Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 15:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 15:10

Subiect vot: Vot final - PL-x 199/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 199/2022 pentru anularea unor obligații fiscale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:279 98 64 42 18 18 15 24
- voturi pentru (DA):266 98 64 42 18 18 15 11
- voturi împotrivă (NU):7 - - - - - - 7
- abțineri:6 - - - - - - 6
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apjok Norbert - DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad - DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru - NU
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bulai Oana-Gianina PSD DA
46. Burciu Cristina PNL DA
47. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda USR DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra - DA
52. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
54. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
55. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
56. Chelaru Mircia AUR DA
57. Chichirău Cosette-Paula USR DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor USR DA
62. Ciubuc Ciprian - Abținere
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
65. Cozma Adrian-Felician PNL DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Cristea Andi-Lucian PSD DA
68. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
69. Cristian Brian USR DA
70. Crîstici Ognean Minoritati DA
71. Crușoveanu Marian PNL DA
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Damian Romulus-Marius PSD DA
75. Dehelean Silviu USR DA
76. Dinu Cristina-Elena PSD DA
77. Drancă Andrei-Iulian USR DA
78. Drulă Cătălin USR DA
79. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
80. Dumitru Florian-Emil PNL DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Enachi Raisa AUR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
85. Fălcoi Nicu USR DA
86. Fechet Mircea PNL DA
87. Feodor Silviu Minoritati DA
88. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Daniel PSD DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Flucuș Dumitru AUR DA
94. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
95. Furtună Mirela PSD DA
96. Gál Károly UDMR DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
99. Georgescu Nicolae PSD DA
100. Gheba Daniel-Sorin USR DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghiu Bogdan PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
105. Giugea Nicolae - Abținere
106. Giurgiu Adrian USR DA
107. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
108. Gliga Dumitrița PSD DA
109. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
110. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
111. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
114. Gudu Michael PNL DA
115. Hajdu Gábor UDMR DA
116. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
117. Havârneanu Filip USR DA
118. Hărătău Elena PNL DA
119. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
120. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
121. Huțu Alexandra PSD DA
122. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
123. Iancu Marius-Ionel PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ichim Cristian-Paul - DA
126. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
127. Ilie Victor USR DA
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ion Stelian-Cristian USR DA
131. Ionescu George - NU
132. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
133. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
134. Kelemen Hunor UDMR DA
135. Kiss János PNL DA
136. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
137. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
138. Könczei Csaba UDMR DA
139. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
140. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
141. Lasca Mihai Ioan - Abținere
142. Lazăr Teodor USR DA
143. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
144. Longher Ghervazen Minoritati DA
145. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
146. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
147. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
148. Lupu Andrei-Răzvan - DA
149. Macovei Silviu Nicu PSD DA
150. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
151. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
152. Mang Ioan PSD DA
153. Manta Claudiu PSD DA
154. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
155. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
156. Mărculescu Dumitru PNL DA
157. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
158. Miftode Marius-Andrei USR DA
159. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Miklós Zoltán UDMR DA
162. Mina Marian PSD DA
163. Mircea Florin PSD DA
164. Miruță Radu-Dinel USR DA
165. Mitrea Dumitrina AUR DA
166. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
167. Moisin Radu-Marin PNL DA
168. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
169. Molnar Ervin PNL DA
170. Molnar Radu-Iulian USR DA
171. Morar Olivia-Diana PNL DA
172. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
173. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
174. Munteanu Remus PSD DA
175. Murariu Oana USR DA
176. Mușoiu Ștefan PSD DA
177. Nacov Gheorghe Minoritati DA
178. Nagy Szabolcs UDMR DA
179. Nagy Vasile AUR DA
180. Năcuță Sorin PNL DA
181. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
182. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
183. Neagu Denisa-Elena USR DA
184. Neață Eugen PSD DA
185. Nechita Aurel PSD DA
186. Niță Nicu PSD DA
187. Orban Ludovic - NU
188. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
189. Oteșanu Daniela PSD DA
190. Paladi George-Adrian PSD DA
191. Pambuccian Varujan Minoritati DA
192. Panait Radu USR DA
193. Paraschiv Rodica PSD DA
194. Pavelescu Nicolae PSD DA
195. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
196. Piper-Savu Florin PSD DA
197. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
198. Plăiașu Gabriel - NU
199. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
200. Pop Rareș Tudor USR DA
201. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
202. Popescu Dan-Cristian PSD DA
203. Popescu Pavel PNL DA
204. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
205. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
206. Presură Alexandra PSD DA
207. Prună Cristina-Mădălina USR DA
208. Prunean Alin-Costel - DA
209. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
210. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
211. Rizea Cristina Camelia - DA
212. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
213. Roman Nicolae - Abținere
214. Roșca Mircea PNL DA
215. Rujan Dumitru PNL DA
216. Salan Viorel PSD DA
217. Sandu Viorica PSD DA
218. Sas Lóránt-Zoltan - DA
219. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
220. Scripnic Lilian AUR DA
221. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
222. Seres Dénes UDMR DA
223. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
224. Simonis Alfred - Robert PSD DA
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Stancu Ionel Minoritati DA
227. Stancu Paul PSD DA
228. Stativă Irinel Ioan PSD DA
229. Stănescu Vetuța PNL DA
230. Stângă George-Cătălin PNL DA
231. Stoian Maria PNL DA
232. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
233. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
234. Stoica Diana USR DA
235. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
236. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
237. Szabó Ödön UDMR DA
238. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
239. Șerban Gianina AUR DA
240. Șimon Gheorghe PSD DA
241. Șișcu George PNL DA
242. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
243. Șoldan Gheorghe PSD DA
244. Șoptică Costel PNL DA
245. Ștefan Ion - NU
246. Tanasă Dan AUR DA
247. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
248. Tătaru Nelu PNL DA
249. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
250. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
251. Terente Eugen USR DA
252. Thellmann Christine PNL DA
253. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
254. Tobă Francisc - DA
255. Toda Daniel-Liviu - DA
256. Toma Ilie PSD DA
257. Trăilă Cristina PNL DA
258. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
259. Tudorache Daniel PSD DA
260. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
261. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
262. Turcan Raluca PNL DA
263. Tușa Adriana Diana PSD DA
264. Tuță George-Cristian PNL DA
265. Țachianu Marian PSD DA
266. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
267. Țoiu Oana-Silvia USR DA
268. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
269. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
270. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
271. Vexler Silviu Minoritati DA
272. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
273. Vîlceanu Dan PNL DA
274. Volosatîi Boris AUR DA
275. Vulpescu Ioan PSD DA
276. Weber Mihai PSD DA
277. Zakarias Zoltán UDMR DA
278. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 16 august 2022, 20:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro