Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 15:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 15:19

Subiect vot: Vot final - PL-x 149/2019 - Vot final adoptare
Adoptare PL 149/2019 pentru modificarea și completarea Legii fondului funciar nr. 18/1991 și de completare a Legii nr. 50/1991 privind autorizarea executării lucrărilor de construcții
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:278 99 62 44 17 18 14 24
- voturi pentru (DA):266 99 62 44 17 18 14 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:12 - - - - - - 12
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apjok Norbert - DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad - DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra - DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chirilă Virgil Alin PSD DA
57. Ciofu Cătălina PNL DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciornei Radu Tudor USR DA
60. Ciubuc Ciprian - DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
63. Constantin Daniel PNL DA
64. Cozma Adrian-Felician PNL DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Cristea Andi-Lucian PSD DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
68. Cristian Brian USR DA
69. Crîstici Ognean Minoritati DA
70. Crușoveanu Marian PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Damian Romulus-Marius PSD DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Drancă Andrei-Iulian USR DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
80. Dumitru Florian-Emil PNL DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Enachi Raisa AUR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
85. Fălcoi Nicu USR DA
86. Fechet Mircea PNL DA
87. Feodor Silviu Minoritati DA
88. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Daniel PSD DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Flucuș Dumitru AUR DA
94. Furtună Mirela PSD DA
95. Gál Károly UDMR DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
98. Georgescu Nicolae PSD DA
99. Gheba Daniel-Sorin USR DA
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
103. Giugea Nicolae - Abținere
104. Giurgiu Adrian USR DA
105. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
106. Gliga Dumitrița PSD DA
107. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
108. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
109. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
112. Gudu Michael PNL DA
113. Hajdu Gábor UDMR DA
114. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
115. Havârneanu Filip USR DA
116. Hărătău Elena PNL DA
117. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
118. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
119. Huțu Alexandra PSD DA
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
121. Iancu Marius-Ionel PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ichim Cristian-Paul - DA
124. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
125. Ilie Victor USR DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ion Stelian-Cristian USR DA
128. Ionescu George - Abținere
129. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
130. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
131. Kelemen Hunor UDMR DA
132. Kiss János PNL DA
133. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
134. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
135. Könczei Csaba UDMR DA
136. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
137. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
138. Lasca Mihai Ioan - Abținere
139. Lazăr Ion-Marian USR DA
140. Lazăr Teodor USR DA
141. Longher Ghervazen Minoritati DA
142. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
143. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
144. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
145. Lupu Andrei-Răzvan - DA
146. Macovei Silviu Nicu PSD DA
147. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
148. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
149. Mang Ioan PSD DA
150. Manta Claudiu PSD DA
151. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
152. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
153. Mărculescu Dumitru PNL DA
154. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
155. Miftode Marius-Andrei USR DA
156. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Miklós Zoltán UDMR DA
159. Mina Marian PSD DA
160. Mircea Florin PSD DA
161. Miruță Radu-Dinel USR DA
162. Mitrea Dumitrina AUR DA
163. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
164. Moisin Radu-Marin PNL DA
165. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
166. Molnar Ervin PNL DA
167. Molnar Radu-Iulian USR DA
168. Morar Olivia-Diana PNL DA
169. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
170. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
171. Munteanu Remus PSD DA
172. Murariu Oana USR DA
173. Mușoiu Ștefan PSD DA
174. Nacov Gheorghe Minoritati DA
175. Nagy Szabolcs UDMR DA
176. Nagy Vasile AUR DA
177. Năcuță Sorin PNL DA
178. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
179. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
180. Neagu Denisa-Elena USR DA
181. Neață Eugen PSD DA
182. Nechita Aurel PSD DA
183. Niță Nicu PSD DA
184. Orban Ludovic - Abținere
185. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
186. Oteșanu Daniela PSD DA
187. Paladi George-Adrian PSD DA
188. Panait Radu USR DA
189. Paraschiv Rodica PSD DA
190. Pavelescu Nicolae PSD DA
191. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
192. Piper-Savu Florin PSD DA
193. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
194. Plăiașu Gabriel - Abținere
195. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
196. Pop Rareș Tudor USR DA
197. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
198. Popescu Dan-Cristian PSD DA
199. Popescu Pavel PNL DA
200. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
201. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
202. Presură Alexandra PSD DA
203. Prună Cristina-Mădălina USR DA
204. Prunean Alin-Costel - DA
205. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
206. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
207. Rizea Cristina Camelia - DA
208. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
209. Roman Nicolae - Abținere
210. Rujan Dumitru PNL DA
211. Salan Viorel PSD DA
212. Sandu Viorica PSD DA
213. Sas Lóránt-Zoltan - DA
214. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
215. Scripnic Lilian AUR DA
216. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
219. Simonis Alfred - Robert PSD DA
220. Solomon Adrian PSD DA
221. Stancu Ionel Minoritati DA
222. Stancu Paul PSD DA
223. Stativă Irinel Ioan PSD DA
224. Stănescu Vetuța PNL DA
225. Stângă George-Cătălin PNL DA
226. Stoian Maria PNL DA
227. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
228. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
229. Stoica Diana USR DA
230. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
231. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șandru Cosmin PNL DA
234. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
235. Șerban Gianina AUR DA
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șișcu George PNL DA
238. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
239. Șoldan Gheorghe PSD DA
240. Șoptică Costel PNL DA
241. Ștefan Ion - Abținere
242. Tanasă Dan AUR DA
243. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
244. Tătaru Nelu PNL DA
245. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
246. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
247. Terente Eugen USR DA
248. Thellmann Christine PNL DA
249. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
250. Tobă Francisc - DA
251. Toda Daniel-Liviu - DA
252. Todosiu Beniamin USR DA
253. Toma Ilie PSD DA
254. Toma Vasilică PSD DA
255. Trăilă Cristina PNL DA
256. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
257. Tudorache Daniel PSD DA
258. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
259. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
260. Turcan Raluca PNL DA
261. Tușa Adriana Diana PSD DA
262. Tuță George-Cristian PNL DA
263. Țachianu Marian PSD DA
264. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
265. Țoiu Oana-Silvia USR DA
266. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
267. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
268. Varga Glad-Aurel PNL DA
269. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
270. Vexler Silviu Minoritati DA
271. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
272. Vîlceanu Dan PNL DA
273. Volosatîi Boris AUR DA
274. Vulpescu Ioan PSD DA
275. Weber Mihai PSD DA
276. Zakarias Zoltán UDMR DA
277. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 16 august 2022, 19:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro