Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 15:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 15:27

Subiect vot: Vot final - PL-x 474/2021 - Vot final adoptare
Adoptare PL 474/2021 acvaculturii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:281 100 70 40 18 18 14 21
- voturi pentru (DA):196 100 70 - - 1 14 11
- voturi împotrivă (NU):67 - - 40 18 - - 9
- abțineri:18 - - - - 17 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR NU
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR NU
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Bende Sándor UDMR Abținere
28. Benedek Zacharie UDMR Abținere
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR NU
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - DA
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR NU
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR NU
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda USR NU
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Calotă Florică Ică PNL DA
48. Cambera Oana-Alexandra - NU
49. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
51. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
52. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
53. Chelaru Mircia AUR NU
54. Chichirău Cosette-Paula USR NU
55. Chirilă Virgil Alin PSD DA
56. Ciofu Cătălina PNL DA
57. Ciornei Radu Tudor USR NU
58. Ciubuc Ciprian - DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
61. Constantin Daniel PNL DA
62. Cozma Adrian-Felician PNL DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristea Andi-Lucian PSD DA
65. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
66. Cristian Brian USR NU
67. Crîstici Ognean Minoritati DA
68. Crușoveanu Marian PNL DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Damian Romulus-Marius PSD DA
72. Dehelean Silviu USR NU
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Drancă Andrei-Iulian USR NU
75. Drulă Cătălin USR NU
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
78. Dumitru Florian-Emil PNL DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Enachi Raisa AUR NU
81. Farago Petru UDMR Abținere
82. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
83. Fălcoi Nicu USR NU
84. Fechet Mircea PNL DA
85. Feodor Silviu Minoritati DA
86. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
87. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
88. Florea Daniel PSD DA
89. Florea Oana-Consuela PSD DA
90. Floroiu Ionel PSD DA
91. Flucuș Dumitru AUR NU
92. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
93. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
94. Furtună Mirela PSD DA
95. Gál Károly UDMR Abținere
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
98. Georgescu Nicolae PSD DA
99. Gheba Daniel-Sorin USR NU
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
101. Gheorghiu Bogdan PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
104. Giugea Nicolae - Abținere
105. Giurgiu Adrian USR NU
106. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
107. Gliga Dumitrița PSD DA
108. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
109. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
110. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
111. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
112. Grosaru Andi-Gabriel - DA
113. Gudu Michael PNL DA
114. Hajdu Gábor UDMR Abținere
115. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
116. Havârneanu Filip USR NU
117. Hărătău Elena PNL DA
118. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
119. Horga Maria-Gabriela PNL DA
120. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
121. Huțu Alexandra PSD DA
122. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
123. Iancu Marius-Ionel PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ichim Cristian-Paul - NU
126. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
127. Ilie Victor USR NU
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ion Stelian-Cristian USR NU
131. Ionescu George - DA
132. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
133. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
134. Kelemen Hunor UDMR Abținere
135. Kiss János PNL DA
136. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR Abținere
137. Könczei Csaba UDMR Abținere
138. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
139. Ladányi László-Zsolt UDMR Abținere
140. Lasca Mihai Ioan - NU
141. Lazăr Ion-Marian USR NU
142. Lazăr Teodor USR NU
143. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
144. Longher Ghervazen Minoritati DA
145. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
146. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
147. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
148. Lupu Andrei-Răzvan - NU
149. Macovei Silviu Nicu PSD DA
150. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
151. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
152. Mang Ioan PSD DA
153. Manta Claudiu PSD DA
154. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
155. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
156. Mărculescu Dumitru PNL DA
157. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
158. Miftode Marius-Andrei USR NU
159. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Miklós Zoltán UDMR Abținere
162. Mina Marian PSD DA
163. Mircea Florin PSD DA
164. Miruță Radu-Dinel USR NU
165. Mitrea Dumitrina AUR NU
166. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
167. Moisin Radu-Marin PNL DA
168. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
169. Molnar Ervin PNL DA
170. Molnar Radu-Iulian USR NU
171. Morar Olivia-Diana PNL DA
172. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
173. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
174. Munteanu Remus PSD DA
175. Murariu Oana USR NU
176. Mușoiu Ștefan PSD DA
177. Nacov Gheorghe Minoritati DA
178. Nagy Szabolcs UDMR Abținere
179. Nagy Vasile AUR NU
180. Năcuță Sorin PNL DA
181. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
182. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
183. Neagu Denisa-Elena USR NU
184. Neață Eugen PSD DA
185. Nechita Aurel PSD DA
186. Niță Nicu PSD DA
187. Orban Ludovic - DA
188. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
189. Oteșanu Daniela PSD DA
190. Paladi George-Adrian PSD DA
191. Paraschiv Rodica PSD DA
192. Pavelescu Nicolae PSD DA
193. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
194. Piper-Savu Florin PSD DA
195. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
196. Plăiașu Gabriel - DA
197. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
198. Pop Rareș Tudor USR NU
199. Popa Alexandru PNL DA
200. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
201. Popescu Dan-Cristian PSD DA
202. Popescu Pavel PNL DA
203. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
204. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
205. Presură Alexandra PSD DA
206. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
207. Prunean Alin-Costel - NU
208. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
209. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
210. Rizea Cristina Camelia - NU
211. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
212. Roman Florin-Claudiu PNL DA
213. Roman Nicolae - DA
214. Roșca Mircea PNL DA
215. Rujan Dumitru PNL DA
216. Salan Viorel PSD DA
217. Sandu Viorica PSD DA
218. Sas Lóránt-Zoltan - NU
219. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
220. Scripnic Lilian AUR NU
221. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
222. Seres Dénes UDMR Abținere
223. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
224. Simonis Alfred - Robert PSD DA
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Stancu Ionel Minoritati DA
227. Stancu Paul PSD DA
228. Stativă Irinel Ioan PSD DA
229. Stănescu Vetuța PNL DA
230. Stângă George-Cătălin PNL DA
231. Stoian Maria PNL DA
232. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
233. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
234. Stoica Diana USR NU
235. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
236. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
237. Szabó Ödön UDMR Abținere
238. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
239. Șerban Gianina AUR NU
240. Șimon Gheorghe PSD DA
241. Șișcu George PNL DA
242. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
243. Șoldan Gheorghe PSD DA
244. Șoptică Costel PNL DA
245. Ștefan Ion - DA
246. Tanasă Dan AUR NU
247. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
248. Tătaru Nelu PNL DA
249. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
250. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
251. Terente Eugen USR NU
252. Thellmann Christine PNL DA
253. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
254. Tobă Francisc - NU
255. Toda Daniel-Liviu - NU
256. Todosiu Beniamin USR NU
257. Toma Ilie PSD DA
258. Toma Vasilică PSD DA
259. Trăilă Cristina PNL DA
260. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
261. Tudorache Daniel PSD DA
262. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
263. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
264. Turcan Raluca PNL DA
265. Tușa Adriana Diana PSD DA
266. Tuță George-Cristian PNL DA
267. Țachianu Marian PSD DA
268. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
269. Țoiu Oana-Silvia USR NU
270. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
271. Varga Glad-Aurel PNL DA
272. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
273. Vexler Silviu Minoritati DA
274. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
275. Vîlceanu Dan PNL DA
276. Volosatîi Boris AUR NU
277. Vulpescu Ioan PSD DA
278. Weber Mihai PSD DA
279. Zakarias Zoltán UDMR Abținere
280. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
281. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 20 august 2022, 0:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro