere
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad - Abținere
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru - NU
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR Abținere
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra - NU
51. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chelaru Mircia AUR NU
56. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
57. Chirilă Virgil Alin PSD DA
58. Ciofu Cătălina PNL DA
59. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
60. Ciubuc Ciprian - NU
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
63. Constantin Daniel PNL DA
64. Cozma Adrian-Felician PNL DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Cristea Andi-Lucian PSD DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
68. Cristian Brian USR Abținere
69. Crîstici Ognean Minoritati DA
70. Crușoveanu Marian PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Damian Romulus-Marius PSD DA
74. Dehelean Silviu USR Abținere
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
77. Drulă Cătălin USR Abținere
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
80. Dumitru Florian-Emil PNL DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Enachi Raisa AUR NU
83. Farago Petru UDMR DA
84. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
85. Fălcoi Nicu USR Abținere
86. Fechet Mircea PNL DA
87. Feodor Silviu Minoritati DA
88. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Daniel PSD DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Flucuș Dumitru AUR NU
94. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
95. Furtună Mirela PSD DA
96. Gál Károly UDMR DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
99. Georgescu Nicolae PSD DA
100. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghiu Bogdan PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
105. Giugea Nicolae - Abținere
106. Giurgiu Adrian USR Abținere
107. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
108. Gliga Dumitrița PSD DA
109. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
110. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
111. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Grosaru Andi-Gabriel - NU
114. Gudu Michael PNL DA
115. Hajdu Gábor UDMR DA
116. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
117. Havârneanu Filip USR Abținere
118. Hărătău Elena PNL DA
119. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
120. Horga Maria-Gabriela PNL DA
121. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
122. Huțu Alexandra PSD DA
123. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
124. Iancu Marius-Ionel PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ichim Cristian-Paul - NU
127. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
128. Ilie Victor USR Abținere
129. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
132. Ionescu George - NU
133. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
134. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
135. Kelemen Hunor UDMR DA
136. Kiss János PNL DA
137. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
138. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
139. Könczei Csaba UDMR DA
140. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
141. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
142. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
143. Lazăr Teodor USR Abținere
144. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
145. Longher Ghervazen Minoritati DA
146. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
147. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
148. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
149. Lupu Andrei-Răzvan - NU
150. Macovei Silviu Nicu PSD DA
151. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
152. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
153. Mang Ioan PSD DA
154. Manta Claudiu PSD DA
155. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
156. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
157. Mărculescu Dumitru PNL DA
158. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
159. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
160. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Miklós Zoltán UDMR DA
163. Mina Marian PSD DA
164. Mircea Florin PSD DA
165. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
166. Mitrea Dumitrina AUR NU
167. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
168. Moisin Radu-Marin PNL DA
169. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
170. Molnar Ervin PNL DA
171. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
172. Morar Olivia-Diana PNL DA
173. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
174. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
175. Munteanu Remus PSD DA
176. Murariu Oana USR Abținere
177. Mușoiu Ștefan PSD DA
178. Nacov Gheorghe Minoritati DA
179. Nagy Szabolcs UDMR DA
180. Nagy Vasile AUR NU
181. Năcuță Sorin PNL DA
182. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
183. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
184. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
185. Neață Eugen PSD DA
186. Nechita Aurel PSD DA
187. Niță Nicu PSD DA
188. Orban Ludovic - NU
189. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
190. Paladi George-Adrian PSD DA
191. Pambuccian Varujan Minoritati DA
192. Paraschiv Rodica PSD DA
193. Pavelescu Nicolae PSD DA
194. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
195. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
196. Piper-Savu Florin PSD DA
197. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
198. Plăiașu Gabriel - NU
199. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
200. Pop Rareș Tudor USR DA
201. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
202. Popescu Dan-Cristian PSD DA
203. Popescu Pavel PNL DA
204. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
205. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
206. Presură Alexandra PSD DA
207. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
208. Prunean Alin-Costel - NU
209. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
210. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
211. Rizea Cristina Camelia - NU
212. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
213. Roman Nicolae - DA
214. Roșca Mircea PNL DA
215. Rujan Dumitru PNL DA
216. Salan Viorel PSD DA
217. Sandu Viorica PSD DA
218. Sas Lóránt-Zoltan - NU
219. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
220. Scripnic Lilian AUR NU
221. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
222. Seres Dénes UDMR DA
223. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
224. Simonis Alfred - Robert PSD DA
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Stancu Ionel Minoritati DA
227. Stancu Paul PSD DA
228. Stativă Irinel Ioan PSD DA
229. Stănescu Vetuța PNL DA
230. Stângă George-Cătălin PNL DA
231. Stoian Maria PNL DA
232. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
233. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
234. Stoica Diana USR Abținere
235. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
236. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
237. Szabó Ödön UDMR DA
238. Șandru Cosmin PNL DA
239. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
240. Șerban Gianina AUR NU
241. Șimon Gheorghe PSD DA
242. Șișcu George PNL DA
243. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
244. Șoldan Gheorghe PSD DA
245. Șoptică Costel PNL DA
246. Ștefan Ion - NU
247. Tanasă Dan AUR NU
248. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
249. Tătaru Nelu PNL DA
250. Teniță Dragoș-Cătălin USR Abținere
251. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
252. Terente Eugen USR Abținere
253. Thellmann Christine PNL DA
254. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
255. Tobă Francisc - NU
256. Toda Daniel-Liviu - NU
257. Toma Ilie PSD DA
258. Toma Vasilică PSD DA
259. Trăilă Cristina PNL DA
260. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
261. Tudorache Daniel PSD DA
262. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
263. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
264. Turcan Raluca PNL DA
265. Tușa Adriana Diana PSD DA
266. Tuță George-Cristian PNL DA
267. Țachianu Marian PSD DA
268. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
269. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
270. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
271. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
272. Vexler Silviu Minoritati DA
273. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
274. Vîlceanu Dan PNL DA
275. Volosatîi Boris AUR NU
276. Vulpescu Ioan PSD DA
277. Weber Mihai PSD DA
278. Zakarias Zoltán UDMR NU
279. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 12 august 2022, 15:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro