Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.09.2022 > 11:31 Versiunea pentru printare
Marți, 20 septembrie 2022, ora 11:31

Subiect vot: PL-x 442/2022 - Amendament respins 15
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:236 89 48 35 14 17 10 23
- voturi pentru (DA):58 - 1 35 14 - 1 7
- voturi împotrivă (NU):161 89 47 - - 17 8 -
- abțineri:16 - - - - - - 16
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
9. Amet Varol Minoritati NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
15. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
19. Balan Ioan PNL NU
20. Banias Mircea Marius PNL NU
21. Barbu Costel PNL NU
22. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Bălășoiu Aurel PSD NU
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD NU
27. Bende Sándor UDMR NU
28. Benedek Zacharie UDMR NU
29. Berescu Monica-Elena USR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
31. Bîrcă Constantin PSD NU
32. Blaga Daniel-Codruț USR DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
34. Bota Călin-Ioan PNL NU
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
37. Budăi Marius-Constantin PSD NU
38. Buican Cristian PNL NU
39. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bulai Oana-Gianina PSD NU
42. Burciu Cristina PNL NU
43. Buzoianu Diana-Anda USR DA
44. Calotă Florică Ică PNL NU
45. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
48. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
49. Chelaru Mircia AUR DA
50. Chichirău Cosette-Paula USR DA
51. Chira Claudiu-Martin - DA
52. Chirilă Virgil Alin PSD NU
53. Ciofu Cătălina PNL NU
54. Ciornei Radu Tudor USR DA
55. Ciubuc Ciprian - DA
56. Cîtea Vasile PSD NU
57. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
58. Constantin Daniel PNL NU
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
60. Cristea Andi-Lucian PSD NU
61. Crîstici Ognean Minoritati DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR NU
63. Csoma Botond UDMR NU
64. Cupșa Ioan PNL NU
65. Damian Romulus-Marius PSD NU
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD NU
68. Drancă Andrei-Iulian USR DA
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
70. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
71. Dumitru Florian-Emil PNL NU
72. Dunava Costel Neculai PSD NU
73. Enachi Raisa AUR DA
74. Farago Petru UDMR NU
75. Fădor Angelica PNL NU
76. Fălcoi Nicu USR DA
77. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
78. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
79. Florea Daniel - DA
80. Florea Oana-Consuela PSD NU
81. Floroiu Ionel PSD NU
82. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
83. Furtună Mirela PSD NU
84. Gál Károly UDMR NU
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
87. Georgescu Nicolae PSD NU
88. Gheba Daniel-Sorin USR DA
89. Gheorghiu Bogdan PNL NU
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
91. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
92. Giugea Nicolae - Abținere
93. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
94. Gliga Dumitrița PSD NU
95. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
96. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
97. Grosaru Andi-Gabriel - DA
98. Gudu Michael PNL NU
99. Hajdu Gábor UDMR NU
100. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
101. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
102. Horga Maria-Gabriela PNL NU
103. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
104. Huțu Alexandra PSD NU
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
106. Iancu Marius-Ionel PSD NU
107. Ichim Cristian-Paul - Abținere
108. Ilie Victor USR DA
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
110. Intotero Natalia-Elena PSD NU
111. Ion Stelian-Cristian USR DA
112. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
113. Kelemen Attila UDMR NU
114. Kiss János PNL NU
115. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
116. Könczei Csaba UDMR NU
117. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
118. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
119. Lasca Mihai Ioan - DA
120. Lazăr Ion-Marian USR DA
121. Lazăr Teodor USR DA
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
123. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
124. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
125. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
126. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
127. Macovei Silviu Nicu PSD NU
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
129. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati -
130. Mang Ioan PSD NU
131. Manta Claudiu PSD NU
132. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
133. Mărculescu Dumitru PNL NU
134. Miftode Marius-Andrei USR DA
135. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
136. Miklós Zoltán UDMR NU
137. Mina Marian PSD NU
138. Miruță Radu-Dinel USR DA
139. Mitrea Dumitrina AUR DA
140. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
141. Molnar Ervin PNL NU
142. Molnar Radu-Iulian USR DA
143. Morar Olivia-Diana PNL NU
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
145. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
146. Munteanu Remus PSD NU
147. Murariu Oana USR DA
148. Mușoiu Ștefan PSD NU
149. Nacov Gheorghe Minoritati NU
150. Nagy Vasile AUR DA
151. Năcuță Sorin PNL NU
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
153. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
154. Neagu Denisa-Elena USR DA
155. Neață Eugen PSD NU
156. Nechita Aurel PSD NU
157. Niță Nicu PSD NU
158. Orban Ludovic - Abținere
159. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
160. Oteșanu Daniela PSD NU
161. Özmen Oana-Marciana PNL NU
162. Paladi George-Adrian PSD NU
163. Panait Radu USR DA
164. Paraschiv Rodica PSD NU
165. Pavelescu Nicolae PSD NU
166. Pecingină Gheorghe PNL NU
167. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
168. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
169. Piper-Savu Florin PSD NU
170. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
171. Plăiașu Gabriel - Abținere
172. Pop Darius AUR DA
173. Popa Alexandru PNL NU
174. Popa Radu Mihai PSD NU
175. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
176. Popescu Dan-Cristian PSD NU
177. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
178. Popica Eduard-Andrei PSD NU
179. Predescu Ana-Loredana PSD NU
180. Presură Alexandra PSD NU
181. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
182. Prună Cristina-Mădălina USR DA
183. Prunean Alin-Costel - Abținere
184. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
185. Rizea Cristina Camelia - DA
186. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
187. Roman Nicolae - Abținere
188. Rujan Dumitru PNL NU
189. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
190. Salan Viorel PSD NU
191. Sandu Viorica PSD NU
192. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
193. Scripnic Lilian AUR DA
194. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
195. Seres Dénes UDMR NU
196. Simonis Alfred - Robert PSD NU
197. Solomon Adrian PSD NU
198. Stancu Ionel Minoritati NU
199. Stancu Paul PSD NU
200. Stănescu Vetuța PNL NU
201. Stoian Maria PNL NU
202. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
203. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
204. Szabó Ödön UDMR NU
205. Șandru Cosmin PNL NU
206. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
207. Șimon Gheorghe PSD NU
208. Șișcu George PNL NU
209. Șoldan Gheorghe PSD NU
210. Tănase Antonel - Abținere
211. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
212. Tătaru Nelu PNL NU
213. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
214. Terente Eugen USR DA
215. Thellmann Christine PNL NU
216. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
217. Tobă Francisc - DA
218. Toda Daniel-Liviu - Abținere
219. Toma Ilie PSD NU
220. Trăilă Cristina PNL NU
221. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
222. Tudorache Daniel PSD NU
223. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
224. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
225. Turcan Raluca PNL NU
226. Țachianu Marian PSD NU
227. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
228. Țoiu Oana-Silvia USR DA
229. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
230. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
231. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
232. Vulpescu Ioan PSD NU
233. Weber Mihai PSD NU
234. Zakarias Zoltán UDMR NU
235. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
236. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 27 noiembrie 2022, 10:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro