Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.09.2022 > 11:45 Versiunea pentru printare
Marți, 20 septembrie 2022, ora 11:45

Subiect vot: PL-x 442/2022 - Amendament respins 68 - varianta a II-a
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:223 83 41 35 16 16 10 22
- voturi pentru (DA):50 - - 35 1 - - 14
- voturi împotrivă (NU):152 82 41 - 1 16 10 2
- abțineri:21 1 - - 14 - - 6
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
9. Amet Varol Minoritati NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Andrușceac Antonio AUR Abținere
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
15. Axinia Adrian-George AUR Abținere
16. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR Abținere
19. Balan Ioan PNL NU
20. Banias Mircea Marius PNL NU
21. Barbu Costel PNL NU
22. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Bălășoiu Aurel PSD NU
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD NU
27. Bende Sándor UDMR NU
28. Benedek Zacharie UDMR NU
29. Benga Tudor - Vlad - DA
30. Berescu Monica-Elena USR DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
32. Bîrcă Constantin PSD NU
33. Blaga Daniel-Codruț USR DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
37. Budăi Marius-Constantin PSD NU
38. Buican Cristian PNL NU
39. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bulai Oana-Gianina PSD NU
42. Burciu Cristina PNL NU
43. Buzoianu Diana-Anda USR DA
44. Calotă Florică Ică PNL NU
45. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
47. Chelaru Mircia AUR DA
48. Chichirău Cosette-Paula USR DA
49. Chira Claudiu-Martin - DA
50. Chirilă Virgil Alin PSD NU
51. Ciofu Cătălina PNL NU
52. Ciornei Radu Tudor USR DA
53. Cîtea Vasile PSD NU
54. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
55. Constantin Daniel PNL NU
56. Cozma Adrian-Felician PNL NU
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
58. Cristea Andi-Lucian PSD NU
59. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
60. Crîstici Ognean Minoritati NU
61. Crușoveanu Marian PNL NU
62. Csép Éva-Andrea UDMR NU
63. Csoma Botond UDMR NU
64. Cupșa Ioan PNL NU
65. Damian Romulus-Marius PSD NU
66. Dancă Ionel - DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD NU
69. Drancă Andrei-Iulian USR DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
71. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
72. Dunava Costel Neculai PSD NU
73. Enachi Raisa AUR Abținere
74. Fădor Angelica PNL NU
75. Fălcoi Nicu USR DA
76. Feodor Silviu Minoritati NU
77. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
78. Florea Daniel - NU
79. Florea Oana-Consuela PSD NU
80. Floroiu Ionel PSD Abținere
81. Furtună Mirela PSD NU
82. Gál Károly UDMR NU
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
84. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
85. Georgescu Nicolae PSD NU
86. Gheba Daniel-Sorin USR DA
87. Gheorghiu Bogdan PNL NU
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
89. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
90. Giugea Nicolae - DA
91. Giurgiu Adrian USR DA
92. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
93. Gliga Dumitrița PSD NU
94. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
95. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
96. Grosaru Andi-Gabriel - NU
97. Gudu Michael PNL NU
98. Hajdu Gábor UDMR NU
99. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
100. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
101. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
102. Huțu Alexandra PSD NU
103. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
104. Ilie Victor USR DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
106. Intotero Natalia-Elena PSD NU
107. Ion Stelian-Cristian USR DA
108. Ionescu George - DA
109. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
110. Kelemen Attila UDMR NU
111. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
112. Könczei Csaba UDMR NU
113. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
114. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
115. Lazăr Teodor USR DA
116. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
117. Longher Ghervazen Minoritati NU
118. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
119. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
120. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
121. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
122. Macovei Silviu Nicu PSD NU
123. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
124. Mang Ioan PSD NU
125. Manta Claudiu PSD NU
126. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
127. Mărculescu Dumitru PNL NU
128. Miftode Marius-Andrei USR DA
129. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
130. Miklós Zoltán UDMR NU
131. Mina Marian PSD NU
132. Miruță Radu-Dinel USR DA
133. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
134. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
135. Molnar Radu-Iulian USR DA
136. Morar Olivia-Diana PNL NU
137. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
138. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
139. Munteanu Remus PSD NU
140. Murariu Oana USR DA
141. Mușoiu Ștefan PSD NU
142. Nacov Gheorghe Minoritati NU
143. Nagy Szabolcs UDMR NU
144. Năcuță Sorin PNL NU
145. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
146. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
147. Neagu Denisa-Elena USR DA
148. Neață Eugen PSD NU
149. Nechita Aurel PSD NU
150. Niță Nicu PSD NU
151. Orban Ludovic - DA
152. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
153. Oteșanu Daniela PSD NU
154. Özmen Oana-Marciana PNL NU
155. Paladi George-Adrian PSD NU
156. Paraschiv Rodica PSD NU
157. Pavelescu Nicolae PSD NU
158. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
159. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
160. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
161. Plăiașu Gabriel - DA
162. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
163. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
164. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
165. Predescu Ana-Loredana PSD NU
166. Presură Alexandra PSD NU
167. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
168. Prună Cristina-Mădălina USR DA
169. Prunean Alin-Costel - Abținere
170. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
171. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
172. Roman Florin-Claudiu PNL NU
173. Roman Nicolae - DA
174. Rujan Dumitru PNL NU
175. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
176. Salan Viorel PSD NU
177. Sandu Viorica PSD NU
178. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
179. Scripnic Lilian AUR Abținere
180. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
181. Solomon Adrian PSD NU
182. Stancu Ionel Minoritati NU
183. Stancu Paul PSD NU
184. Stănescu Vetuța PNL NU
185. Stoian Maria PNL NU
186. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
187. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
188. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
189. Szabó Ödön UDMR NU
190. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
191. Șerban Gianina AUR Abținere
192. Șimon Gheorghe PSD NU
193. Șișcu George PNL NU
194. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
195. Șoldan Gheorghe PSD NU
196. Ștefan Ion - DA
197. Tanasă Dan AUR Abținere
198. Tănase Antonel - DA
199. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
200. Tătaru Nelu PNL NU
201. Terente Eugen USR DA
202. Thellmann Christine PNL NU
203. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
204. Toda Daniel-Liviu - Abținere
205. Todosiu Beniamin USR DA
206. Toma Ilie PSD NU
207. Trăilă Cristina PNL NU
208. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
209. Tudorache Daniel PSD NU
210. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
211. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
212. Turcan Raluca PNL NU
213. Țachianu Marian PSD NU
214. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
215. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
216. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
217. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
218. Volosatîi Boris AUR Abținere
219. Vulpescu Ioan PSD NU
220. Weber Mihai PSD NU
221. Zakarias Zoltán UDMR NU
222. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
223. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 26 noiembrie 2022, 11:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro