Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.09.2022 > 11:17 Versiunea pentru printare
Marți, 20 septembrie 2022, ora 11:17

Subiect vot: PL-x 442/2022 - Amendament admis 490
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:238 93 52 31 15 15 6 26
- voturi pentru (DA):186 93 52 - 15 15 6 5
- voturi împotrivă (NU):48 - - 31 - - - 17
- abțineri:4 - - - - - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR NU
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru USR NU
16. Badiu Georgel AUR DA
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR NU
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Berescu Monica-Elena USR NU
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR NU
31. Bola Bogdan-Alexandru - NU
32. Bota Călin-Ioan PNL DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR NU
39. Bulai Oana-Gianina PSD DA
40. Burciu Cristina PNL DA
41. Buzoianu Diana-Anda USR NU
42. Cambera Oana-Alexandra - NU
43. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
45. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
46. Chelaru Mircia AUR DA
47. Chichirău Cosette-Paula USR NU
48. Chirilă Virgil Alin PSD DA
49. Ciofu Cătălina PNL DA
50. Ciornei Radu Tudor USR NU
51. Ciubuc Ciprian - DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Coarnă Dumitru - DA
54. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
55. Constantin Daniel PNL DA
56. Cozma Adrian-Felician PNL DA
57. Cristea Andi-Lucian PSD DA
58. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
59. Crîstici Ognean Minoritati DA
60. Crușoveanu Marian PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Damian Romulus-Marius PSD DA
65. Dancă Ionel - NU
66. Dehelean Silviu USR NU
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drancă Andrei-Iulian USR NU
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
71. Dumitru Florian-Emil PNL DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Enachi Raisa AUR DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Fălcoi Nicu USR NU
76. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
77. Florea Daniel - DA
78. Florea Oana-Consuela PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gheba Daniel-Sorin USR NU
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
87. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
88. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
89. Gliga Dumitrița PSD DA
90. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
91. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
92. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
93. Gudu Michael PNL DA
94. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
95. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
96. Horga Maria-Gabriela PNL DA
97. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
98. Huțu Alexandra PSD DA
99. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
100. Iancu Marius-Ionel PSD DA
101. Ichim Cristian-Paul - NU
102. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
103. Ilie Victor USR NU
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
105. Intotero Natalia-Elena PSD DA
106. Ionescu George - Abținere
107. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
108. Kelemen Attila UDMR DA
109. Kiss János PNL DA
110. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
111. Könczei Csaba UDMR DA
112. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
113. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
114. Lasca Mihai Ioan - DA
115. Lazăr Ion-Marian USR NU
116. Lazăr Teodor USR NU
117. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
118. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
119. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
120. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
121. Lupu Andrei-Răzvan - NU
122. Macovei Silviu Nicu PSD DA
123. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
124. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
125. Mang Ioan PSD DA
126. Manta Claudiu PSD DA
127. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
128. Mărculescu Dumitru PNL DA
129. Miftode Marius-Andrei USR NU
130. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
131. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
132. Miklós Zoltán UDMR DA
133. Mina Marian PSD DA
134. Miruță Radu-Dinel USR NU
135. Mitrea Dumitrina AUR DA
136. Moisin Radu-Marin PNL DA
137. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
138. Molnar Ervin PNL DA
139. Molnar Radu-Iulian USR NU
140. Morar Olivia-Diana PNL DA
141. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
142. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
143. Munteanu Remus PSD DA
144. Murariu Oana USR NU
145. Mușoiu Ștefan PSD DA
146. Nagy Szabolcs UDMR DA
147. Nagy Vasile AUR DA
148. Nassar Rodica PSD DA
149. Năcuță Sorin PNL DA
150. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
151. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
152. Neagu Denisa-Elena USR NU
153. Neață Eugen PSD DA
154. Nechita Aurel PSD DA
155. Niță Nicu PSD DA
156. Orban Ludovic - NU
157. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
158. Oteșanu Daniela PSD DA
159. Özmen Oana-Marciana PNL DA
160. Paladi George-Adrian PSD DA
161. Panait Radu USR NU
162. Paraschiv Rodica PSD DA
163. Pavelescu Nicolae PSD DA
164. Pecingină Gheorghe PNL DA
165. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
166. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
167. Piper-Savu Florin PSD DA
168. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
169. Plăiașu Gabriel - NU
170. Polak Tudor PNL DA
171. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
172. Pop Darius AUR DA
173. Popa Alexandru PNL DA
174. Popa Radu Mihai PSD DA
175. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
176. Popescu Dan-Cristian PSD DA
177. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
178. Popica Eduard-Andrei PSD DA
179. Predescu Ana-Loredana PSD DA
180. Presură Alexandra PSD DA
181. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
182. Prună Cristina-Mădălina USR NU
183. Prunean Alin-Costel - NU
184. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
185. Rizea Cristina Camelia - NU
186. Roman Florin-Claudiu PNL DA
187. Roman Nicolae - NU
188. Roșca Mircea PNL DA
189. Rujan Dumitru PNL DA
190. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
191. Salan Viorel PSD DA
192. Sandu Viorica PSD DA
193. Sas Lóránt-Zoltan - NU
194. Scripnic Lilian AUR DA
195. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
196. Seres Dénes UDMR DA
197. Simonis Alfred - Robert PSD DA
198. Solomon Adrian PSD DA
199. Stancu Paul PSD DA
200. Stănescu Vetuța PNL DA
201. Stoian Maria PNL DA
202. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
203. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
204. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
205. Szabó Ödön UDMR DA
206. Șandru Cosmin PNL DA
207. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
208. Șimon Gheorghe PSD DA
209. Șișcu George PNL DA
210. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
211. Șoldan Gheorghe PSD DA
212. Șovăială Constantin - NU
213. Ștefan Ion - NU
214. Tănase Antonel - NU
215. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
216. Tătaru Nelu PNL DA
217. Terente Eugen USR NU
218. Thellmann Christine PNL DA
219. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
220. Tobă Francisc - DA
221. Toda Daniel-Liviu - NU
222. Toma Ilie PSD DA
223. Trăilă Cristina PNL DA
224. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
225. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
226. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - NU
227. Tușa Adriana Diana PSD DA
228. Țachianu Marian PSD DA
229. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
230. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
231. Varga Glad-Aurel PNL DA
232. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
233. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
234. Vulpescu Ioan PSD DA
235. Weber Mihai PSD DA
236. Zakarias Zoltán UDMR DA
237. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
238. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 27 noiembrie 2022, 11:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro