Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.09.2022 > 11:53 Versiunea pentru printare
Marți, 20 septembrie 2022, ora 11:53

Subiect vot: PL-x 442/2022 - Amendament respins 75
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:232 89 41 38 17 15 10 22
- voturi pentru (DA):25 1 - 1 17 - - 6
- voturi împotrivă (NU):154 88 41 - - 15 10 -
- abțineri:53 - - 37 - - - 16
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
9. Amet Varol Minoritati NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
17. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balan Ioan PNL NU
20. Banias Mircea Marius PNL NU
21. Barbu Costel PNL NU
22. Barna Ilie Dan USR Abținere
23. Bălășoiu Aurel PSD NU
24. Băltărețu Viorel USR Abținere
25. Bejinariu Eugen PSD NU
26. Benedek Zacharie UDMR NU
27. Benga Tudor - Vlad - Abținere
28. Berescu Monica-Elena USR Abținere
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
30. Bîrcă Constantin PSD NU
31. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
32. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
33. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
34. Budăi Marius-Constantin PSD NU
35. Buican Cristian PNL NU
36. Bulai Iulian USR DA
37. Bulai Oana-Gianina PSD NU
38. Burciu Cristina PNL NU
39. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
40. Calotă Florică Ică PNL NU
41. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
43. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
44. Chelaru Mircia AUR DA
45. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
46. Chira Claudiu-Martin - Abținere
47. Chirilă Virgil Alin PSD NU
48. Ciofu Cătălina PNL NU
49. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
50. Cîtea Vasile PSD NU
51. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
52. Cozma Adrian-Felician PNL NU
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
54. Cristea Andi-Lucian PSD NU
55. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
56. Crîstici Ognean Minoritati NU
57. Crușoveanu Marian PNL NU
58. Csép Éva-Andrea UDMR NU
59. Cupșa Ioan PNL NU
60. Damian Romulus-Marius PSD NU
61. Dancă Ionel - DA
62. Dămureanu Ringo AUR DA
63. Dehelean Silviu USR Abținere
64. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
66. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
67. Dunava Costel Neculai PSD NU
68. Enachi Raisa AUR DA
69. Farago Petru UDMR NU
70. Fădor Angelica PNL NU
71. Fălcoi Nicu USR Abținere
72. Feodor Silviu Minoritati NU
73. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
74. Florea Oana-Consuela PSD NU
75. Floroiu Ionel PSD NU
76. Furtună Mirela PSD NU
77. Gál Károly UDMR NU
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
79. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
80. Georgescu Nicolae PSD NU
81. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
82. Gheorghiu Bogdan PNL NU
83. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
84. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
85. Giugea Nicolae - Abținere
86. Giurgiu Adrian USR Abținere
87. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
88. Gliga Dumitrița PSD NU
89. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
90. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
91. Grosaru Andi-Gabriel - DA
92. Gudu Michael PNL NU
93. Hajdu Gábor UDMR NU
94. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
95. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
96. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
97. Huțu Alexandra PSD NU
98. Ichim Cristian-Paul - Abținere
99. Ilie Victor USR Abținere
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
101. Intotero Natalia-Elena PSD NU
102. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
103. Ionescu George - DA
104. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
105. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
106. Kelemen Attila UDMR NU
107. Kiss János PNL NU
108. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
109. Könczei Csaba UDMR NU
110. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
111. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
112. Lasca Mihai Ioan - DA
113. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
114. Lazăr Teodor USR Abținere
115. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
116. Longher Ghervazen Minoritati NU
117. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
118. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
119. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
120. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
121. Macovei Silviu Nicu PSD NU
122. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
123. Mang Ioan PSD NU
124. Manta Claudiu PSD NU
125. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
126. Mărculescu Dumitru PNL NU
127. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
128. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
129. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
130. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
131. Miklós Zoltán UDMR NU
132. Mina Marian PSD NU
133. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
134. Mitrea Dumitrina AUR DA
135. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
136. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
137. Morar Olivia-Diana PNL NU
138. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
139. Munteanu Remus PSD NU
140. Murariu Oana USR Abținere
141. Mușoiu Ștefan PSD NU
142. Nacov Gheorghe Minoritati NU
143. Nagy Szabolcs UDMR NU
144. Nassar Rodica PSD NU
145. Năcuță Sorin PNL NU
146. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
147. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
148. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
149. Neață Eugen PSD NU
150. Nechita Aurel PSD NU
151. Niță Nicu PSD NU
152. Orban Ludovic - Abținere
153. Oteșanu Daniela PSD NU
154. Özmen Oana-Marciana PNL NU
155. Paladi George-Adrian PSD NU
156. Panait Radu USR Abținere
157. Paraschiv Rodica PSD NU
158. Pavelescu Nicolae PSD NU
159. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
160. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
161. Piper-Savu Florin PSD NU
162. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
163. Plăiașu Gabriel - Abținere
164. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
165. Popa Radu Mihai PSD NU
166. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
167. Popescu Dan-Cristian PSD NU
168. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
169. Predescu Ana-Loredana PSD NU
170. Presură Alexandra PSD NU
171. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
172. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
173. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
174. Rizea Cristina Camelia - Abținere
175. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
176. Roman Florin-Claudiu PNL NU
177. Roman Nicolae - Abținere
178. Rujan Dumitru PNL NU
179. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
180. Salan Viorel PSD NU
181. Sandu Viorica PSD NU
182. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
183. Scripnic Lilian AUR DA
184. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
185. Solomon Adrian PSD NU
186. Stancu Ionel Minoritati NU
187. Stancu Paul PSD NU
188. Stănescu Vetuța PNL NU
189. Stoian Maria PNL NU
190. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
191. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
192. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
193. Szabó Ödön UDMR NU
194. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
195. Șerban Gianina AUR DA
196. Șimon Gheorghe PSD NU
197. Șișcu George PNL NU
198. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
199. Șoldan Gheorghe PSD NU
200. Șoptică Costel PNL NU
201. Ștefan Ion - DA
202. Tanasă Dan AUR DA
203. Tănase Antonel - Abținere
204. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
205. Tătaru Nelu PNL NU
206. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
207. Terente Eugen USR Abținere
208. Thellmann Christine PNL NU
209. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
210. Tobă Francisc - DA
211. Toda Daniel-Liviu - Abținere
212. Todosiu Beniamin USR Abținere
213. Toma Ilie PSD NU
214. Trăilă Cristina PNL NU
215. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
216. Tudorache Daniel PSD NU
217. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
218. Turcan Raluca PNL NU
219. Tușa Adriana Diana PSD NU
220. Țachianu Marian PSD NU
221. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
222. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
223. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
224. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
225. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
226. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
227. Volosatîi Boris AUR DA
228. Vulpescu Ioan PSD NU
229. Weber Mihai PSD NU
230. Zakarias Zoltán UDMR NU
231. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
232. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 27 noiembrie 2022, 11:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro