Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 15:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 15:17

Subiect vot: Vot final - PL-x 280/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 280/2022 pentru modificarea Legii nr.56/1997 pentru aplicarea prevederilor Convenției privind interzicerea dezvoltării, producerii, stocării și folosirii armelor chimice și distrugerea acestora
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:280 100 66 41 18 18 15 22
- voturi pentru (DA):277 100 66 41 18 18 15 19
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apjok Norbert - DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad - DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru - DA
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bulai Oana-Gianina PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda USR DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Calotă Florică Ică PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra - DA
51. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chelaru Mircia AUR DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chirilă Virgil Alin PSD DA
58. Ciofu Cătălina PNL DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciornei Radu Tudor USR DA
61. Ciubuc Ciprian - DA
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
64. Constantin Daniel PNL DA
65. Cozma Adrian-Felician PNL DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Cristea Andi-Lucian PSD DA
68. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
69. Cristian Brian USR DA
70. Crîstici Ognean Minoritati DA
71. Crușoveanu Marian PNL DA
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Damian Romulus-Marius PSD DA
75. Dehelean Silviu USR DA
76. Dinu Cristina-Elena PSD DA
77. Drancă Andrei-Iulian USR DA
78. Drulă Cătălin USR DA
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
81. Dumitru Florian-Emil PNL DA
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Enachi Raisa AUR DA
84. Farago Petru UDMR DA
85. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
86. Fălcoi Nicu USR DA
87. Fechet Mircea PNL DA
88. Feodor Silviu Minoritati DA
89. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
90. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Florea Oana-Consuela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Flucuș Dumitru AUR DA
95. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
96. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
97. Furtună Mirela PSD DA
98. Gál Károly UDMR DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
101. Gheba Daniel-Sorin USR DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghiu Bogdan PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
106. Giugea Nicolae - Abținere
107. Giurgiu Adrian USR DA
108. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
109. Gliga Dumitrița PSD DA
110. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
111. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
112. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Grosaru Andi-Gabriel - DA
115. Gudu Michael PNL DA
116. Hajdu Gábor UDMR DA
117. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
118. Havârneanu Filip USR DA
119. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
120. Horga Maria-Gabriela PNL DA
121. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
122. Huțu Alexandra PSD DA
123. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
124. Iancu Marius-Ionel PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ichim Cristian-Paul - DA
127. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
128. Ilie Victor USR DA
129. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ion Stelian-Cristian USR DA
132. Ionescu George - DA
133. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
134. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
135. Kelemen Hunor UDMR DA
136. Kiss János PNL DA
137. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
138. Könczei Csaba UDMR DA
139. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
140. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
141. Lazăr Ion-Marian USR DA
142. Lazăr Teodor USR DA
143. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
144. Longher Ghervazen Minoritati DA
145. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
146. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
147. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
148. Lupu Andrei-Răzvan - DA
149. Macovei Silviu Nicu PSD DA
150. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
151. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
152. Mang Ioan PSD DA
153. Manta Claudiu PSD DA
154. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
155. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
156. Mărculescu Dumitru PNL DA
157. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
158. Miftode Marius-Andrei USR DA
159. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Miklós Zoltán UDMR DA
162. Mina Marian PSD DA
163. Mircea Florin PSD DA
164. Miruță Radu-Dinel USR DA
165. Mitrea Dumitrina AUR DA
166. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
167. Moisin Radu-Marin PNL DA
168. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
169. Molnar Ervin PNL DA
170. Molnar Radu-Iulian USR DA
171. Morar Olivia-Diana PNL DA
172. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
173. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
174. Munteanu Remus PSD DA
175. Murariu Oana USR DA
176. Mușoiu Ștefan PSD DA
177. Nacov Gheorghe Minoritati DA
178. Nagy Szabolcs UDMR DA
179. Nagy Vasile AUR DA
180. Năcuță Sorin PNL DA
181. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
182. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
183. Neagu Denisa-Elena USR DA
184. Neață Eugen PSD DA
185. Nechita Aurel PSD DA
186. Niță Nicu PSD DA
187. Orban Ludovic - DA
188. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
189. Oteșanu Daniela PSD DA
190. Paladi George-Adrian PSD DA
191. Pambuccian Varujan Minoritati DA
192. Paraschiv Rodica PSD DA
193. Pavelescu Nicolae PSD DA
194. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
195. Piper-Savu Florin PSD DA
196. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
197. Plăiașu Gabriel - DA
198. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
199. Pop Rareș Tudor USR DA
200. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
201. Popescu Dan-Cristian PSD DA
202. Popescu Pavel PNL DA
203. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
204. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
205. Presură Alexandra PSD DA
206. Prună Cristina-Mădălina USR DA
207. Prunean Alin-Costel - DA
208. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
209. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
210. Rizea Cristina Camelia - DA
211. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
212. Roman Nicolae - Abținere
213. Roșca Mircea PNL DA
214. Rujan Dumitru PNL DA
215. Salan Viorel PSD DA
216. Sandu Viorica PSD DA
217. Sas Lóránt-Zoltan - DA
218. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
219. Scripnic Lilian AUR DA
220. Seres Dénes UDMR DA
221. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
222. Simonis Alfred - Robert PSD DA
223. Solomon Adrian PSD DA
224. Stancu Ionel Minoritati DA
225. Stancu Paul PSD DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Vetuța PNL DA
228. Stângă George-Cătălin PNL DA
229. Stoian Maria PNL DA
230. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
231. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
232. Stoica Diana USR DA
233. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
234. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
235. Szabó Ödön UDMR DA
236. Șandru Cosmin PNL DA
237. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
238. Șerban Gianina AUR DA
239. Șimon Gheorghe PSD DA
240. Șișcu George PNL DA
241. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
242. Șoldan Gheorghe PSD DA
243. Șoptică Costel PNL DA
244. Ștefan Ion - Abținere
245. Tanasă Dan AUR DA
246. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
247. Tătaru Nelu PNL DA
248. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
249. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
250. Terente Eugen USR DA
251. Thellmann Christine PNL DA
252. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
253. Tobă Francisc - DA
254. Toda Daniel-Liviu - DA
255. Toma Ilie PSD DA
256. Toma Vasilică PSD DA
257. Trăilă Cristina PNL DA
258. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
259. Tudorache Daniel PSD DA
260. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
261. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
262. Turcan Raluca PNL DA
263. Tușa Adriana Diana PSD DA
264. Tuță George-Cristian PNL DA
265. Țachianu Marian PSD DA
266. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
267. Țoiu Oana-Silvia USR DA
268. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
269. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
270. Varga Glad-Aurel PNL DA
271. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
272. Vexler Silviu Minoritati DA
273. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
274. Vîlceanu Dan PNL DA
275. Volosatîi Boris AUR DA
276. Vulpescu Ioan PSD DA
277. Weber Mihai PSD DA
278. Zakarias Zoltán UDMR DA
279. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 12 august 2022, 16:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro