Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.07.2022 > 09:37 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 iulie 2022, ora 09:37

Subiect vot: Programul de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:203 85 40 26 14 10 11 17
- voturi pentru (DA):201 85 40 26 13 10 11 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - - - 1 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Aelenei Dănuț - DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Axinia Adrian-George AUR DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Badiu Georgel AUR DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Barbu Costel PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad - DA
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bola Bogdan-Alexandru - DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Iulian USR DA
36. Bulai Oana-Gianina PSD DA
37. Cambera Oana-Alexandra - DA
38. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
39. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
40. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
41. Chelaru Mircia AUR DA
42. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR DA
44. Chira Claudiu-Martin - DA
45. Chirilă Virgil Alin PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Coarnă Dumitru - DA
49. Constantin Daniel PNL DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Cristea Andi-Lucian PSD DA
52. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
53. Cristian Brian USR DA
54. Crușoveanu Marian PNL DA
55. Dămureanu Ringo AUR Abținere
56. Dinu Cristina-Elena PSD DA
57. Drulă Cătălin USR DA
58. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
59. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
60. Dumitru Florian-Emil PNL DA
61. Dunava Costel Neculai PSD DA
62. Enachi Raisa AUR DA
63. Fădor Angelica PNL DA
64. Fălcoi Nicu USR DA
65. Fechet Mircea PNL DA
66. Feodor Silviu Minoritati DA
67. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
68. Florea Daniel PSD DA
69. Florea Oana-Consuela PSD DA
70. Floroiu Ionel PSD DA
71. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
72. Furtună Mirela PSD DA
73. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
74. Georgescu Nicolae PSD DA
75. Gheba Daniel-Sorin USR DA
76. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
77. Giugea Nicolae - Abținere
78. Giurgiu Adrian USR DA
79. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
80. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
81. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
82. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
83. Grosaru Andi-Gabriel - DA
84. Hajdu Gábor UDMR DA
85. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
86. Hărătău Elena PNL DA
87. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
88. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
89. Huțu Alexandra PSD DA
90. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
91. Ibram Iusein Minoritati DA
92. Ichim Cristian-Paul - DA
93. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
94. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
95. Intotero Natalia-Elena PSD DA
96. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
97. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
98. Kelemen Attila UDMR DA
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
101. Könczei Csaba UDMR DA
102. Lazăr Ion-Marian USR DA
103. Lazăr Teodor USR DA
104. Longher Ghervazen Minoritati DA
105. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
106. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
107. Macovei Silviu Nicu PSD DA
108. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
109. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
110. Mang Ioan PSD DA
111. Manta Claudiu PSD DA
112. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
113. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
114. Mărculescu Dumitru PNL DA
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
116. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
117. Miftode Marius-Andrei USR DA
118. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
119. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
120. Miklós Zoltán UDMR DA
121. Mina Marian PSD DA
122. Mircea Florin PSD DA
123. Mitrea Dumitrina AUR DA
124. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
125. Munteanu Remus PSD DA
126. Murariu Oana USR DA
127. Mușoiu Ștefan PSD DA
128. Nagy Szabolcs UDMR DA
129. Năcuță Sorin PNL DA
130. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
131. Neagu Denisa-Elena USR DA
132. Neață Eugen PSD DA
133. Nechita Aurel PSD DA
134. Niță Nicu PSD DA
135. Orban Ludovic - DA
136. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
137. Oteșanu Daniela PSD DA
138. Özmen Oana-Marciana PNL DA
139. Paladi George-Adrian PSD DA
140. Panait Radu USR DA
141. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
142. Pecingină Gheorghe PNL DA
143. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
144. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
145. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
146. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
147. Popescu Dan-Cristian PSD DA
148. Popescu Pavel PNL DA
149. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
150. Presură Alexandra PSD DA
151. Prună Cristina-Mădălina USR DA
152. Prunean Alin-Costel - DA
153. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
154. Rizea Cristina Camelia - DA
155. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
156. Salan Viorel PSD DA
157. Sandu Viorica PSD DA
158. Sas Lóránt-Zoltan - DA
159. Seres Dénes UDMR DA
160. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
161. Simion George-Nicolae AUR DA
162. Simonis Alfred - Robert PSD DA
163. Stancu Ionel Minoritati DA
164. Stănescu Vetuța PNL DA
165. Stângă George-Cătălin PNL DA
166. Stoian Maria PNL DA
167. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
168. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
169. Stoica Elena PSD DA
170. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
171. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
172. Șimon Gheorghe PSD DA
173. Șișcu George PNL DA
174. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
175. Șoptică Costel PNL DA
176. Șovăială Constantin - DA
177. Tănase Antonel - DA
178. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
179. Tătaru Nelu PNL DA
180. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
181. Thellmann Christine PNL DA
182. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
183. Tobă Francisc - DA
184. Toda Daniel-Liviu - DA
185. Toma Ilie PSD DA
186. Toma Vasilică PSD DA
187. Trăilă Cristina PNL DA
188. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
189. Turcan Raluca PNL DA
190. Tușa Adriana Diana PSD DA
191. Tuță George-Cristian PNL DA
192. Țachianu Marian PSD DA
193. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
194. Țoiu Oana-Silvia USR DA
195. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
196. Varga Glad-Aurel PNL DA
197. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
198. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
199. Vulpescu Ioan PSD DA
200. Weber Mihai PSD DA
201. Wiener Adrian USR DA
202. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
203. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 25 septembrie 2022, 18:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro