Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.07.2022 > 10:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 iulie 2022, ora 10:10

Poziție pe
ordinea de zi:
0
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 437/2022 pentru ratificarea Protocolului, semnat la Bruxelles, la 5 iulie 2022, de aderare a Republicii Finlanda la Tratatul Atlanticului de Nord, semnat la Washington la 4 aprilie 1949, și a Protocolului, semnat la Bruxelles, la 5 iulie 2022, de aderare a Regatului Suediei la Tratatul Atlanticului de Nord, semnat la Washington la 4 aprilie 1949.
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:230 92 50 32 13 12 12 19
- voturi pentru (DA):227 92 50 32 13 12 12 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Aelenei Dănuț - DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Apjok Norbert - DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Axinia Adrian-George AUR DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Badiu Georgel AUR DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad - DA
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - DA
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bulai Oana-Gianina PSD DA
41. Buzoianu Diana-Anda USR DA
42. Calotă Florică Ică PNL DA
43. Cambera Oana-Alexandra - DA
44. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
45. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
46. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
47. Chelaru Mircia AUR DA
48. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
49. Chira Claudiu-Martin - DA
50. Chirilă Virgil Alin PSD DA
51. Ciofu Cătălina PNL DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Coarnă Dumitru - Abținere
55. Constantin Daniel PNL DA
56. Cozma Adrian-Felician PNL DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Cristea Andi-Lucian PSD DA
59. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
60. Cristian Brian USR DA
61. Crîstici Ognean Minoritati DA
62. Crușoveanu Marian PNL DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Damian Romulus-Marius PSD DA
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Drulă Cătălin USR DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Enachi Raisa AUR DA
72. Fădor Angelica PNL DA
73. Fălcoi Nicu USR DA
74. Fechet Mircea PNL DA
75. Feodor Silviu Minoritati DA
76. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
77. Florea Daniel PSD DA
78. Florea Oana-Consuela PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gheba Daniel-Sorin USR DA
86. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
87. Giugea Nicolae - Abținere
88. Giurgiu Adrian USR DA
89. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
90. Gliga Dumitrița PSD DA
91. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
92. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
93. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
94. Grosaru Andi-Gabriel - DA
95. Hajdu Gábor UDMR DA
96. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
97. Hărătău Elena PNL DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Horga Maria-Gabriela PNL DA
100. Huțu Alexandra PSD DA
101. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Ichim Cristian-Paul - DA
104. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
105. Ilie Victor USR DA
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Intotero Natalia-Elena PSD DA
108. Ionescu George - DA
109. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
110. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
111. Kelemen Attila UDMR DA
112. Kelemen Hunor UDMR DA
113. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
114. Könczei Csaba UDMR DA
115. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
116. Lazăr Ion-Marian USR DA
117. Lazăr Teodor USR DA
118. Longher Ghervazen Minoritati DA
119. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
120. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
121. Macovei Silviu Nicu PSD DA
122. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
123. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
124. Mang Ioan PSD DA
125. Manta Claudiu PSD DA
126. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
127. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
128. Mărculescu Dumitru PNL DA
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
130. Miftode Marius-Andrei USR DA
131. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
132. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
133. Miklós Zoltán UDMR DA
134. Mina Marian PSD DA
135. Mircea Florin PSD DA
136. Miruță Radu-Dinel USR DA
137. Mitrea Dumitrina AUR DA
138. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
139. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
140. Molnar Radu-Iulian USR DA
141. Morar Olivia-Diana PNL DA
142. Munteanu Remus PSD DA
143. Murariu Oana USR DA
144. Mușoiu Ștefan PSD DA
145. Nagy Szabolcs UDMR DA
146. Năcuță Sorin PNL DA
147. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
148. Neagu Denisa-Elena USR DA
149. Neață Eugen PSD DA
150. Nechita Aurel PSD DA
151. Niță Nicu PSD DA
152. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
153. Oteșanu Daniela PSD DA
154. Özmen Oana-Marciana PNL DA
155. Paladi George-Adrian PSD DA
156. Pambuccian Varujan Minoritati DA
157. Panait Radu USR DA
158. Paraschiv Rodica PSD DA
159. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
160. Pecingină Gheorghe PNL DA
161. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
162. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
163. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
164. Polak Tudor PNL DA
165. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
166. Popa Radu Mihai PSD DA
167. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
168. Popescu Dan-Cristian PSD DA
169. Popescu Pavel PNL DA
170. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
171. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
172. Popica Eduard-Andrei PSD DA
173. Predescu Ana-Loredana PSD DA
174. Presură Alexandra PSD DA
175. Prună Cristina-Mădălina USR DA
176. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
177. Rizea Cristina Camelia - DA
178. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
179. Salan Viorel PSD DA
180. Sandu Viorica PSD DA
181. Sas Lóránt-Zoltan - DA
182. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
183. Seres Dénes UDMR DA
184. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
185. Simion George-Nicolae AUR DA
186. Simonis Alfred - Robert PSD DA
187. Stancu Ionel Minoritati DA
188. Stănescu Vetuța PNL DA
189. Stângă George-Cătălin PNL DA
190. Stoian Maria PNL DA
191. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
192. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
193. Stoica Diana USR DA
194. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
195. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
196. Szabó Ödön UDMR DA
197. Șandru Cosmin PNL DA
198. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
199. Șerban Gianina AUR DA
200. Șimon Gheorghe PSD DA
201. Șișcu George PNL DA
202. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
203. Șoptică Costel PNL DA
204. Șovăială Constantin - DA
205. Tănase Antonel - DA
206. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
207. Tătaru Nelu PNL DA
208. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
209. Thellmann Christine PNL DA
210. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
211. Tobă Francisc - Abținere
212. Toda Daniel-Liviu - DA
213. Toma Ilie PSD DA
214. Toma Vasilică PSD DA
215. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
216. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
217. Turcan Raluca PNL DA
218. Tușa Adriana Diana PSD DA
219. Tuță George-Cristian PNL DA
220. Țachianu Marian PSD DA
221. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
222. Țoiu Oana-Silvia USR DA
223. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
224. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
225. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
226. Vulpescu Ioan PSD DA
227. Weber Mihai PSD DA
228. Wiener Adrian USR DA
229. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
230. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 25 septembrie 2022, 17:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro