Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.09.2022 > 11:51 Versiunea pentru printare
Marți, 20 septembrie 2022, ora 11:51

Subiect vot: PL-x 442/2022 - Amendament respins 74
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:226 88 39 37 16 14 10 22
- voturi pentru (DA):60 - - 37 16 - - 7
- voturi împotrivă (NU):151 88 39 - - 14 10 -
- abțineri:15 - - - - - - 15
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albotă Emil-Florin PSD NU
5. Alda Adrian PSD NU
6. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
7. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
8. Amet Varol Minoritati NU
9. Andronache Gabriel PNL NU
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balan Ioan PNL NU
19. Banias Mircea Marius PNL NU
20. Barbu Costel PNL NU
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Bălășoiu Aurel PSD NU
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD NU
25. Benedek Zacharie UDMR NU
26. Benga Tudor - Vlad - DA
27. Berescu Monica-Elena USR DA
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
29. Bîrcă Constantin PSD NU
30. Blaga Daniel-Codruț USR DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
33. Budăi Marius-Constantin PSD NU
34. Buican Cristian PNL NU
35. Bulai Iulian USR DA
36. Bulai Oana-Gianina PSD NU
37. Burciu Cristina PNL NU
38. Buzoianu Diana-Anda USR DA
39. Calotă Florică Ică PNL NU
40. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
42. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
43. Chelaru Mircia AUR DA
44. Chichirău Cosette-Paula USR DA
45. Chira Claudiu-Martin - Abținere
46. Chirilă Virgil Alin PSD NU
47. Ciofu Cătălina PNL NU
48. Ciornei Radu Tudor USR DA
49. Cîtea Vasile PSD NU
50. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
52. Cristea Andi-Lucian PSD NU
53. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
54. Crîstici Ognean Minoritati NU
55. Crușoveanu Marian PNL NU
56. Csép Éva-Andrea UDMR NU
57. Cupșa Ioan PNL NU
58. Damian Romulus-Marius PSD NU
59. Dămureanu Ringo AUR DA
60. Dehelean Silviu USR DA
61. Drancă Andrei-Iulian USR DA
62. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
63. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
64. Dunava Costel Neculai PSD NU
65. Enachi Raisa AUR DA
66. Farago Petru UDMR NU
67. Fădor Angelica PNL NU
68. Fălcoi Nicu USR DA
69. Feodor Silviu Minoritati NU
70. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
71. Florea Daniel - DA
72. Florea Oana-Consuela PSD NU
73. Floroiu Ionel PSD NU
74. Furtună Mirela PSD NU
75. Gál Károly UDMR NU
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
77. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
78. Georgescu Nicolae PSD NU
79. Gheba Daniel-Sorin USR DA
80. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
81. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
82. Giugea Nicolae - Abținere
83. Giurgiu Adrian USR DA
84. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
85. Gliga Dumitrița PSD NU
86. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
87. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
88. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
89. Gudu Michael PNL NU
90. Hajdu Gábor UDMR NU
91. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
92. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
93. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
94. Huțu Alexandra PSD NU
95. Ichim Cristian-Paul - Abținere
96. Ilie Victor USR DA
97. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
98. Intotero Natalia-Elena PSD NU
99. Ion Stelian-Cristian USR DA
100. Ionescu George - DA
101. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
102. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
103. Kelemen Attila UDMR NU
104. Kiss János PNL NU
105. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
106. Könczei Csaba UDMR NU
107. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
108. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
109. Lasca Mihai Ioan - DA
110. Lazăr Ion-Marian USR DA
111. Lazăr Teodor USR DA
112. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
113. Longher Ghervazen Minoritati NU
114. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
115. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
116. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
117. Macovei Silviu Nicu PSD NU
118. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
119. Mang Ioan PSD NU
120. Manta Claudiu PSD NU
121. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
122. Mărculescu Dumitru PNL NU
123. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
124. Miftode Marius-Andrei USR DA
125. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
126. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
127. Miklós Zoltán UDMR NU
128. Mina Marian PSD NU
129. Miruță Radu-Dinel USR DA
130. Mitrea Dumitrina AUR DA
131. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
132. Molnar Radu-Iulian USR DA
133. Morar Olivia-Diana PNL NU
134. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
135. Munteanu Remus PSD NU
136. Murariu Oana USR DA
137. Mușoiu Ștefan PSD NU
138. Nacov Gheorghe Minoritati NU
139. Nassar Rodica PSD NU
140. Năcuță Sorin PNL NU
141. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
142. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
143. Neagu Denisa-Elena USR DA
144. Neață Eugen PSD NU
145. Nechita Aurel PSD NU
146. Niță Nicu PSD NU
147. Orban Ludovic - Abținere
148. Oteșanu Daniela PSD NU
149. Özmen Oana-Marciana PNL NU
150. Paladi George-Adrian PSD NU
151. Panait Radu USR DA
152. Paraschiv Rodica PSD NU
153. Pavelescu Nicolae PSD NU
154. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
155. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
156. Piper-Savu Florin PSD NU
157. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
158. Plăiașu Gabriel - Abținere
159. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
160. Popa Radu Mihai PSD NU
161. Popescu Dan-Cristian PSD NU
162. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
163. Predescu Ana-Loredana PSD NU
164. Presură Alexandra PSD NU
165. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
166. Prună Cristina-Mădălina USR DA
167. Prunean Alin-Costel - Abținere
168. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
169. Rizea Cristina Camelia - DA
170. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
171. Roman Florin-Claudiu PNL NU
172. Roman Nicolae - Abținere
173. Rujan Dumitru PNL NU
174. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
175. Salan Viorel PSD NU
176. Sandu Viorica PSD NU
177. Sas Lóránt-Zoltan - DA
178. Scripnic Lilian AUR DA
179. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
180. Solomon Adrian PSD NU
181. Stancu Ionel Minoritati NU
182. Stancu Paul PSD NU
183. Stănescu Vetuța PNL NU
184. Stoian Maria PNL NU
185. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
186. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
187. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
188. Szabó Ödön UDMR NU
189. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
190. Șerban Gianina AUR DA
191. Șimon Gheorghe PSD NU
192. Șișcu George PNL NU
193. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
194. Șoldan Gheorghe PSD NU
195. Șoptică Costel PNL NU
196. Tanasă Dan AUR DA
197. Tănase Antonel - Abținere
198. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
199. Tătaru Nelu PNL NU
200. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
201. Terente Eugen USR DA
202. Thellmann Christine PNL NU
203. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
204. Tobă Francisc - DA
205. Toda Daniel-Liviu - Abținere
206. Todosiu Beniamin USR DA
207. Toma Ilie PSD NU
208. Trăilă Cristina PNL NU
209. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
210. Tudorache Daniel PSD NU
211. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
212. Turcan Raluca PNL NU
213. Tușa Adriana Diana PSD NU
214. Țachianu Marian PSD NU
215. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
216. Țoiu Oana-Silvia USR DA
217. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
218. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
219. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
220. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
221. Volosatîi Boris AUR DA
222. Vulpescu Ioan PSD NU
223. Weber Mihai PSD NU
224. Zakarias Zoltán UDMR NU
225. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
226. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 27 noiembrie 2022, 11:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro