Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.09.2022 > 11:49 Versiunea pentru printare
Marți, 20 septembrie 2022, ora 11:49

Subiect vot: PL-x 442/2022 - Amendament respins 138
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:224 82 40 38 16 15 10 23
- voturi pentru (DA):73 1 - 38 16 - - 18
- voturi împotrivă (NU):147 81 39 - - 15 10 2
- abțineri:4 - 1 - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albotă Emil-Florin PSD NU
5. Alda Adrian PSD NU
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
8. Amet Varol Minoritati NU
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balan Ioan PNL NU
19. Barbu Costel PNL NU
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălășoiu Aurel PSD NU
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD NU
24. Bende Sándor UDMR NU
25. Benedek Zacharie UDMR NU
26. Benga Tudor - Vlad - DA
27. Berescu Monica-Elena USR DA
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
29. Bîrcă Constantin PSD NU
30. Blaga Daniel-Codruț USR DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
33. Budăi Marius-Constantin PSD NU
34. Buican Cristian PNL NU
35. Bulai Iulian USR DA
36. Bulai Oana-Gianina PSD NU
37. Burciu Cristina PNL NU
38. Buzoianu Diana-Anda USR DA
39. Calotă Florică Ică PNL NU
40. Cambera Oana-Alexandra - DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
42. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
43. Chelaru Mircia AUR DA
44. Chichirău Cosette-Paula USR DA
45. Chira Claudiu-Martin - DA
46. Chirilă Virgil Alin PSD NU
47. Ciofu Cătălina PNL NU
48. Ciornei Radu Tudor USR DA
49. Cîtea Vasile PSD NU
50. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
51. Constantin Daniel PNL NU
52. Cozma Adrian-Felician PNL NU
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
54. Cristea Andi-Lucian PSD NU
55. Crîstici Ognean Minoritati NU
56. Crușoveanu Marian PNL NU
57. Csép Éva-Andrea UDMR NU
58. Cupșa Ioan PNL NU
59. Damian Romulus-Marius PSD NU
60. Dancă Ionel - DA
61. Dămureanu Ringo AUR DA
62. Dehelean Silviu USR DA
63. Drancă Andrei-Iulian USR DA
64. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
65. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
66. Dunava Costel Neculai PSD NU
67. Enachi Raisa AUR DA
68. Farago Petru UDMR NU
69. Fădor Angelica PNL NU
70. Fălcoi Nicu USR DA
71. Feodor Silviu Minoritati NU
72. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
73. Florea Daniel - NU
74. Florea Oana-Consuela PSD NU
75. Floroiu Ionel PSD NU
76. Furtună Mirela PSD NU
77. Gál Károly UDMR NU
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
79. Georgescu Nicolae PSD NU
80. Gheba Daniel-Sorin USR DA
81. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
82. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
83. Giugea Nicolae - DA
84. Giurgiu Adrian USR DA
85. Gliga Dumitrița PSD NU
86. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
87. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
88. Grosaru Andi-Gabriel - NU
89. Gudu Michael PNL NU
90. Hajdu Gábor UDMR NU
91. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
92. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
93. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
94. Huțu Alexandra PSD NU
95. Ilie Victor USR DA
96. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
97. Intotero Natalia-Elena PSD NU
98. Ion Stelian-Cristian USR DA
99. Ionescu George - DA
100. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
101. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
102. Kelemen Attila UDMR NU
103. Kiss János PNL NU
104. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
105. Könczei Csaba UDMR NU
106. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
107. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
108. Lasca Mihai Ioan - DA
109. Lazăr Ion-Marian USR DA
110. Lazăr Teodor USR DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
112. Longher Ghervazen Minoritati NU
113. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
114. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
115. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
116. Lupu Andrei-Răzvan - DA
117. Macovei Silviu Nicu PSD NU
118. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
119. Mang Ioan PSD NU
120. Manta Claudiu PSD NU
121. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
122. Mărculescu Dumitru PNL NU
123. Miftode Marius-Andrei USR DA
124. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
125. Miklós Zoltán UDMR NU
126. Mina Marian PSD NU
127. Miruță Radu-Dinel USR DA
128. Mitrea Dumitrina AUR DA
129. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
130. Molnar Radu-Iulian USR DA
131. Morar Olivia-Diana PNL NU
132. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
133. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
134. Munteanu Remus PSD NU
135. Murariu Oana USR DA
136. Mușoiu Ștefan PSD NU
137. Nacov Gheorghe Minoritati NU
138. Năcuță Sorin PNL NU
139. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
140. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
141. Neagu Denisa-Elena USR DA
142. Neață Eugen PSD NU
143. Nechita Aurel PSD NU
144. Niță Nicu PSD NU
145. Orban Ludovic - DA
146. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
147. Oteșanu Daniela PSD NU
148. Özmen Oana-Marciana PNL NU
149. Panait Radu USR DA
150. Paraschiv Rodica PSD NU
151. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
152. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
153. Piper-Savu Florin PSD NU
154. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
155. Plăiașu Gabriel - DA
156. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
157. Popa Radu Mihai PSD NU
158. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
159. Popescu Dan-Cristian PSD NU
160. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
161. Predescu Ana-Loredana PSD NU
162. Presură Alexandra PSD NU
163. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
164. Prună Cristina-Mădălina USR DA
165. Prunean Alin-Costel - DA
166. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
167. Roman Florin-Claudiu PNL NU
168. Roman Nicolae - Abținere
169. Rujan Dumitru PNL NU
170. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
171. Salan Viorel PSD NU
172. Sandu Viorica PSD NU
173. Sas Lóránt-Zoltan - DA
174. Scripnic Lilian AUR DA
175. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
176. Solomon Adrian PSD DA
177. Stancu Ionel Minoritati NU
178. Stancu Paul PSD NU
179. Stănescu Vetuța PNL NU
180. Stoian Maria PNL NU
181. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
182. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
183. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
184. Szabó Ödön UDMR NU
185. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
186. Șerban Gianina AUR DA
187. Șimon Gheorghe PSD NU
188. Șișcu George PNL NU
189. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
190. Șoldan Gheorghe PSD NU
191. Șoptică Costel PNL NU
192. Ștefan Ion - DA
193. Tanasă Dan AUR DA
194. Tănase Antonel - DA
195. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
196. Tătaru Nelu PNL NU
197. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
198. Terente Eugen USR DA
199. Thellmann Christine PNL NU
200. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
201. Tobă Francisc - DA
202. Toda Daniel-Liviu - DA
203. Todosiu Beniamin USR DA
204. Toma Ilie PSD NU
205. Trăilă Cristina PNL NU
206. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
207. Tudorache Daniel PSD NU
208. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
209. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
210. Turcan Raluca PNL NU
211. Tușa Adriana Diana PSD NU
212. Țachianu Marian PSD NU
213. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
214. Țoiu Oana-Silvia USR DA
215. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
216. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
217. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
218. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
219. Volosatîi Boris AUR DA
220. Vulpescu Ioan PSD NU
221. Weber Mihai PSD NU
222. Zakarias Zoltán UDMR NU
223. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
224. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 27 noiembrie 2022, 10:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro