Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.09.2022 > 11:54 Versiunea pentru printare
Marți, 20 septembrie 2022, ora 11:54

Subiect vot: PL-x 442/2022 - Amendament respins 94
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:225 85 40 37 17 16 9 21
- voturi pentru (DA):60 1 - 37 17 - - 5
- voturi împotrivă (NU):150 84 40 - - 16 9 1
- abțineri:15 - - - - - - 15
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
9. Amet Varol Minoritati NU
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR DA
19. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
20. Balan Ioan PNL NU
21. Banias Mircea Marius PNL NU
22. Barbu Costel PNL NU
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Bălășoiu Aurel PSD NU
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD NU
27. Bende Sándor UDMR NU
28. Benedek Zacharie UDMR NU
29. Benga Tudor - Vlad - DA
30. Berescu Monica-Elena USR DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
32. Bîrcă Constantin PSD NU
33. Blaga Daniel-Codruț USR DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
36. Budăi Marius-Constantin PSD NU
37. Buican Cristian PNL NU
38. Bulai Iulian USR DA
39. Bulai Oana-Gianina PSD NU
40. Burciu Cristina PNL NU
41. Buzoianu Diana-Anda USR DA
42. Calotă Florică Ică PNL NU
43. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
45. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
46. Chichirău Cosette-Paula USR DA
47. Chira Claudiu-Martin - Abținere
48. Chirilă Virgil Alin PSD NU
49. Ciofu Cătălina PNL NU
50. Ciornei Radu Tudor USR DA
51. Cîtea Vasile PSD NU
52. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
53. Cozma Adrian-Felician PNL NU
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
55. Cristea Andi-Lucian PSD NU
56. Crușoveanu Marian PNL NU
57. Csép Éva-Andrea UDMR NU
58. Cupșa Ioan PNL NU
59. Damian Romulus-Marius PSD NU
60. Dămureanu Ringo AUR DA
61. Dehelean Silviu USR DA
62. Drancă Andrei-Iulian USR DA
63. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
64. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
65. Dunava Costel Neculai PSD NU
66. Enachi Raisa AUR DA
67. Farago Petru UDMR NU
68. Fădor Angelica PNL NU
69. Fălcoi Nicu USR DA
70. Feodor Silviu Minoritati NU
71. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
72. Florea Oana-Consuela PSD NU
73. Floroiu Ionel PSD NU
74. Furtună Mirela PSD NU
75. Gál Károly UDMR NU
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
77. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
78. Georgescu Nicolae PSD NU
79. Gheba Daniel-Sorin USR DA
80. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
81. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
82. Giurgiu Adrian USR DA
83. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
84. Gliga Dumitrița PSD NU
85. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
86. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
87. Grosaru Andi-Gabriel - NU
88. Gudu Michael PNL NU
89. Hajdu Gábor UDMR NU
90. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
91. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
92. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
93. Huțu Alexandra PSD NU
94. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
95. Ichim Cristian-Paul - Abținere
96. Ilie Victor USR DA
97. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
98. Intotero Natalia-Elena PSD NU
99. Ionescu George - DA
100. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
101. Kelemen Attila UDMR NU
102. Kiss János PNL NU
103. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
104. Könczei Csaba UDMR NU
105. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
106. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
107. Lasca Mihai Ioan - DA
108. Lazăr Ion-Marian USR DA
109. Lazăr Teodor USR DA
110. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
111. Longher Ghervazen Minoritati NU
112. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
113. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
114. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
115. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
116. Macovei Silviu Nicu PSD NU
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
118. Mang Ioan PSD NU
119. Manta Claudiu PSD NU
120. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
121. Mărculescu Dumitru PNL NU
122. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
123. Miftode Marius-Andrei USR DA
124. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
125. Miklós Zoltán UDMR NU
126. Mina Marian PSD NU
127. Miruță Radu-Dinel USR DA
128. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
129. Molnar Radu-Iulian USR DA
130. Morar Olivia-Diana PNL NU
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
132. Munteanu Remus PSD NU
133. Murariu Oana USR DA
134. Mușoiu Ștefan PSD NU
135. Nacov Gheorghe Minoritati NU
136. Nagy Szabolcs UDMR NU
137. Nassar Rodica PSD NU
138. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
139. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
140. Neagu Denisa-Elena USR DA
141. Neață Eugen PSD NU
142. Nechita Aurel PSD NU
143. Niță Nicu PSD NU
144. Orban Ludovic - Abținere
145. Oteșanu Daniela PSD NU
146. Özmen Oana-Marciana PNL NU
147. Paladi George-Adrian PSD NU
148. Panait Radu USR DA
149. Paraschiv Rodica PSD NU
150. Pavelescu Nicolae PSD NU
151. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
152. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
153. Piper-Savu Florin PSD NU
154. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
155. Plăiașu Gabriel - Abținere
156. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
157. Pop Darius AUR DA
158. Popa Radu Mihai PSD DA
159. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
160. Popescu Dan-Cristian PSD NU
161. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
162. Predescu Ana-Loredana PSD NU
163. Presură Alexandra PSD NU
164. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
165. Prună Cristina-Mădălina USR DA
166. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
167. Rizea Cristina Camelia - Abținere
168. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
169. Roman Florin-Claudiu PNL NU
170. Roman Nicolae - Abținere
171. Rujan Dumitru PNL NU
172. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
173. Salan Viorel PSD NU
174. Sandu Viorica PSD NU
175. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
176. Scripnic Lilian AUR DA
177. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
178. Solomon Adrian PSD NU
179. Stancu Ionel Minoritati NU
180. Stancu Paul PSD NU
181. Stănescu Vetuța PNL NU
182. Stoian Maria PNL NU
183. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
184. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
185. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
186. Szabó Ödön UDMR NU
187. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
188. Șerban Gianina AUR DA
189. Șimon Gheorghe PSD NU
190. Șișcu George PNL NU
191. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
192. Șoldan Gheorghe PSD NU
193. Șoptică Costel PNL NU
194. Ștefan Ion - DA
195. Tanasă Dan AUR DA
196. Tănase Antonel - Abținere
197. Tătaru Nelu PNL NU
198. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
199. Terente Eugen USR DA
200. Thellmann Christine PNL NU
201. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
202. Tobă Francisc - DA
203. Toda Daniel-Liviu - Abținere
204. Todosiu Beniamin USR DA
205. Toma Ilie PSD NU
206. Trăilă Cristina PNL NU
207. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
208. Tudorache Daniel PSD NU
209. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
210. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
211. Turcan Raluca PNL NU
212. Tușa Adriana Diana PSD NU
213. Țachianu Marian PSD NU
214. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
215. Țoiu Oana-Silvia USR DA
216. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
217. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
218. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
219. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
220. Volosatîi Boris AUR DA
221. Vulpescu Ioan PSD NU
222. Weber Mihai PSD NU
223. Zakarias Zoltán UDMR NU
224. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
225. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 27 noiembrie 2022, 10:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro