Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.06.2022 > 15:32 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 iunie 2022, ora 15:32

Subiect vot: Vot final - PL-x 353/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 353/2022 privind valorificarea adaptată a unor măsuri dovedite benefice pentru instituțiile din domeniul justiției instituite pe perioada stării de alertă declarate în vederea prevenirii și combaterii efectelor pandemiei de COVID-19
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:280 99 67 43 18 18 14 21
- voturi pentru (DA):277 99 67 43 18 18 14 18
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apjok Norbert - DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad - DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bola Bogdan-Alexandru - DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra - DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chelaru Mircia AUR DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chirilă Virgil Alin PSD DA
57. Ciofu Cătălina PNL DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciornei Radu Tudor USR DA
60. Ciubuc Ciprian - DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
63. Constantin Daniel PNL DA
64. Cozma Adrian-Felician PNL DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Cristea Andi-Lucian PSD DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
68. Cristian Brian USR DA
69. Crîstici Ognean Minoritati DA
70. Crușoveanu Marian PNL DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Damian Romulus-Marius PSD DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Drancă Andrei-Iulian USR DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dumitru Florian-Emil PNL DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Enachi Raisa AUR DA
82. Farago Petru UDMR DA
83. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
84. Fălcoi Nicu USR DA
85. Fechet Mircea PNL DA
86. Feodor Silviu Minoritati DA
87. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
88. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
89. Florea Daniel PSD DA
90. Florea Oana-Consuela PSD DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Flucuș Dumitru AUR DA
93. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
94. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
95. Furtună Mirela PSD DA
96. Gál Károly UDMR DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
99. Georgescu Nicolae PSD DA
100. Gheba Daniel-Sorin USR DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghiu Bogdan PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
105. Giugea Nicolae - Abținere
106. Giurgiu Adrian USR DA
107. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
108. Gliga Dumitrița PSD DA
109. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
110. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
111. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Grosaru Andi-Gabriel - NU
114. Gudu Michael PNL DA
115. Hajdu Gábor UDMR DA
116. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
117. Havârneanu Filip USR DA
118. Hărătău Elena PNL DA
119. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
120. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
121. Huțu Alexandra PSD DA
122. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
123. Iancu Marius-Ionel PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ichim Cristian-Paul - DA
126. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
127. Ilie Victor USR DA
128. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ion Stelian-Cristian USR DA
131. Ionescu George - DA
132. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
133. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
134. Kelemen Hunor UDMR DA
135. Kiss János PNL DA
136. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
137. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
138. Könczei Csaba UDMR DA
139. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
140. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
141. Lazăr Ion-Marian USR DA
142. Lazăr Teodor USR DA
143. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
144. Longher Ghervazen Minoritati DA
145. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
146. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
147. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
148. Macovei Silviu Nicu PSD DA
149. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
150. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
151. Mang Ioan PSD DA
152. Manta Claudiu PSD DA
153. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
154. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
155. Mărculescu Dumitru PNL DA
156. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
157. Miftode Marius-Andrei USR DA
158. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Miklós Zoltán UDMR DA
161. Mina Marian PSD DA
162. Mircea Florin PSD DA
163. Miruță Radu-Dinel USR DA
164. Mitrea Dumitrina AUR DA
165. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
166. Moisin Radu-Marin PNL DA
167. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
168. Molnar Ervin PNL DA
169. Molnar Radu-Iulian USR DA
170. Morar Olivia-Diana PNL DA
171. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
172. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
173. Munteanu Remus PSD DA
174. Murariu Oana USR DA
175. Mușoiu Ștefan PSD DA
176. Nacov Gheorghe Minoritati DA
177. Nagy Szabolcs UDMR DA
178. Nagy Vasile AUR DA
179. Năcuță Sorin PNL DA
180. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
181. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
182. Neagu Denisa-Elena USR DA
183. Neață Eugen PSD DA
184. Nechita Aurel PSD DA
185. Niță Nicu PSD DA
186. Orban Ludovic - DA
187. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
188. Oteșanu Daniela PSD DA
189. Paraschiv Rodica PSD DA
190. Pavelescu Nicolae PSD DA
191. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
192. Piper-Savu Florin PSD DA
193. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
194. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
195. Pop Rareș Tudor USR DA
196. Popa Alexandru PNL DA
197. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
198. Popescu Dan-Cristian PSD DA
199. Popescu Pavel PNL DA
200. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
201. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
202. Presură Alexandra PSD DA
203. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
204. Prună Cristina-Mădălina USR DA
205. Prunean Alin-Costel - DA
206. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
207. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
208. Rizea Cristina Camelia - DA
209. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
210. Roman Florin-Claudiu PNL DA
211. Roman Nicolae - Abținere
212. Rujan Dumitru PNL DA
213. Salan Viorel PSD DA
214. Sandu Viorica PSD DA
215. Sas Lóránt-Zoltan - DA
216. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
217. Scripnic Lilian AUR DA
218. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
221. Simonis Alfred - Robert PSD DA
222. Solomon Adrian PSD DA
223. Stancu Ionel Minoritati DA
224. Stancu Paul PSD DA
225. Stativă Irinel Ioan PSD DA
226. Stănescu Vetuța PNL DA
227. Stângă George-Cătălin PNL DA
228. Stoian Maria PNL DA
229. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
230. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
231. Stoica Diana USR DA
232. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șandru Cosmin PNL DA
236. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
237. Șerban Gianina AUR DA
238. Șimon Gheorghe PSD DA
239. Șișcu George PNL DA
240. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
241. Șoldan Gheorghe PSD DA
242. Șoptică Costel PNL DA
243. Ștefan Ion - DA
244. Tanasă Dan AUR DA
245. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
246. Tătaru Nelu PNL DA
247. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
248. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
249. Terente Eugen USR DA
250. Thellmann Christine PNL DA
251. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
252. Tobă Francisc - DA
253. Toda Daniel-Liviu - DA
254. Todosiu Beniamin USR DA
255. Toma Ilie PSD DA
256. Toma Vasilică PSD DA
257. Trăilă Cristina PNL DA
258. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
259. Tudorache Daniel PSD DA
260. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
261. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
262. Turcan Raluca PNL DA
263. Tușa Adriana Diana PSD DA
264. Tuță George-Cristian PNL DA
265. Țachianu Marian PSD DA
266. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
267. Țoiu Oana-Silvia USR DA
268. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
269. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
270. Varga Glad-Aurel PNL DA
271. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
272. Vexler Silviu Minoritati DA
273. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
274. Vîlceanu Dan PNL DA
275. Volosatîi Boris AUR DA
276. Vulpescu Ioan PSD DA
277. Weber Mihai PSD DA
278. Zakarias Zoltán UDMR DA
279. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 19 august 2022, 23:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro