Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.07.2022 > 10:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 iulie 2022, ora 10:09

Subiect vot: Verificare prezenta
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:224 88 49 32 14 12 12 17
- voturi pentru (DA):195 75 48 31 9 12 10 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:3 1 - - 1 - - 1
- nu au votat:26 12 1 1 4 - 2 6

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Aelenei Dănuț - DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - -
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Axinia Adrian-George AUR -
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR -
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barbu Costel PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad - DA
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL -
30. Bola Bogdan-Alexandru - DA
31. Bota Călin-Ioan PNL DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD -
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bulai Oana-Gianina PSD DA
39. Buzoianu Diana-Anda USR DA
40. Calotă Florică Ică PNL DA
41. Cambera Oana-Alexandra - DA
42. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
43. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
44. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
45. Chelaru Mircia AUR -
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
47. Chira Claudiu-Martin - -
48. Chirilă Virgil Alin PSD DA
49. Ciofu Cătălina PNL DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD -
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Coarnă Dumitru - -
53. Constantin Daniel PNL DA
54. Cozma Adrian-Felician PNL DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Cristea Andi-Lucian PSD DA
57. Cristescu Radu-Mihai PSD -
58. Cristian Brian USR DA
59. Crîstici Ognean Minoritati DA
60. Crușoveanu Marian PNL DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Damian Romulus-Marius PSD DA
63. Dămureanu Ringo AUR Abținere
64. Dehelean Silviu USR DA
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Drulă Cătălin USR DA
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
69. Dunava Costel Neculai PSD -
70. Enachi Raisa AUR -
71. Fădor Angelica PNL DA
72. Fălcoi Nicu USR DA
73. Fechet Mircea PNL DA
74. Feodor Silviu Minoritati DA
75. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
76. Florea Daniel PSD DA
77. Florea Oana-Consuela PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD -
79. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
80. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gheba Daniel-Sorin USR DA
86. Ghiță Daniel-Florin PSD -
87. Giugea Nicolae - Abținere
88. Giurgiu Adrian USR DA
89. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
90. Gliga Dumitrița PSD DA
91. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
92. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
93. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
94. Grosaru Andi-Gabriel - -
95. Hajdu Gábor UDMR DA
96. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
97. Hărătău Elena PNL DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Horga Maria-Gabriela PNL DA
100. Huțu Alexandra PSD DA
101. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Ichim Cristian-Paul - DA
104. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
105. Ilie Victor USR DA
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Intotero Natalia-Elena PSD DA
108. Ionescu George - DA
109. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
110. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
111. Kelemen Attila UDMR DA
112. Kelemen Hunor UDMR DA
113. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
114. Könczei Csaba UDMR DA
115. Lazăr Ion-Marian USR DA
116. Lazăr Teodor USR DA
117. Longher Ghervazen Minoritati DA
118. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
119. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
120. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
121. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati -
122. Mang Ioan PSD DA
123. Manta Claudiu PSD DA
124. Marin Laurențiu-Daniel PSD -
125. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
126. Mărculescu Dumitru PNL DA
127. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
128. Miftode Marius-Andrei USR DA
129. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
130. Miklós Zoltán UDMR DA
131. Mina Marian PSD DA
132. Mircea Florin PSD -
133. Miruță Radu-Dinel USR DA
134. Mitrea Dumitrina AUR DA
135. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
136. Molnar Radu-Iulian USR DA
137. Morar Olivia-Diana PNL DA
138. Munteanu Remus PSD DA
139. Murariu Oana USR DA
140. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
141. Mușoiu Ștefan PSD DA
142. Nagy Szabolcs UDMR DA
143. Năcuță Sorin PNL DA
144. Neaga Florian-Claudiu PSD -
145. Neagu Denisa-Elena USR DA
146. Neață Eugen PSD DA
147. Niță Nicu PSD DA
148. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
149. Oteșanu Daniela PSD -
150. Özmen Oana-Marciana PNL DA
151. Paladi George-Adrian PSD DA
152. Pambuccian Varujan Minoritati DA
153. Panait Radu USR DA
154. Paraschiv Rodica PSD DA
155. Păunescu Silviu-Titus AUR -
156. Pecingină Gheorghe PNL DA
157. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
158. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
159. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
160. Polak Tudor PNL DA
161. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
162. Popa Radu Mihai PSD Abținere
163. Popescu Dan-Cristian PSD DA
164. Popescu Pavel PNL DA
165. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
166. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
167. Popica Eduard-Andrei PSD DA
168. Predescu Ana-Loredana PSD DA
169. Presură Alexandra PSD -
170. Prună Cristina-Mădălina USR DA
171. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
172. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
173. Rizea Cristina Camelia - DA
174. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
175. Salan Viorel PSD DA
176. Sandu Viorica PSD -
177. Sas Lóránt-Zoltan - DA
178. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
179. Seres Dénes UDMR DA
180. Simion George-Nicolae AUR DA
181. Simonis Alfred - Robert PSD DA
182. Stancu Ionel Minoritati DA
183. Stănescu Vetuța PNL DA
184. Stângă George-Cătălin PNL DA
185. Stoian Maria PNL DA
186. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
187. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
188. Stoica Diana USR DA
189. Stoica Elena PSD DA
190. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
191. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
192. Szabó Ödön UDMR DA
193. Șandru Cosmin PNL DA
194. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
195. Șerban Gianina AUR DA
196. Șimon Gheorghe PSD DA
197. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
198. Șoldan Gheorghe PSD DA
199. Șoptică Costel PNL DA
200. Șovăială Constantin - DA
201. Tănase Antonel - DA
202. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
203. Tătaru Nelu PNL DA
204. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
205. Thellmann Christine PNL DA
206. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
207. Tobă Francisc - -
208. Toda Daniel-Liviu - -
209. Toma Ilie PSD DA
210. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
211. Turcan Raluca PNL DA
212. Tușa Adriana Diana PSD DA
213. Tuță George-Cristian PNL DA
214. Țachianu Marian PSD DA
215. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
216. Țoiu Oana-Silvia USR DA
217. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
218. Varga Glad-Aurel PNL DA
219. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
220. Vulpescu Ioan PSD DA
221. Weber Mihai PSD DA
222. Wiener Adrian USR DA
223. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
224. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 25 septembrie 2022, 17:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro