Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.09.2022 > 11:10 Versiunea pentru printare
Marți, 20 septembrie 2022, ora 11:10

Subiect vot: PL-x 442/2022 - Amendament admis 479
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:228 91 51 33 14 10 5 24
- voturi pentru (DA):159 91 51 - - 10 5 2
- voturi împotrivă (NU):66 - - 33 14 - - 19
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR NU
10. Apostol Alin-Gabriel USR NU
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR NU
15. Badiu Georgel AUR NU
16. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR NU
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Berescu Monica-Elena USR NU
27. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
28. Bîrcă Constantin PSD DA
29. Blaga Daniel-Codruț USR NU
30. Bola Bogdan-Alexandru - NU
31. Bota Călin-Ioan PNL DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR NU
38. Bulai Oana-Gianina PSD DA
39. Burciu Cristina PNL DA
40. Buzoianu Diana-Anda USR NU
41. Cambera Oana-Alexandra - NU
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
43. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
44. Chichirău Cosette-Paula USR NU
45. Chirilă Virgil Alin PSD DA
46. Ciofu Cătălina PNL DA
47. Ciornei Radu Tudor USR NU
48. Ciubuc Ciprian - NU
49. Cîtea Vasile PSD DA
50. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
51. Constantin Daniel PNL DA
52. Cozma Adrian-Felician PNL DA
53. Cristea Andi-Lucian PSD DA
54. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
55. Crîstici Ognean Minoritati DA
56. Crușoveanu Marian PNL DA
57. Csép Éva-Andrea UDMR DA
58. Csoma Botond UDMR DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Damian Romulus-Marius PSD DA
61. Dancă Ionel - NU
62. Dehelean Silviu USR NU
63. Dinu Cristina-Elena PSD DA
64. Drancă Andrei-Iulian USR NU
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
66. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
67. Dumitru Florian-Emil PNL DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Enachi Raisa AUR NU
70. Fădor Angelica PNL DA
71. Fălcoi Nicu USR NU
72. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
73. Florea Daniel - NU
74. Florea Oana-Consuela PSD DA
75. Floroiu Ionel PSD DA
76. Flucuș Dumitru AUR NU
77. Furtună Mirela PSD DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
80. Georgescu Nicolae PSD DA
81. Gheba Daniel-Sorin USR NU
82. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
83. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
84. Giugea Nicolae - NU
85. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
86. Gliga Dumitrița PSD DA
87. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
88. Gudu Michael PNL DA
89. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
90. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
91. Horga Maria-Gabriela PNL DA
92. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
93. Huțu Alexandra PSD DA
94. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
95. Ichim Cristian-Paul - NU
96. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
97. Ilie Victor USR NU
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Intotero Natalia-Elena PSD DA
100. Ionescu George - NU
101. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
102. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
103. Kiss János PNL DA
104. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
105. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
106. Lasca Mihai Ioan - DA
107. Lazăr Ion-Marian USR NU
108. Lazăr Teodor USR NU
109. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
110. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
111. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
112. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
113. Lupu Andrei-Răzvan - NU
114. Macovei Silviu Nicu PSD DA
115. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
116. Mang Ioan PSD DA
117. Manta Claudiu PSD DA
118. Mărculescu Dumitru PNL DA
119. Miftode Marius-Andrei USR NU
120. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
121. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
122. Miklós Zoltán UDMR DA
123. Mina Marian PSD DA
124. Miruță Radu-Dinel USR NU
125. Mitrea Dumitrina AUR NU
126. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
127. Molnar Ervin PNL DA
128. Molnar Radu-Iulian USR NU
129. Morar Olivia-Diana PNL DA
130. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
131. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
132. Munteanu Remus PSD DA
133. Murariu Oana USR NU
134. Mușoiu Ștefan PSD DA
135. Nagy Szabolcs UDMR DA
136. Nagy Vasile AUR NU
137. Nassar Rodica PSD DA
138. Năcuță Sorin PNL DA
139. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
140. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
141. Neagu Denisa-Elena USR NU
142. Neață Eugen PSD DA
143. Nechita Aurel PSD DA
144. Niță Nicu PSD DA
145. Orban Ludovic - NU
146. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
147. Oteșanu Daniela PSD DA
148. Özmen Oana-Marciana PNL DA
149. Paladi George-Adrian PSD DA
150. Panait Radu USR NU
151. Paraschiv Rodica PSD DA
152. Pavelescu Nicolae PSD DA
153. Pecingină Gheorghe PNL DA
154. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
155. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
156. Piper-Savu Florin PSD DA
157. Plăiașu Gabriel - NU
158. Polak Tudor PNL DA
159. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
160. Pop Darius AUR NU
161. Popa Alexandru PNL DA
162. Popa Radu Mihai PSD DA
163. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
164. Popescu Dan-Cristian PSD DA
165. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
166. Popica Eduard-Andrei PSD DA
167. Predescu Ana-Loredana PSD DA
168. Presură Alexandra PSD DA
169. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
170. Prună Cristina-Mădălina USR NU
171. Prunean Alin-Costel - NU
172. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
173. Rizea Cristina Camelia - NU
174. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
175. Roman Florin-Claudiu PNL DA
176. Roman Nicolae - Abținere
177. Roșca Mircea PNL DA
178. Rujan Dumitru PNL DA
179. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
180. Salan Viorel PSD DA
181. Sandu Viorica PSD DA
182. Sas Lóránt-Zoltan - NU
183. Scripnic Lilian AUR NU
184. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
185. Seres Dénes UDMR DA
186. Simonis Alfred - Robert PSD DA
187. Solomon Adrian PSD DA
188. Stancu Paul PSD DA
189. Stănescu Vetuța PNL DA
190. Stoian Maria PNL DA
191. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
192. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
193. Szabó Ödön UDMR DA
194. Șandru Cosmin PNL DA
195. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
196. Șimon Gheorghe PSD DA
197. Șișcu George PNL DA
198. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
199. Șoldan Gheorghe PSD DA
200. Ștefan Ion - NU
201. Tănase Antonel - NU
202. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
203. Tătaru Nelu PNL DA
204. Terente Eugen USR NU
205. Thellmann Christine PNL DA
206. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
207. Tobă Francisc - DA
208. Toda Daniel-Liviu - NU
209. Toma Ilie PSD DA
210. Trăilă Cristina PNL DA
211. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
212. Tudorache Daniel PSD DA
213. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
214. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - NU
215. Turcan Raluca PNL DA
216. Tușa Adriana Diana PSD DA
217. Țachianu Marian PSD DA
218. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
219. Țoiu Oana-Silvia USR NU
220. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
221. Varga Glad-Aurel PNL DA
222. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
223. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
224. Vulpescu Ioan PSD DA
225. Weber Mihai PSD DA
226. Zakarias Zoltán UDMR DA
227. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
228. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 26 noiembrie 2022, 11:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro