Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.09.2022 > 12:11 Versiunea pentru printare
Marți, 20 septembrie 2022, ora 12:11

Subiect vot: PL-x 442/2022 - Amendament respins 131
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:221 82 39 35 21 14 9 21
- voturi pentru (DA):31 1 - - 21 - 1 8
- voturi împotrivă (NU):179 81 38 35 - 14 8 3
- abțineri:11 - 1 - - - - 10
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR NU
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
13. Axinia Adrian-George AUR DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
15. Badea Mihai-Alexandru USR NU
16. Badiu Georgel AUR DA
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
18. Balan Ioan PNL NU
19. Banias Mircea Marius PNL NU
20. Barbu Costel PNL NU
21. Barna Ilie Dan USR NU
22. Bălășoiu Aurel PSD NU
23. Băltărețu Viorel USR NU
24. Bejinariu Eugen PSD NU
25. Benedek Zacharie UDMR NU
26. Benga Tudor - Vlad - Abținere
27. Berescu Monica-Elena USR NU
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL NU
29. Bîrcă Constantin PSD NU
30. Blaga Daniel-Codruț USR NU
31. Bola Bogdan-Alexandru - NU
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
34. Budăi Marius-Constantin PSD NU
35. Buican Cristian PNL NU
36. Bulai Iulian USR NU
37. Bulai Oana-Gianina PSD NU
38. Burciu Cristina PNL NU
39. Buzoianu Diana-Anda USR NU
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD NU
41. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
42. Chira Claudiu-Martin - Abținere
43. Chirilă Virgil Alin PSD NU
44. Ciofu Cătălina PNL NU
45. Ciornei Radu Tudor USR NU
46. Ciubuc Ciprian - DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
50. Cristea Andi-Lucian PSD NU
51. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
52. Crîstici Ognean Minoritati NU
53. Crușoveanu Marian PNL NU
54. Csép Éva-Andrea UDMR NU
55. Csoma Botond UDMR NU
56. Cupșa Ioan PNL NU
57. Damian Romulus-Marius PSD NU
58. Dancă Ionel - DA
59. Dămureanu Ringo AUR DA
60. Dehelean Silviu USR NU
61. Dinu Cristina-Elena PSD NU
62. Drancă Andrei-Iulian USR NU
63. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
64. Dunava Costel Neculai PSD NU
65. Enachi Raisa AUR DA
66. Farago Petru UDMR NU
67. Fădor Angelica PNL NU
68. Fălcoi Nicu USR NU
69. Feodor Silviu Minoritati NU
70. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
71. Florea Daniel - NU
72. Florea Oana-Consuela PSD NU
73. Floroiu Ionel PSD NU
74. Flucuș Dumitru AUR DA
75. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
76. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
77. Furtună Mirela PSD NU
78. Gál Károly UDMR NU
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
80. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
81. Georgescu Nicolae PSD NU
82. Gheba Daniel-Sorin USR NU
83. Gheorghiu Bogdan PNL NU
84. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
85. Giurgiu Adrian USR NU
86. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
87. Gliga Dumitrița PSD NU
88. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
89. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
90. Grosaru Andi-Gabriel - NU
91. Gudu Michael PNL NU
92. Hajdu Gábor UDMR NU
93. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
94. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
95. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
96. Huțu Alexandra PSD NU
97. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
98. Ichim Cristian-Paul - Abținere
99. Ilie Victor USR NU
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
101. Intotero Natalia-Elena PSD NU
102. Ion Stelian-Cristian USR NU
103. Ionescu George - Abținere
104. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
105. Kelemen Attila UDMR NU
106. Kiss János PNL NU
107. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
108. Könczei Csaba UDMR NU
109. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
110. Lasca Mihai Ioan - DA
111. Lazăr Ion-Marian USR NU
112. Lazăr Teodor USR NU
113. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
114. Longher Ghervazen Minoritati NU
115. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
116. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
117. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
118. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
119. Macovei Silviu Nicu PSD NU
120. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
121. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
122. Mang Ioan PSD NU
123. Manta Claudiu PSD NU
124. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
125. Mărculescu Dumitru PNL NU
126. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
127. Miftode Marius-Andrei USR NU
128. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
129. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
130. Miklós Zoltán UDMR NU
131. Mina Marian PSD NU
132. Miruță Radu-Dinel USR NU
133. Mitrea Dumitrina AUR DA
134. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
135. Molnar Radu-Iulian USR NU
136. Morar Olivia-Diana PNL NU
137. Munteanu Remus PSD NU
138. Murariu Oana USR NU
139. Mușoiu Ștefan PSD NU
140. Nacov Gheorghe Minoritati NU
141. Nagy Szabolcs UDMR NU
142. Nagy Vasile AUR DA
143. Nassar Rodica PSD NU
144. Năcuță Sorin PNL NU
145. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
146. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
147. Neagu Denisa-Elena USR NU
148. Neață Eugen PSD NU
149. Niță Nicu PSD NU
150. Oteșanu Daniela PSD NU
151. Özmen Oana-Marciana PNL NU
152. Paladi George-Adrian PSD NU
153. Panait Radu USR NU
154. Paraschiv Rodica PSD NU
155. Pavelescu Nicolae PSD NU
156. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
157. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
158. Piper-Savu Florin PSD NU
159. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
160. Plăiașu Gabriel - Abținere
161. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
162. Pop Darius AUR DA
163. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
164. Popescu Dan-Cristian PSD NU
165. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
166. Predescu Ana-Loredana PSD NU
167. Presură Alexandra PSD NU
168. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
169. Prună Cristina-Mădălina USR NU
170. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
171. Rizea Cristina Camelia - Abținere
172. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
173. Roman Florin-Claudiu PNL NU
174. Roman Nicolae - DA
175. Rujan Dumitru PNL NU
176. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
177. Salan Viorel PSD NU
178. Sandu Viorica PSD NU
179. Scripnic Lilian AUR DA
180. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
181. Simonis Alfred - Robert PSD NU
182. Stancu Paul PSD NU
183. Stoian Maria PNL NU
184. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
185. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
186. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
187. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
188. Șerban Gianina AUR DA
189. Șimon Gheorghe PSD NU
190. Șișcu George PNL NU
191. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
192. Șoldan Gheorghe PSD NU
193. Șoptică Costel PNL NU
194. Ștefan Ion - DA
195. Tanasă Dan AUR DA
196. Tănase Antonel - Abținere
197. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
198. Tătaru Nelu PNL NU
199. Terente Eugen USR NU
200. Thellmann Christine PNL NU
201. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
202. Tobă Francisc - DA
203. Toda Daniel-Liviu - Abținere
204. Todosiu Beniamin USR NU
205. Toma Ilie PSD NU
206. Trăilă Cristina PNL NU
207. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
208. Tudorache Daniel PSD NU
209. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
210. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
211. Turcan Raluca PNL NU
212. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
213. Țoiu Oana-Silvia USR NU
214. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
215. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
216. Volosatîi Boris AUR DA
217. Vulpescu Ioan PSD NU
218. Weber Mihai PSD NU
219. Zakarias Zoltán UDMR NU
220. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
221. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 27 noiembrie 2022, 11:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro