Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.09.2022 > 11:50 Versiunea pentru printare
Marți, 20 septembrie 2022, ora 11:50

Subiect vot: PL-x 442/2022 - Amendament respins 167
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:223 84 40 37 14 15 10 23
- voturi pentru (DA):67 1 - 37 13 - - 16
- voturi împotrivă (NU):148 83 39 - - 15 10 1
- abțineri:8 - 1 - 1 - - 6
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albotă Emil-Florin PSD NU
5. Alda Adrian PSD NU
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
8. Amet Varol Minoritati NU
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
14. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Badiu Georgel AUR DA
17. Balan Ioan PNL NU
18. Banias Mircea Marius PNL NU
19. Barbu Costel PNL NU
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălășoiu Aurel PSD NU
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD NU
24. Bende Sándor UDMR NU
25. Benedek Zacharie UDMR NU
26. Benga Tudor - Vlad - DA
27. Berescu Monica-Elena USR DA
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
29. Bîrcă Constantin PSD NU
30. Blaga Daniel-Codruț USR DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
33. Budăi Marius-Constantin PSD NU
34. Buican Cristian PNL NU
35. Bulai Iulian USR DA
36. Bulai Oana-Gianina PSD NU
37. Burciu Cristina PNL NU
38. Buzoianu Diana-Anda USR DA
39. Calotă Florică Ică PNL NU
40. Cambera Oana-Alexandra - DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
42. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
43. Chichirău Cosette-Paula USR DA
44. Chira Claudiu-Martin - DA
45. Chirilă Virgil Alin PSD NU
46. Ciofu Cătălina PNL NU
47. Ciornei Radu Tudor USR DA
48. Cîtea Vasile PSD NU
49. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
50. Cozma Adrian-Felician PNL NU
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
52. Cristea Andi-Lucian PSD NU
53. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
54. Crîstici Ognean Minoritati NU
55. Crușoveanu Marian PNL NU
56. Csép Éva-Andrea UDMR NU
57. Cupșa Ioan PNL NU
58. Damian Romulus-Marius PSD NU
59. Dancă Ionel - Abținere
60. Dămureanu Ringo AUR DA
61. Dehelean Silviu USR DA
62. Drancă Andrei-Iulian USR DA
63. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
64. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
65. Dunava Costel Neculai PSD NU
66. Enachi Raisa AUR DA
67. Farago Petru UDMR NU
68. Fădor Angelica PNL NU
69. Fălcoi Nicu USR DA
70. Feodor Silviu Minoritati NU
71. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
72. Florea Daniel - NU
73. Florea Oana-Consuela PSD NU
74. Floroiu Ionel PSD NU
75. Furtună Mirela PSD NU
76. Gál Károly UDMR NU
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
79. Georgescu Nicolae PSD NU
80. Gheba Daniel-Sorin USR DA
81. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
82. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
83. Giurgiu Adrian USR DA
84. Gliga Dumitrița PSD NU
85. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
86. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
87. Gudu Michael PNL NU
88. Hajdu Gábor UDMR NU
89. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
90. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
91. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
92. Huțu Alexandra PSD NU
93. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
94. Ichim Cristian-Paul - DA
95. Ilie Victor USR DA
96. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
97. Intotero Natalia-Elena PSD NU
98. Ion Stelian-Cristian USR DA
99. Ionescu George - DA
100. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
101. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
102. Kelemen Attila UDMR NU
103. Kiss János PNL NU
104. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
105. Könczei Csaba UDMR NU
106. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
107. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
108. Lasca Mihai Ioan - DA
109. Lazăr Ion-Marian USR DA
110. Lazăr Teodor USR DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
112. Longher Ghervazen Minoritati NU
113. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
114. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
115. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
116. Lupu Andrei-Răzvan - DA
117. Macovei Silviu Nicu PSD NU
118. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
119. Mang Ioan PSD NU
120. Manta Claudiu PSD NU
121. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
122. Mărculescu Dumitru PNL NU
123. Miftode Marius-Andrei USR DA
124. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
125. Miklós Zoltán UDMR NU
126. Mina Marian PSD NU
127. Miruță Radu-Dinel USR DA
128. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
129. Molnar Radu-Iulian USR DA
130. Morar Olivia-Diana PNL NU
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
132. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
133. Munteanu Remus PSD NU
134. Mușoiu Ștefan PSD NU
135. Nacov Gheorghe Minoritati NU
136. Năcuță Sorin PNL NU
137. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
138. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
139. Neagu Denisa-Elena USR DA
140. Neață Eugen PSD NU
141. Nechita Aurel PSD NU
142. Niță Nicu PSD NU
143. Orban Ludovic - DA
144. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
145. Oteșanu Daniela PSD NU
146. Özmen Oana-Marciana PNL NU
147. Paladi George-Adrian PSD NU
148. Panait Radu USR DA
149. Paraschiv Rodica PSD NU
150. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
151. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
152. Piper-Savu Florin PSD NU
153. Plăiașu Gabriel - DA
154. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
155. Popa Radu Mihai PSD NU
156. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
157. Popescu Dan-Cristian PSD NU
158. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
159. Predescu Ana-Loredana PSD NU
160. Presură Alexandra PSD NU
161. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
162. Prună Cristina-Mădălina USR DA
163. Prunean Alin-Costel - DA
164. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
165. Rizea Cristina Camelia - DA
166. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
167. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
168. Roman Nicolae - Abținere
169. Rujan Dumitru PNL NU
170. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
171. Salan Viorel PSD NU
172. Sandu Viorica PSD NU
173. Sas Lóránt-Zoltan - DA
174. Scripnic Lilian AUR DA
175. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
176. Solomon Adrian PSD NU
177. Stancu Ionel Minoritati NU
178. Stancu Paul PSD NU
179. Stănescu Vetuța PNL NU
180. Stoian Maria PNL NU
181. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
182. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
183. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
184. Szabó Ödön UDMR NU
185. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
186. Șerban Gianina AUR DA
187. Șimon Gheorghe PSD NU
188. Șișcu George PNL NU
189. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
190. Șoldan Gheorghe PSD NU
191. Șoptică Costel PNL NU
192. Ștefan Ion - Abținere
193. Tanasă Dan AUR DA
194. Tănase Antonel - Abținere
195. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
196. Tătaru Nelu PNL NU
197. Terente Eugen USR DA
198. Thellmann Christine PNL NU
199. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
200. Tobă Francisc - DA
201. Toda Daniel-Liviu - DA
202. Todosiu Beniamin USR DA
203. Toma Ilie PSD NU
204. Trăilă Cristina PNL NU
205. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
206. Tudorache Daniel PSD NU
207. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
208. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
209. Turcan Raluca PNL NU
210. Tușa Adriana Diana PSD NU
211. Țachianu Marian PSD NU
212. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
213. Țoiu Oana-Silvia USR DA
214. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
215. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
216. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
217. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
218. Volosatîi Boris AUR DA
219. Vulpescu Ioan PSD NU
220. Weber Mihai PSD NU
221. Zakarias Zoltán UDMR NU
222. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
223. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 27 noiembrie 2022, 10:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro