Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 15:16 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 15:16

Subiect vot: Vot final - PL-x 350/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 350/2022 privind supravegherea prudențială a societăților de servicii de investiții financiare, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:281 99 68 40 18 18 14 24
- voturi pentru (DA):269 99 68 40 18 18 14 12
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - - - 2
- abțineri:10 - - - - - - 10
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apjok Norbert - DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad - DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bulai Oana-Gianina PSD DA
46. Burciu Cristina PNL DA
47. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda USR DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra - DA
52. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
54. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
55. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
56. Chelaru Mircia AUR DA
57. Chichirău Cosette-Paula USR DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor USR DA
62. Ciubuc Ciprian - DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
65. Constantin Daniel PNL DA
66. Cozma Adrian-Felician PNL DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Cristea Andi-Lucian PSD DA
69. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
70. Cristian Brian USR DA
71. Crîstici Ognean Minoritati DA
72. Crușoveanu Marian PNL DA
73. Csép Éva-Andrea UDMR DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Damian Romulus-Marius PSD DA
76. Dehelean Silviu USR DA
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Drancă Andrei-Iulian USR DA
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
81. Dumitru Florian-Emil PNL DA
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Enachi Raisa AUR DA
84. Farago Petru UDMR DA
85. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
86. Fălcoi Nicu USR DA
87. Fechet Mircea PNL DA
88. Feodor Silviu Minoritati DA
89. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
90. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Florea Oana-Consuela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Flucuș Dumitru AUR DA
95. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
96. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
97. Furtună Mirela PSD DA
98. Gál Károly UDMR DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gheba Daniel-Sorin USR DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
104. Gheorghiu Bogdan PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
107. Giugea Nicolae - Abținere
108. Giurgiu Adrian USR DA
109. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
110. Gliga Dumitrița PSD DA
111. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
112. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
113. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
115. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
116. Gudu Michael PNL DA
117. Hajdu Gábor UDMR DA
118. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
119. Havârneanu Filip USR DA
120. Hărătău Elena PNL DA
121. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
122. Horga Maria-Gabriela PNL DA
123. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
124. Huțu Alexandra PSD DA
125. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
126. Iancu Marius-Ionel PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ichim Cristian-Paul - DA
129. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
130. Ilie Victor USR DA
131. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ion Stelian-Cristian USR DA
134. Ionescu George - Abținere
135. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
136. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
137. Kelemen Hunor UDMR DA
138. Kiss János PNL DA
139. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
140. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
141. Könczei Csaba UDMR DA
142. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
143. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
144. Lasca Mihai Ioan - NU
145. Lazăr Ion-Marian USR DA
146. Lazăr Teodor USR DA
147. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
150. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
151. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
152. Lupu Andrei-Răzvan - DA
153. Macovei Silviu Nicu PSD DA
154. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
155. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
156. Mang Ioan PSD DA
157. Manta Claudiu PSD DA
158. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
159. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
160. Mărculescu Dumitru PNL DA
161. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
162. Miftode Marius-Andrei USR DA
163. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
164. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
165. Miklós Zoltán UDMR DA
166. Mina Marian PSD DA
167. Mircea Florin PSD DA
168. Miruță Radu-Dinel USR DA
169. Mitrea Dumitrina AUR DA
170. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
171. Moisin Radu-Marin PNL DA
172. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
173. Molnar Radu-Iulian USR DA
174. Morar Olivia-Diana PNL DA
175. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
176. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
177. Munteanu Remus PSD DA
178. Murariu Oana USR DA
179. Mușoiu Ștefan PSD DA
180. Nacov Gheorghe Minoritati DA
181. Nagy Szabolcs UDMR DA
182. Nagy Vasile AUR DA
183. Năcuță Sorin PNL DA
184. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
185. Neagu Denisa-Elena USR DA
186. Neață Eugen PSD DA
187. Nechita Aurel PSD DA
188. Niță Nicu PSD DA
189. Orban Ludovic - Abținere
190. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
191. Oteșanu Daniela PSD DA
192. Paladi George-Adrian PSD DA
193. Paraschiv Rodica PSD DA
194. Pavelescu Nicolae PSD DA
195. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
196. Piper-Savu Florin PSD DA
197. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
198. Plăiașu Gabriel - Abținere
199. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
200. Pop Rareș Tudor USR DA
201. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
202. Popescu Dan-Cristian PSD DA
203. Popescu Pavel PNL DA
204. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
205. Presură Alexandra PSD DA
206. Prună Cristina-Mădălina USR DA
207. Prunean Alin-Costel - DA
208. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
209. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
210. Rizea Cristina Camelia - DA
211. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
212. Roman Florin-Claudiu PNL DA
213. Roman Nicolae - Abținere
214. Roșca Mircea PNL DA
215. Rujan Dumitru PNL DA
216. Salan Viorel PSD DA
217. Sandu Viorica PSD DA
218. Sas Lóránt-Zoltan - DA
219. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
220. Scripnic Lilian AUR DA
221. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
222. Seres Dénes UDMR DA
223. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
224. Simonis Alfred - Robert PSD DA
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Stancu Ionel Minoritati DA
227. Stancu Paul PSD DA
228. Stativă Irinel Ioan PSD DA
229. Stănescu Vetuța PNL DA
230. Stângă George-Cătălin PNL DA
231. Stoian Maria PNL DA
232. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
233. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
234. Stoica Diana USR DA
235. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
236. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
237. Szabó Ödön UDMR DA
238. Șandru Cosmin PNL DA
239. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
240. Șerban Gianina AUR DA
241. Șimon Gheorghe PSD DA
242. Șișcu George PNL DA
243. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
244. Șoldan Gheorghe PSD DA
245. Șoptică Costel PNL DA
246. Ștefan Ion - NU
247. Tanasă Dan AUR DA
248. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
249. Tătaru Nelu PNL DA
250. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
251. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
252. Terente Eugen USR DA
253. Thellmann Christine PNL DA
254. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
255. Tobă Francisc - DA
256. Toda Daniel-Liviu - DA
257. Toma Ilie PSD DA
258. Toma Vasilică PSD DA
259. Trăilă Cristina PNL DA
260. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
261. Tudorache Daniel PSD DA
262. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
263. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
264. Turcan Raluca PNL DA
265. Tușa Adriana Diana PSD DA
266. Tuță George-Cristian PNL DA
267. Țachianu Marian PSD DA
268. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
269. Țoiu Oana-Silvia USR DA
270. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
271. Varga Glad-Aurel PNL DA
272. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
273. Vexler Silviu Minoritati DA
274. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
275. Vîlceanu Dan PNL DA
276. Volosatîi Boris AUR DA
277. Vulpescu Ioan PSD DA
278. Weber Mihai PSD DA
279. Zakarias Zoltán UDMR DA
280. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
281. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 12 august 2022, 15:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro